Top Five Filmat Kazino të të gjitha kohërave

Lojra kazinoje, filma, sporte; ne të gjithë si një grimë argëtuese nga koha në kohë. Por, kur dy nga dashuritë tona më të mëdha - film dhe kazino - kombinohen? A është rezultati përfundimtar ndonjë polici ose këto versione të ekranit të lojrave tona shumë të dashura të kartave dhe tabelave nuk janë të vërteta?

Fatmirësisht, me teknologjinë e pabesueshme dhe aftësitë kinematike të sotme - si dhe vëmendje të jashtëzakonshme në detaje - ne kemi një shumëllojshmëri të gjerë të filmave me bazë kazino për të zgjedhur, shumë prej të cilave janë filma të vërtetë të mrekullueshëm. Ata janë realistë, vepruar mirë, hulumtuar mirë, dhe veprime të mjaftueshme në Blendë tavolina për të mbajtur çdo lojtar të kënaqur.

Pra, kur është fjala për ekranin e madh, cilat filma kazino kanë personazhet më të mira, veprimet më të mira të kazinove dhe zonjat më të dashura? Cili tregon një histori të mrekullueshme, por gjithashtu merr të drejtën e vendosjes?

Ja pesë këngët tona më të mira të filmave më të mirë të të gjitha kohërave ...

Lënë Las Vegas

Një nga filmat më të përhapur të zemrës që ju ka gjasa të shihni, dhe me sa duket roli më i mirë i Cage-it, është një tregim për anën e ndenjur të jetës së Vegasit në të gjitha ndritshmët e saj dritat, lavdi glitzy, por shkatërruese. Pirja e vetes në vdekje nuk mund të duket si një temë tërheqëse për një film, dhe sigurisht që nuk mund të shikoni nëse dëshironi të brohorisni, por kjo prodhim yjor nga Mike Figgis, që meriton vendin e saj në pesë të parat.

Filmi: starring Nicolas Cage, Elisabeth Shue dhe Julian Sands, ky film fitoi Oscar për aktorin dhe aktoren më të mirë, plus një fitore të 32 dhe nominime 19

Frigorifer

Ky klasik i çastit i 2003 i drejtuar nga Wes Kramer është i bazuar në një kazino Vegas të vjetër, dhe fokusohet në idenë e fatit të kundërt për shkak të dashurisë dhe fatit. Ju keni mafioz, një drejtor të korruptuar të kazinosë dhe një zonjë udhëheqëse, si dhe mashtrime, mashtrime dhe një nga më të mirat Craps skena të shtënë ndonjëherë.

Filmi: Me filmin William H Macy, Alec Baldwin, Maria Bello, ky film u propozua për çmimin Oskar, plus 12 (duke përfshirë çmimin e Shoqatës Kombëtare të Filmit të Kritikëve) dhe 22 nominime të mëtejshme

lloj beisbolli

Një tjetër tregim i ashpër dhe i ashpër, këtë herë një lojtar i reformuar i cili është i detyruar të kthehet në poker të lartë për të ndihmuar në shpëtimin e shokut të tij të trazuar nga të qenit i dëmtuar nga peshkaqenë. Bërë në 1998, kjo bukuri me yll ka shumë veprime dhe një histori besnikërie, dashurie dhe humbjesh në zemrën e saj. Është i njohur për shfaqjet e shkëlqyera të emrit të saj dhe është konsideruar nga shumë njerëz si roli më i mirë i Matt Damon.

Faktet: Starring Matt Damon, John Malcovich, Edward Norton dhe Gretchen Mol, Rounders fitoi një çmim të aktorit më të mirë (nga SFCAA) dhe fitoi një nominim të festivalit të filmit të Venecias.

Kazino

Merrni lakminë, pushtetin, mashtrimin, dashurinë dhe vrasjen, hidhni në një mafioz, një grua trofe dhe përzieni atë brenda një shtëpie të lojërave të lojërave të fatkeqshme me stilin e Scorces dhe çfarë fitoni? Një film plasaritje me më shumë veprime sesa ju mund të shkundni një shkop në. Sharon Stone sizzles si Ginger, gruaja e Ace, ndërsa skena kazino janë të mbushura me veprim dhe atmosferë.

Faktet e filmit: Me një listë të listës A, duke përfshirë Robert de Niro, Sharon Stone, James Woods dhe Joe Pesci, nuk është çudi që kjo mori nominimin 1 Oscar (aktorja më e mirë), 4 fiton (duke përfshirë I artë Globe) dhe 7 nominime të mëtejshme.

Revole

Ka edhe më shumë në rrezik në këtë dramë kriminale të krimit të fatit nga djaloshi i ashpër Drejtori Guy Ritchie. Bërë në 2005, Revolver ngriti aksionet duke u larguar nga aspekti i parave, dhe duke u fokusuar në lojë për vetë jetën. Përqendruar rreth një mashtrues mashtrues besimi i vendosur për hakmarrje, kjo është argëtim i pastër nga fillimi në fund.

Faktet e filmit: Filmi me Jason Statham, Ray Liotta dhe Vincent Pastore fitoi çmimin 2008 Golden Trailer për Best Trailer për Veprim të Jashtëm.

Këto janë vetëm disa nga filmat tanë të preferuar të kazinosë - por tani është mbi ju. Cilat janë filmat tuaj të preferuar të kazinove të të gjitha kohërave dhe pse?

Bonuset e kodit Casino.com >>


Burimi: casino.com
Top Five Filmat Kazino të të gjitha kohërave përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon