Çfarë lloj lojtarësh je ti?

Nëse ju keni varur vazhdimisht në një kazino sa kohë të mjaftueshme, ju do të vini re se duket se ka një numër të llojeve të lojtarit që shihni vazhdimisht. Ju filloni të njihni sjelljen dhe pa e kuptuar atë, ju vendosni lojtarët në kategori në kokën tuaj.

Ju mendoni se nuk bërtitni me atë djalë, ai është këtu për arsye serioze, ose mund të thuash që dikush është atje vetëm për një argëtim. Ne kemi identifikuar 5 llojet e ndryshme të lojtarit që ne jemi të njohur me. Cili mendoni se jeni?

Lojtari Social

A keni vetëm ndonjëherë të shkoni në kazino për një kohë të mirë, dhe merrni vetëm të njëjtën sasi parash që dëshironi për ndonjë natë tjetër? A e gjeni veten duke biseduar me lojtarët e tjerë më shumë se shumica? Apo ndaloni edhe për një pije dhe një kafshim për të ngrënë para se të goditni katin e lojërave të fatit? Nëse je ti, atëherë je një lojtar social.

Mënyra se si e shihni atë, loja është aty për t'u luajtur për argëtim dhe ju doni të shkoni me miqtë. Ju nuk keni gjasa të luani lojëra elektronike pasi ato nuk janë interaktive të mjaftueshme, dhe ka të ngjarë të shkoni në lojëra me karta ose lojëra të tryezës ku mund të bisedoni me fqinjët tuaj gjatë kohës që luani. Ju nuk jeni serioz për të fituar, por për shkak se ju keni buxhetuar për të, ju me të vërtetë nuk jeni aq serioz për humbjen as. Edhe nëse shkon në shtëpi me xhepa të zbrazët, do të jesh i lumtur që ke pasur një kohë të mirë dhe të kesh kënaqur që ishte një mbrëmje e mrekullueshme.

Koncentratori

A e shihni se kur luani ju jeni shumë të fokusuar në lojë dhe njerëzit rreth jush zbehet? Kur fitoni ju jeni të kënaqur, sepse ju mendoni se e keni fituar atë ose e meritoni. Ju mund të jeni Concentrator. Në Blendë ose tryezë poker ju do të jetë ai i përqëndruar në kartat dhe shikimin e lojës luajnë. Ju e dini lojën mirë dhe mendoni se keni një zotërim të mirë të mosmarrëveshjeve dhe rezultateve të mundshme. Ju madje mund të irritoheni ose të irritoheni nga të rinjtë ose njerëzit e dehur që luajnë në tavolinë dhe të bëjnë gabime të mëdha. Për ju ky është një biznes serioz. Ndërsa ju kurrë nuk do të merrni veten në borxhe nga lojrat e fatit, ju nuk gjeni lojë si argëtim si ajo përdoret për të, dhe ju merrni atë shumë seriozisht.

Profesionale

A keni arritur një pikë ku nuk keni më nevojë të punoni pasi mund të jetoni fitimet tuaja nga lojrat e fatit? A e vizitoni kazinën sepse është puna juaj? A e gjeni kur shkoni në kazino veprim juaj e parë është të kontrolloni të gjitha tavolinat për të parë kush po luan? Ju jeni një lojtar profesionist dhe një race e rrallë. Shumë lojtarë dëshirojnë që ata të gjejnë një mënyrë për ta bërë atë një profesion fitimprurës, por ju e dini se ai kërkon përkushtim dhe aftësi. Ju nuk keni gjasa të pini në kazino dhe ju mbani mprehtën tuaj. Ndoshta vetëm luani poker dhe mbani një sy në tryezat për të mbajtur gjurmët e profesionistëve të tjerë ose për të parë nëse mund të vëreni një novelë për të shfrytëzuar. Kjo është puna juaj dhe ju e merrni seriozisht.

Fillestari

A keni endur në kazino dhe nuk keni idenë se ku të shkoni më tej? A keni gjetur disa nga lojtarët që ju shikojnë si mish të freskët dhe sytë nga ku shkoni? A jeni nervoz për të provuar dorën tuaj në craps sepse gjithçka duket kaq e komplikuar? Ju jeni patjetër një novelë dhe duhet të mbani një sy në baste tuaj! Lojtarë me eksperiencë, duke provuar të përfitoni nga ju në poker, në mënyrë më të mirë t'i përmbahemi disa lojërave të fatit derisa të kesh një zotërim më të mirë për gjërat. Luaj lojra të thjeshta dhe të praktikoni të gjitha lojrat online falas për herë të parë, ju do të kapni shpejt!

Lojtari i Problemit

A keni qëndruar shumë më gjatë sesa prisni, sepse keni shpresuar se mund të fitoni paratë mbrapa? Keni humbur emocionet e fitimit, apo trishtimi i humbjes, dhe kjo është e gjitha bëhet e njëjta gjë? A keni humbur para serioze që ju kanë stresuar për financat tuaja në shtëpi? Ju ndoshta jeni një gamer problem dhe ju duhet të ndaloni duke luajtur menjëherë.

Familja juaj ndoshta është e shqetësuar për ty dhe ju ka gjasa të keni hyrë në disa situata shumë të vështira për shkak të mbarimit të parave. Ju nuk e shijoni lojën më dhe shkoni në kazino, sepse ju ndjeheni si ju duhet, jo sepse ju doni të shkoni të argëtohen. Kjo është e gjitha që ju mendoni dhe se thjesht nuk është e shëndetshme. Nëse ky është ti, merrni ndihmë sa më shpejt që të jetë e mundur. Ka shumë opsione dhe ndihmë në dispozicion dhe ju mund të merrni mbështetjen që ju nevojitet me lehtësi.

Bonuset e kazinosë të kazinosë në internet

Jackpot City Casino Online. Bashkohu tani!
Burimi: jackpotcitycasino.com
Çfarë lloj lojtarësh je ti? përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon
Përhapeni dashurinë