Top Spots To Gamble Globally

Kazinotë me bazë tokësore ofrojnë shumë argëtim për njerëzit e gjithë bota. Ata janë një traditë që shkon mbrapa qindra vjet, dhe institucionet sot e baraspeshojnë nderimin e historisë së tyre me risitë e reja.

Përzierja e vjetër dhe e re ndryshon nga kazinoja në kazino, varësisht se si është vendosur vendndodhja e tyre si një destinacion i përqendruar në lojrat e fatit. Në disa raste, të tilla si Las Vegas dhe Reno, ngjarja kryesore ka qenë gjithmonë lojëra elektronike dhe tavolina, dhe me kalimin e kohës janë shtuar aktivitete të tjera për të krijuar një paketë pushimi më të plotë. Për të tjerët, si Singapori, lojërat e fatit janë një shtesë shumë më e fundit në listën e atraksioneve turistike, pasi që janë legalizuar vetëm në 2005. Kazinotë këtu janë fantastike, por shpesh zbulohen pas kënaqësive të tjera, siç janë aquariums dhe kopshte botanike janë vizituar.

Destinacionet më të vjetra të lojërave të fatit në Europë dhe Veri Amerikë gjithashtu kanë më shumë ndjenjën e nderit të trashëgimisë së i artë ditët e dje; ka më pak atmosferë historike në vendpushimet më të reja të kazinove të Amerikës së Veriut dhe Azisë. Ajo që bashkon të gjitha kazinot më të mira në botë, megjithatë, është një dashuri për lojrat e tyre dhe njerëzit që luajnë ato. Kur je në shtëpi, lehtë mund të gjesh lojërat më të mira të kazinove në JackpotCity, por nëse je me fat sa të udhëtohesh, ka disa pika që thjesht nuk duhet të humbasësh. Ne kemi listuar disa prej të preferuarave tona më poshtë.

Duke shkuar për një festë bixhozi

Për të ndritshme dritat dhe atmosferë të pabesueshme që e njihni dhe e doni, nuk mund t'i mposhtni destinacionet klasike të kazinove të Monte Karlo dhe Las Vegas. I zhytur në traditë, me arkitekturë të bukur në të gjitha komplekset e lojërave të fatit, duke përfshirë Bellagio dhe MGM Grand, do t'ju vendosë në një set të caktuar të një rul glamor të lartë, nga momenti që ecni nëpër dyert.

Reno, e cila ishte destinacioni kryesor i lojërave të fatit në Amerikë para se Las Vegas mori titullin në gjysmën e dytë të shekullit XIX, ende ka shumë hijeshi të vjetër dhe shumë nga kazinotë e tij të vjetër. Ndjenjën e njëjtë të nderit të ditëve të kaluara mund të ndihet në Atlantic City, e cila konsiderohet të jetë e kaluar kulmin e saj, por që ende ofron përvoja të mëdha në Borgata dhe kazinove të tjera.

Makau ka marrë titullin e qendrës më të pasur të lojërave të fatit në botë nga Las Vegas; është një rajon i veçantë administrativ i Kinë me një rregull autonome, një etje për prosperitet dhe cilësi të lartë të jetës. Shumë kompani me qendër në Vegas kanë nisur kazinove në Monako të Azisë, pasi Macau është i njohur gjerësisht, përfshirë Wynn Resorts dhe MGM Las Vegas Sands.

Disa vende ofrojnë përvoja të mëdha pushimi në mënyra të tjera, me kazino të klasit botëror si një shpërblim i papritur. Paris, për shembull, është i njohur për shumë atraksione të tjera turistike, por ju mund të shijoni kazino të mëdha në Qytetin e Dashurisë. E njëjta gjë vlen edhe për Las Angeles, veçanërisht nëse vizitoni Kazinën e Tregtisë dhe Kazinën e Biciklit.

Ne kemi përmendur tashmë Singaporin, dhe nëse e gjen veten duke pasur nevojë për një pushim nga plazhet e pacenuar të Arubës, argëtimi i lojërave të fatit 24 përfshin qendrat e nivelit të lartë si p.sh. Glitz, Copacabana, Casablanca Kazinove dhe më shumë. Anglia e vjetër e vjetër është gjithashtu një destinacion i lulëzuar i lojërave të fatit, me vende si The Ritz Casino në Londër dhe objektet më të vogla, që mbajnë mbeturinat e qyteteve fshatare gjithashtu duke tërhequr në punters. San José në Kosta Rika gjithashtu ofron numrin e tyre të drejtë të kazinove dhe ata përdorin tavolinat më të mëdha si ato në Macau. Spote më të vogla të njohura për të kontrolluar në San José përfshijnë The Horseshoe dhe The Cocal, e cila është e drejtë në plazh.

Një mënyrë e shkëlqyer për të njohur një vend

Personazhet e qyteteve dhe vendndodhjeve të tjera që janë në shtëpi për kazinotë të bazuara në tokë nuk mund të ndihmojnë por ndikojnë në natyrën e kazinove dhe të ndikohen në kthim. Nëse vizitoni kryesisht lojrat e fatit ose eksploroni kazinotë si një aktivitet dytësor, do të fitoni më shumë njohuri për natyrën e vërtetë të çdo vendi që shqyrtoni pasi të keni kaluar pak kohë në makinat e lojërave elektronike ose në tavolina. Përvoja juaj e udhëtimit do të jetë më e pasur për të!

Burimi:

10 Destinacionet më të mira të bixhozit në botë

https://www.therichest.com/expensive-lifestyle/location/top-10-best-gambling-cities-on-earth/

Qytetet më të mira 10 për bixhozin në mbarë botën

Bonuset e kazinosë të kazinosë në internet

Jackpot City Casino Online. Bashkohu tani!
Burimi: jackpotcitycasino.com
Top Spots To Gamble Globally përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon