Çfarë është ajo si të punojë si një krupier?

Industria e lojërave të fatit fiton shumë para çdo vit - miliarda dollarë në fakt. Ana e lojërave të fatit publik është ajo që është më e njohur dhe shpesh ka lajmin më emocionues të fitimeve të mëdha. Sidoqoftë, pala e shtëpisë është e bukur. Një nga pozicionet më emocionuese në një kazino është ai i krupuesit. Ju luani lojrat që doni dhe nuk humbni sepse është puna juaj dhe ju do të paguani në të dy mënyrat!

Çfarë saktësisht bën një punonjës i një karriere?

Një krupëtar punon në tabela të ndryshme për të kontrolluar përparimin e një loje. Croupers mbikëqyrin Blendë, poker, ruletë, baccarat, dhe ndonjehere craps lojërat. Ata mund të shpjegojnë rregullat e një loje për një fillestar duke e mbajtur gameplay të qetë për të gjithë lojtarët. Ato i trajtojnë kartat në tavolinat e blendave dhe të pokerit, hedhin topin e ruletit dhe zare, dhe bëjnë pagesa në patate të skuqura kazino. Croupier gjithashtu luajnë një rol të rëndësishëm në sigurinë e kazinosë, duke u siguruar që askush të mos mashtrojë dhe të mbajë një sy për gjëra të tilla si numërimi i kartelave.

Cilat janë kërkesat?

Ju nuk keni nevojë për shumë përvojë për të filluar dhe sa shumë kazinove janë të hapura 24 / 7, mund të punoni orë të ndryshme bazuar në pjesën tjetër të orarit tuaj, për shembull nëse jeni student universitar. Ju keni nevojë për një njohuri të mirë të matematikës themelore, por si shumë lojëra kanë shanse fikse, ju gjithashtu do të mësuar përmendësh dhe praktikoni shumë. Ju duhet të jeni dekret dhe duhet të jeni miqësor dhe të largoheni. Ju gjithashtu duhet të jeni në gjendje të përballoni stresin dhe të qëndroni për orë të gjata.

Ka një periudhë trajnimi. Kjo mund të jetë në shtëpi dhe zgjat rreth dy deri në tre muaj. Zakonisht do të filloni duke mësuar se si të merreni me patate të skuqura. Ju gjithashtu duhet të mësoni se si të luani blackjack dhe ruletë. Blackjack është zakonisht loja e parë për croupiers në Veri Amerikë, ndërsa ato në kazinotë evropiane fillojnë me ruletë. Ju do të mësoni në fund të fundit të dyja dhe zakonisht poker dhe baccarat. Croupers duhet të dinë rregullat e lojrave, por gjithashtu si të tjerr topin, si të luani kartat e shuffle dhe të zhvisheni kuvertën, dhe si t'i përhapni kartat në mënyrë që të gjitha janë të dukshme kur lojtarët afrohen në tryezë. Pas trajnimit në klasë, ka tendencë të jetë një vit në dysheme si një praktikant. Ekzistojnë edhe shkolla të stërvitjes të cilat ofrojnë klasa të cilat zakonisht janë dy deri në tre muaj dhe kushtojnë rreth $ 1000 ose më pak.

Sa para mund të bëj?

Në Kanada, croupiers zakonisht fitojnë mes $ 12.20 / orë dhe $ 25 / orë. Pagimi është më i lartë në Quebec me $ 16.57 - $ 29.25 / orë. Deri në tre të katërtat e të ardhurave vjetore të një krijuesi është nga këshilla. Një pagë mesatare fillestare është rreth $ 16,000 por mund të shkojë deri në $ 60,000 kur të shtohen këshilla. Qëndrimi dhe personaliteti juaj mund të paguajnë mirë!

Do të fillosh si praktikant (12-18 muaj) para se të bëhesh tregtar. Përtej kësaj ju pastaj mund të bëheni inspektor i tregtarëve, pastaj një shef bosh, pastaj një menaxher. Nëse dëshironi të punoni jashtë vendit, sigurohuni që të shikoni pagat lokale. Për shembull, në Londër, të trajnuarit fillojnë me minimum £ 15,000, ndërsa një menaxher mund të fitojë më shumë se £ 40,000. Fitimet mesatare të këshillave për croupiers në Londër janë deri në £ 500 në muaj.

Ka edhe shpërblime të tilla si planet e shëndetit dhe të daljes në pension, afati fleksibël, vakte falas dhe një uniformë e dhënë.

A ka ndryshim në varësi se ku punoj?

Ju mund të punoni si krupës në kazinotë me bazë në tokë e gjithë bota. Nëse kazino juaj është pjesë e një grupi, mund të jetë më e lehtë të lëvizësh. Por ju gjithashtu mund të paguani për të udhëtuar në botë duke punuar në një linjë lundrimi. Croupier Cruise priren të kenë paga më të larta dhe këshilla më të mëdha dhe mund të mos kenë nevojë të paguajnë taksa mbi të ardhurat. Megjithatë, zakonisht duhet të merren të paktën tre lojëra të ndryshme.

Tregtari i gjallë, duke qenë një ndërmjetës për një kazino online, është i dobishëm kur fiton përvojë si një kompjuter përcakton numrat dhe pagesat për ju (nëse luftoni me matematikën). Ju duhet të shikoni të përsosur para kamerave të shumta. Ju mund të bëheni të popullarizuar dhe të keni lojtarë që gjithnjë kërkojnë lojërat tuaja dhe madje të shpërblehen nga kazinoja.

Ka shumë mundësi në këtë punë zbavitëse!

Bonuset e kazinosë të kazinosë në internet

Jackpot City Casino Online. Bashkohu tani!
Burimi: jackpotcitycasino.com
Çfarë është ajo si të punojë si një krupier? përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon
Përhapeni dashurinë