Dallimet thelbësore midis 3-Reel dhe 5-Reel Online Slots

Përtej dyshimit, lojëra elektronike në lojëra elektronike në lojëra elektronike janë opsioni më i popullarizuar për të luajtur në internet. Kjo është arsyeja pse kur ju vizitoni një faqe të lojërave të kazinove të tilla si JackpotCity Casino ju ka të ngjarë të gjeni këtë opsion karakteristika më shumë se çdo format tjetër të lojrave. Pra, me variacione të panumërta të lojërave elektronike për të zgjedhur, lojtarët do të zgjedhin në mënyrë të pashmangshme një ose një variant tjetër të bazuar në faktorë të rastit, si tema mitologjike ose mbinatyrore, ose preferencat që lidhen me aspekte të tjera të mjedisit të lojës, si një vend pushimi etj.

Por disa lojtarë janë pas një formati shumë më specifik - lojëra elektronike 3- ose 5-reel - dhe kanë tendencë të kenë pikëpamje të forta se cilat prej këtyre dy varianteve të lojës që ata dëshirojnë të luajnë. Dhe përderisa është e qartë se funksioni i mbështjelljes së rrotullimit është i përbashkët për të dyja, në kontekstet e lojërave të sotme nuk është mjaft e qartë se cilat dallime mund të ofrojnë këto dy lloje të lojërave automatike.

Gameplay 3 Reel slot

Tre lojëra elektronike mbështjellin në makinën e lojërave të fatit trashëgim. Pra, për lojtarin modern, ato ofrojnë një ekuivalent online i cili kthehet në ditët e para të Bellit të Lirisë, "banditë me një armë" dhe lojëra elektronike të cilat fjalë për fjalë ishin 'makina të frutave' me linja klasike fituese të përbërë nga qershi, portokall dhe banane , ose duke përdorur simbole si bare dhe këmbanat. Ata shpesh janë projektuar për të sjellë në pah atmosferën e një kazino tipike të bazuar në tokë që do të hasni në Las Vegas ose në Niagara Falls, vetëm tani në një format virtual. Lojëra elektronike të tilla padyshim kanë një tërheqje nostalgjike, ose mund të tërheqin lojtarë puristë që preferojnë ndjenjën minimaliste, 'të zhveshur' të lojës me lojëra të tilla.

Planifikimi i lojës

Ata që pëlqejnë lojëra elektronike 3-reel zakonisht preferojnë thjeshtësinë bazë të këtij opsioni. Kjo përfshin, për shembull, pamjen e drejtpërdrejtë dhe qetësuese të simboleve shumë më pak për t'u ndjekur. Pra, si rezultat, ka më pak informata specifike të lojës, lojtari duhet të mbani mend. Dhe kjo do të thotë se do të ketë një zgjedhje më të vogël të opsioneve të basteve, të cilat shumë lojtarë do të vlerësojnë - veçanërisht nëse ata janë të vendosur të qëndrojnë në kufijtë e buxhetit të tyre. Formati 3-reel gjithashtu ofron më pak rreshta fitimi (diku midis një dhe pesë), gjë që përsëri e bën më të lehtë për të kuptuar se çfarë pagesash janë në dispozicion dhe për këtë arsye është më e lehtë të mbash një sy në shfaqjen e kombinimeve të mundshme fitore. Ndoshta më e rëndësishmja e të gjithave, formati 3-mbështjellës ruan diçka nga apeli i parë i lojërave të lojërave automatike në ditët e mëparshme, një lidhje që paraqitja futuriste e shumë lojërave moderne në mënyrë efektive kufizon në fillim.

Luhatshmëria e makinës në lojë

Luhatshmëria është ndoshta një nga karakteristikat më të rëndësishme që përcakton zgjedhjen e një lojtari për lojë dhe format. Siç zbatohet në një automat, koncepti i paqëndrueshmërisë i referohet sasisë së rrezikut të qenësishëm në lojë. Kështu paqëndrueshmëria përshkruan se sa shpesh mund të prisni të fitoni dhe sa fitim mund të jetë gjatë një sesioni të veçantë të lojës.

Në përgjithësi, lojëra elektronike slot 3 kanë tendencë të kenë karakteristika të ulëta të luhatshmërisë. Kjo i bën ata më të përshtatshëm për lojtarin që është i lumtur të luajë gjatë seancave më të gjata të lojrave, por që planifikon të mbajë brenda kufijve të një buxheti relativisht modest. Kjo do të thotë që lojtari duhet të presë normalisht pagesa mjaft të rregullta, por këto mund të jenë shuma mjaft të vogla me vetëm shansin e jashtëm të një pagese më të madhe në afat më të gjatë.

Nga ana tjetër, një lojë me luhatshmëri të lartë ka të ngjarë të paguajë më pak, por kur kjo gjë e bën, shumat zakonisht do të jenë më të mëdha. Kështu që tenton të jetë rasti që lojëra elektronike 5-rrotull zakonisht bien në këtë kategori të fundit. Natyrisht, kjo do të thotë gjithashtu se baste do të jenë më të larta për të filluar, veçanërisht nëse doni të jeni të sigurtë që ju mund të përdorni pagesat më të mëdha.

Linjat e fituara dhe mundësitë fituese

Siç është shpjeguar më herët, slotja 3-reel ofron një numër të vogël të linjave të pagave që e bëjnë gameplay të thjeshtë. Megjithatë, lojëra elektronike 5-reel mund të ofrojnë një gamë shumë më fleksibile dhe komplekse të linjave të pagave. Deri në 50, madje edhe në 100, opsionet janë mjaft të zakonshme dhe i japin lojtarit një gamë të gjerë kombinimesh fituese në JackpotCity Online Casino. Në fakt ka disa lojëra që shkojnë përtej këtyre kufijve dhe ofrojnë mënyra 243 ose 1024 për të fituar. Kjo nga ana tjetër bën për një strukturë më të përpunuar të basteve.

Jackpots

Siç pritej, kur xhupat 3-reel ndodhin ato janë përgjithësisht mjaft të kufizuara në fushëveprim. Megjithatë, 5-reel jackpots do të priren të jenë shumë më të larta, kështu që kushdo që kërkon fitore të mëdha duhet patjetër të ketë parasysh këtë opsion. Në të vërtetë, disa lojëra çmimesh çmimesh progresive 5 si mulla Mega mund të paguajnë potencialisht shuma që shkojnë në miliona.

Karakteristika të veçanta, animacione dhe efekte video

Lojtarët që kërkojnë karakteristika më të avancuara teknologjike do të gjejnë gjithashtu këto janë të lidhur kryesisht me formatin 5-mbështjell. Përmirësime të tilla i shtojnë shumë emocionet dhe ndjenjën e përgjithshme të lojërave elektronike. Edhe pse sigurisht, ata shpesh shtojnë shtresa të tjera të kompleksitetit.

Nëse zgjedh formatin 3 ose 5, në fund të fundit do të varet më së shumti nga buxheti juaj, qëndrimi juaj ndaj rrezikut dhe lloji i përvojës në lojëra elektronike që dëshironi të gëzoni.

nëse dëshironi të mësoni më shumë për lojërat e lojërave të ndryshme, shikoni udhëzuesin tonë të plotë të ofrimit të faqeve online!

Bonuset e kazinosë të kazinosë në internet

Jackpot City Casino Online. Bashkohu tani!
Burimi: jackpotcitycasino.com
Dallimet thelbësore midis 3-Reel dhe 5-Reel Online Slots përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon
Përhapeni dashurinë

Reklama Sponsored