Wagers që fitojnë

0 Comments

Midis 1992 dhe 1995, greke amerikan lojtar, Anargyros Nicholas Karabourniotis (i njohur më mirë si Archie Karas) e bëri historinë duke shkuar në stilin më të gjatë dhe më të madh të fitimeve të kazinove ndonjëherë. Karas mbërriti në Las Vegas në dhjetor 1992 me vetëm $ 50 në xhepin e tij. Ai pastaj siguroi një hua $ 10 000, të cilën ai e shndërroi në më shumë se $ 40 milion nga fillimi i 1995. Deri në fund të atij viti, megjithatë, ajo që tani mbahet mend si "Run" ka mbaruar. Karas kishte humbur të gjitha fitimet e tij.

Si epike një histori si ajo mund të jetë, "Run" është me të vërtetë një përrallë paralajmëruese për faktin se të gjitha streaks fituese të vijë në një fund. Nuk ka ilaç magjik për sukses si një lojtar. Industria e kazinove do të ishte në vështirësi serioze nëse do të ishte. Nëse luani për një kohë të gjatë, do të humbisni. Karas thjesht mori me fat. Dhe pastaj fati i tij mbaroi.

Sidoqoftë, ekziston një përfitim i madh që mund të rrjedh nga adoptimi i një qasjeje të zgjuar dhe të informuar për të luajtur lojëra të fatit. Ju mund të mendoni se kjo do të thotë të punësosh një strategji komplekse bazuar në numra që është shumë më lart se aftësia e lojtarit mesatar. Por nuk është kështu. Playing games kazino mënyrë zgjuar nuk duhet të jetë e komplikuar në të gjitha. Po, ekzistojnë strategji të shumta bastesh për maksimizimin e fitimeve tuaja dhe askush nuk mund të bjerë dakord nëse ata punojnë apo jo. Por të gjitha këto nuk do të thonë asgjë nëse harroni bazat.

Pra, ne kemi përmbledhur këto bazë për ju që të njiheni përpara vizitës tuaj të ardhshme në kazino:

Shikoni listën e bankrollit tuaj

Pa marrë parasysh se sa mirë jeni ose sa me fat ju mund të ndjeheni, gjithmonë ekziston rreziku që ju do të goditni një brez të humbur. Gjëja më e rëndësishme që një lojtar i mençur i kazinos duhet të bëjë është të krijojë një buxhet (bankrollin e tyre) dhe të rrinë në të. Rregjistrimi juaj bankar duhet të jetë realist - mos i lini mënjanë më shumë para sesa mund të përballoni, pavarësisht se sa shumë mund të mendoni se do të fitoni.

Mbani në mend këtë numër ndërsa luani dhe mbani një numër të parave sa fitoni ose humbisni në çdo dorë ose tjerr. Kur ju keni luajtur jashtë bankroll tuaj, është koha për të lënë - edhe në qoftë se ju mendoni se fati juaj është gati të kthehet rreth. Nëse ikni nga puna kur bankela juaj ka mbaruar është rregulli juaj i vështirë dhe i shpejtë, kurrë nuk do të humbni më shumë para sesa mund të përballoni.

Është gjithashtu e rëndësishme të mbani mend se është mirë të ndalet përpara se të keni luajtur jashtë bankrollit tuaj. Nëse e keni bërë me të vërtetë mirë dhe keni një shumë të rregullt për të marrë në shtëpi, merrni parasysh të dilni ndërkohë që jeni përpara.

Qëllimi për fitimet afatshkurtra

Parimi bazë që mban kazinove fitimprurës është kjo: shtëpia gjithmonë fiton në afat të gjatë. Kjo është gjëja e dytë më e rëndësishme për të kujtuar çdo herë që luani. Kjo do të thotë se, edhe pse mund të fitosh fillimisht, nëse luan për aq kohë sa do të humbasësh paratë e tua.

Kjo është arsyeja pse përpjekjet për të kapur humbje ose duke u mbështetur në streaks fituese janë ide me të vërtetë të këqija. Nuk ka asnjë mënyrë që ju të parashikoni se kur do të përfundoni streakin tuaj ose humbjen. Statistikisht, duke luajtur për më gjatë do të zvogëlojë fitimet tuaja si buzë e shtëpisë së kazinos.

Zgjidhni një Edge Low House

Çdo lojë kazino ka një avantazh të shtëpisë. Kjo është përqindja me të cilën kazino ka një avantazh ndaj lojtarit në bazë të rregullave të lojës dhe si luhet ai. Sa më e ulët të jetë buza e shtëpisë, aq më e madhe është gjasat për të fituar.

Pra, kërkimi i lojërave me skaj të ulët të shtëpisë është një ide vërtet e mirë - sidomos për lojtarët e papërvojë. Lojëra elektronike zakonisht do të shfaqin buzën e shtëpisë diku në ekran dhe mund të zbuloni se cilat lojëra të tabelës kanë skajet më të ulët të shtëpisë duke bërë disa hulumtime online para ndeshjes suaj të ardhshme. Mos harroni se jo të gjitha kazinot ofrojnë të njëjtën buzë shtëpi dhe që variacionet e ndryshme të së njëjtës lojë (për shembull, Ruletë) do të ketë skaj të ndryshëm të shtëpisë.

Mbani në mend se fitimet janë shpesh në përpjesëtim proporcional me skajet e shtëpisë. Me fjalë të tjera, një lojë me një avantazh të ulët të shtëpisë mund të mos ofrojë shuma shumë të mëdha për të fituar, por ju ka të ngjarë të fitoni më shpesh bastet tuaja.

Progres negativ dhe pozitiv

Siç kemi thënë tashmë, nuk ka asnjë sistem që garanton fitore të vazhdueshme, por ju mund të dëshironi të provoni fatin tuaj me një strategji që mund të ndikojë sa fitoni nëse fitoni. Këto strategji përfshijnë një sistem të avancimit të basteve, me ç'rast bastet ulen ose rriten në varësi të rezultatit të fundit.

Sistemet negative të progresit përfshijnë rritjen (në përgjithësi dyfishimin) të bastit tuaj kur humbas ndërsa mban bastin tuaj të njëjtë nëse fitoni. Logjika prapa kësaj është se ajo ju jep mundësinë për të kompensuar humbjet tuaja nëse (por vetëm nëse) fitoni. Problemi me këtë është që ju të qëndroni për të humbur shumë më shumë në qoftë se wagers tuaj nuk pan jashtë. Strategjitë pozitive të përparimit marrin qasjen e anasjelltë, duke kërkuar që ju të rritni bastin tuaj kur fitoni, por mbani të njëjtën gjë nëse humbni. Ky opsion i dytë është më i sigurt sepse nuk rrezikon humbjet e komplikuara edhe pse nuk do të japë fitime të tilla të mëdha.

Kur vjen puna për të, trillimi i fitimit dhe rreziku i humbjes është arsyeja pse ne i duam lojrat e kazinove, por nëse luani mirë, do të shijoni trillime më të mëdha dhe rreziqe më të vogla!

Pallati i Spinos Asnjë Bonus Depozitues në Kazino >>


Burimi: spinpalace.com
Wagers që fitojnë përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon