Fakte më interesante në Las Vegas në 10

Të ndritshme dritat. Magjepsja dhe Glitz. Shfaqjet e drejtpërdrejta, dasma e gjuetisë, dhe shanset për të fituar të mëdha në një automat të famshëm. Las Vegas ka një reputacion për tërheqjen e njerëzve nga të gjitha sferat e jetës, si dhe disa ngjarje të mrekullueshme dhe madje të çuditshme.

Ti e di atë që ata thonë - çfarë ndodh në Vegas qëndron në Vegas! Epo, ne këtu në JackpotCity Casino do ta thyejmë këtë rregull gjithnjë pak duke ju sjellë faktet tona më të mira të 10 rreth Sin City. Lexoni për të zbuluar të gjitha në lidhje me sekretet më të çuditshme dhe të mrekullueshme të Las Vegas. Ju patjetër do të mësoni diçka të re ...

Top 10 jonë

#10 - Legjenda e Hotel Mirage i artë dritaret e marrin ngjyrën e tyre nga e vërteta flori pluhur.

#9 - Çuditërisht, dizajni i ikonave të Las Vegas nuk ishte copyright.

#8 - Sfinks gjigant në Luxor Las Vegas Resort - një rekreacion i monumentit egjiptian - është 101 këmbë më lart se origjinali.

#7 - Ka njerëz të vërtetë që jetojnë nën qytetin e Las Vegas. Po, e keni lexuar atë saktë! Ekspertët kanë vlerësuar se ka të paktën njerëz 1,000 që jetojnë nën Las Vegas në grupin e tij të madh të tuneleve nëntokësore.

#6 - Sipas furnitorëve të bojës në kazinotë Las Vegas, ngjyra e preferuar e bojës së lojtarëve të bingo është deri tani purpur.

#5 - Shuma më e madhe e parave të fituara ndonjëherë në Las Vegas ishte në lojëra elektronike Excalibur Casino. Një inxhinier i vitit 25 e mori çmimin duke fituar $ 39 milion kundrejt mosmarrëveshjeve të pothuajse 17 milion me 1.

#4 - Pop legjenda Michael Jackson kishte bërë plane më shumë se një dekadë më parë për të ndërtuar një këmbë 50 të gjatë, duke lëvizur kopjen e vetes në shkretëtirën e Las Vegas. Kopja kishte për qëllim të reklamonte rikthimin e planifikuar të artistit në 2005 dhe do të ishte krijuar si një robot robot i automatizuar i hënës që do të bredh plazhin e shkretëtirës.

#3 - Las Vegas pret mbi dasma 300 një ditë. Kjo e bën atë destinacionin më të njohur të dasmës deri tani në SHBA!

#2 - Dritat e Stripit të Las Vegas mund të shihen nga hapësira e jashtme. Qyteti është aq i ndritshëm, në të vërtetë, se është quajtur përfundimisht vendi më i ndritur në Tokë.

#1 - Nëse keni kaluar një natë të vetme në çdo dhomë hoteli në çdo hotel të kombinuar në Las Vegas, do t'ju duhej rreth 288 vjet! Në fakt, dhomat e hoteleve të ofruara nga vetëm katër nga komplekset më të mëdha të hoteleve në Las Vegas ofrojnë strehim më shumë se metropoli i tërë i San Franciskos.

Bonuset e kazinosë të kazinosë në internet

Jackpot City Casino Online. Bashkohu tani!
Burimi: jackpotcitycasino.com
Fakte më interesante në Las Vegas në 10 përditësuar: Korrik 1, 2019 Author: Damon