Destinacionet më të mira të kazinosë 5 në botë

0 Comments

Të gjithë kemi arsye të ndryshme për të udhëtuar. Pamje të mrekullueshme, rritje të qetë ose plazhe, ndoshta edhe ndërtesa të bukura historike ose njerëz të bukur. Për ata që janë të pasionuar për kazinotë, ne shohim hartën për udhëtimin tonë të ardhshëm dhe pyesim veten se ku është loja më e mirë e Pokerit! Pra, pyetja është nëse ju kërkoni më të mirën Blendë tavolinë, ose nëse dëshironi që pushimi juaj nga kazino të kalojë duke pirë një koktej me pamje nga oqeani.

Ne kemi renditur destinacionet tona më të mira të kazinosë 5 për listën tuaj të kovë.

Las Vegas, SHBA

Askund nuk bota shkëlqen dritat dhe të mëdha fiton po aq sa Las Vegas. Pa dyshim, qyteti më i famshëm i kazinove, Vegas ka qenë temë e nxehtë e filmave, këngëve dhe tregimeve për dekada, dhe siç e dimë të gjithë, çfarë ndodh në Vegas, qëndron në Vegas!

Vegla kryesore e Vegasit është strehimi i disa kazinove më të mëdha dhe më ekstravagante në botë. Bellagio është sigurisht një nga më të famshmet, dhe u shfaq edhe në Oqeanet 11 dhe Hangover. MGM Grand bëri një emër për veten me parkun e saj të luanit të vërtetë të jetës, dhe hotel piramidën e Luxor Hotel dhe Kazinos bëri historinë, me një atrium që mund të strehonte 3 Boeing 747s. Asgjë nuk bërtet Las Vegas shumë si këmbanat e dasmës dhe një ministër imitues Elvis që të të japë zotimet e tua, kështu që ndoshta kur planifikoni këtë udhëtim, sillni të dashurën tuaj së bashku!

Atlantic City, SHBA

Si i tillë një vend i madh, ka kuptim që SHBA do të ketë dy destinacionet më të mira të lojrave në botë. Ndërsa Vegas argëton Bregun Perëndimor, Atlantic City argëton Bregun Lindor. Ndryshe nga Vegas, Atlantic City ka një bregdet të vërtetë për të parë të gjithë në pushimet tuaja në mes të kazinove, dhe gjithashtu ka një lundrim të mrekullueshëm në ofertë. Nëse ju nuk e keni bërë atë mjaft të 21, hipodrom është një mundësi e madhe pasi mosha minimale është vetëm 18. Gjithashtu të presë në Miss Amerikë Qytetar nuk ka vetëm kazinove të bukura për të tërhequr turmat. Një artikull i caktuar për listën e kovës.

Baden-Baden, Gjermani

Ky është një qytet që pak kanë dëgjuar për këtë, dhe e bën listën për një arsye tjetër përveç famës. Qyteti është i vogël, me vetëm banorë 55000, dhe fillimisht ishte një qytet spa. Ajo është ende një vend për të pasurit dhe të famshëm për të shpëtuar dhe për të marrë në ajër malin dhe disa trajtime spa veçanërisht i bujshëm për rinovimin e trupit.

Është e përshtatshme vetëm që ky është vendi i një prej kazinove më luksoze në botë. Kazinoja e Baden-Baden është një kandidat për listën e kovë për elegancën dhe luksin e thjeshtë për të luajtur në kazino, në dhomat e mbuluara me kadife dhe dripping me llamba kristal. Kjo sigurisht që nuk është një vend për t'u shfaqur në pantallona të shkurtra, por në vend të një qyteti që të prish vetveten dhe të jepni numrin më të mirë të koktejut tuaj.

Monako, Monte Carlo

Asgjë nuk thotë se historia e lojrave të kazinosë si Monte Carlo Casino është Monako. 150 vite kanë kaluar dhe kazino ende tërheq turistë nga e gjithë bota. Duhet të ndodhë, pasi kazinoja nuk është e arritshme për banorët vendas të Monakos dhe një pasaportë duhet të tregohet si dëshmi.

Duke hyrë në The Monte Carlo, ju hyni në një epokë ku bixhozi ishte vetëm për klasën e epërme, një veçori e krijuar ende nga kodet strikte të veshjes dhe vëmendje e kujdesshme ndaj detajeve. Bëni një destinacion për udhëtimin tuaj të ardhshëm dhe trajtohuni me martini, të tronditur dhe të mos tronditni, ndërsa ju rivalizoni jetesën e James Bond.

Macau, Kinë

Makau është i mirënjohur në qarqet e lojrave të pasionuara si Vegasi i Lindjes. Ndërsa rreth 50% e vizitorëve në qytet aktualisht janë nga Kina, turizmi ndërkombëtar është në rritje, veçanërisht pasi nuk kërkohet viza për shumicën e vendeve. Me pothuajse 30 kazino dhe disa nga temat më dramatike, Macau po kërkon shpejt që të arrij Vegas për famë dhe tregime të fatit. Në fakt, Macau ka tejkaluar Vegasin në të ardhurat e lojrave.

Kazinotë në qytet janë të mrekullueshëm, me kompleksin venecian që e turpëron motrën e saj të Vegasit me kanale dhe gondolë, dhe disa kazinove të tjera që ngritën në aksione luksoze. Fakti që ndodh të jetë në Detin e ngrohtë të Kinës Jugore natyrisht nuk mund të anashkalohet. Si një destinacion, monedha është e favorshme, kazinotë janë të shkëlqyera dhe koha është spektakolare. Ajo ticks të gjitha kutitë për një pushim të mahnitshme.

Kudo që vendosni të shkoni, bixhozi padyshim do të jetë shumë zbavitës dhe përvojën në kazinotë e gjithë bota është sigurisht pak më ndryshe nga vendi në vend. Nëse jeni pas luksit dhe magjepsjes, ose dritat e ndritshme dhe veprimi, patjetër do të ketë një destinacion kazino që ju përshtatet.

Pallati i Spinos Asnjë Bonus Depozitues në Kazino >>


Burimi: spinpalace.com
Destinacionet më të mira të kazinosë 5 në botë përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon
Përhapeni dashurinë