Rënia e Blackjack

0 Comments

Per dekada, Blendë ishte mbreti e lojrave të tabelës, me krenari të kryesojë pjesën tjetër të kazinosë me legjione ndjekësish. Por gjithçka që ka ndryshuar gjatë viteve të kaluara 30.

Me ardhjen e kazinove në internet dhe rritjes së përhapjes së lojërave elektronike, tabelat në kazinotë të bazuara në tokë frekuentohen nga gjithnjë e më pak lojtarë. Sidoqoftë, jo të gjitha ndeshjet e tabelës kanë pësuar në mënyrën se si shkopi ka; disa në të vërtetë janë bërë më popullore se më parë. Le të hedhim një vështrim se si ndodhi gjithçka.

La I artë Mosha e Blackjack

Para ditëve të kazinove siç i njohim sot, lojrat do të zhvilloheshin në sallat dhe shtëpitë e lojrave ose në mënyrë joformale, mes miqve. Lojërat me letra ishin opsioni më i popullarizuar (dhe shpesh i vetmi) në ato ditë pasi nuk ishte kërkuar asnjë pajisje e zbukuruar. Blackjack - ose 21, siç dihet gjithashtu - shpejt u bë lojë e zgjedhur për shkak të rregullave të saj të thjeshta, ritmit të shpejtë dhe lojërave emocionuese. Më vonë, kur kazinotë aktuale filluan të shfaqen kudo, blackjack mori popullaritetin e saj me këto vende të reja.

Me futjen e makinave slot, megjithatë, lojërat tavolinë filluan të humbasin disa nga joshja e tyre, edhe pse shumë lojtarë ende preferonin lojërat e kartelave që testonin aftësitë e tyre si dhe fatin e tyre.

Në 1987, blackjack ishte zgjedhja e 76% e lojtarëve në shiritin e famshëm të Las Vegas. Ishte qartë loja më e popullarizuar e kazinosë deri tani, me të parën, craps, që vjen në vetëm 11%.

Por e gjithë industria e kazinosë ishte gati të shndërrohej në kokë, pasi lojrat në internet hynë në skenë.

Shkruani Internet Kazino

Sot, llogaritë shkop polici për vetëm 51% të pjesës së njësisë në kazinove Las Vegas, me disa kazinove në fakt ulur numrin e tabelave blendë në katet e tyre.

Kjo padyshim mund t'i atribuohet faktit se shkop polici ka qenë një nga konvertuesit më të suksesshëm të lojrave online. Kur lojtarët të luajnë blendë në internet, ata nuk duhet të shqetësohen për shpenzimet dhe sherr e udhëtimit në kazinove bazë në tokë, të cilat shpesh janë mjaft larg nga ku ata jetojnë. Blackjack Online është gjithashtu shumë më pak e frikshme për lojtarët e papërvojë pasi ata mund të luajnë atë nga privatësia e shtëpive të tyre. Për më tepër, shpërblimet në ofertë janë shpesh më të mëdha se çdo gjë në dispozicion në shtëpitë e lojrave të tyre lokale.

Baccarat Rrëshqet në Top Spot

Interesante, jo të gjitha lojrat në kazinotë të tokës kanë vuajtur nga futja e lojërave të fatit në internet. Disa lojëra në tryezë janë bërë më shumë popullore.

Baccarat, një periferi dhe ndjekje shpesh mungon në shumë kazinove tradicionale, ka parë një rritje të qëndrueshme në popullaritet ashtu si numri i lojtarëve offline blendë ka rënë. Në fakt, baccarat tani përbën 40% të të ardhurave të krijuara në Strip.

Ruletë, ndërkohë, ka qenë relativisht i paprekur nga këto ndryshime të mëdha teknologjike.

E ardhmja e lojrave me bazë në kazino

Pikërisht përse blackjack ka pësuar ndërsa lojëra të tjera, si baccarat, kanë lulëzuar në konkurrencën në internet nuk është plotësisht e qartë. Sidoqoftë, kjo është një prirje që duket e vendosur të vazhdojë në vitet që vijnë, pavarësisht nga një ndryshim i lehtë i kohëve të fundit i fatit të shkopit të linjës jashtë linje.

Për të kundërshtuar këtë, kazinotë tradicionale kanë prezantuar risitë si mini-baccarat, Pai Gow dhe tre-card poker. Edhe pse këto lojëra nuk janë të mëdha të holla-Spinners, pronarët kazino janë duke shpresuar se vlera e tyre risi do të tërheqë lojtarët, të cilët pastaj mund të qëndrojnë për të shijuar të tjera, lojra më shumë fitimprurës.

Sfida për pronarët kazino është për të vendosur nëse janë apo jo për të hequr tabelat nga kati si lojra si popullaritetit shkop polici të humbur, që nga tavolina duke hequr në fakt mund të përkeqësohet këtë rënie. Për një ide se si gjërat po shkojnë, herën tjetër kur je në një kazino me tulla dhe llaç, shikoni numrin e tavolinave në dysheme.

Pallati i Spinos Asnjë Bonus Depozitues në Kazino >>


Burimi: spinpalace.com
Rënia e Blackjack përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon