10 faqet kryesore të kazinove Thai Online

Tajlanda është një shtëpi e bukur për plazhet e mahnitshme, histori intriguese, festimet festive dhe peizazhet madhështore. Me kalimin e viteve, është bërë një magnet për mërgimtarët që duan të jetojnë në një vend të Azisë Juglindore me kosto të ulët dhe standarde të larta të jetesës.

Më shumë sesa peizazhet e bukura dhe aventurat emocionuese që mund të përjetohen në Tajlandë, vendi është gjithashtu një i preferuar midis atyre që duan të provojnë fatin e tyre në kazino.

10 Top Sitet e Kazinove Online Tailandeze me një shpërblim FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total € 1600

100% deri në $ 400 + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.88%
Bonusi total $ 400

Depozitoni 10 € dhe luani me 70 €

pagim 97.74%
Bonusi total € 10

300 € + 150 Rrotullime Falas

pagim 97.80%
Bonusi total € 300

Bonus deri në € 2000 + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.39%
Bonusi total € 2000

77 Rrotullime të lira + 100% deri në 200 dollarë

pagim 98.09%
Bonusi total $ 200

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £ 100

Bonus 300 dollarë për klientë të rinj

pagim 98.14%
Bonusi total $ 300

Merrni deri në $ 1000 & 100 rrotullime shtesë

pagim 97.65%
Bonusi total $ 1000

Bonus 100% deri 500 € + 200 Spin shtesë!

pagim 97.80%
Bonusi total € 500

1500 € + 100 Bonus rrotullohet

pagim 97.80%
Bonusi total € 1500

$ / 500 € Bonus dhe 140 Rrotullime Falas!

pagim 98.06%
Bonusi total $ / € 500Rreth 10 Top Sitet e Kazinosë Online Thai me një shpërblim të SHUMGE!

A ka kazino në Tajlandë?

Nuk ka kazino në Bangkok, dhe në fakt i gjithë vendi nuk ka kazino me bazë tokësore sepse është e paligjshme të rrezikosh në Tajlandë. Ndalimi i kazinove me tokë erdhi pasi Ligji i Lojërave të fatit në BE 2478 (1935) u miratua. Sipas ligjit të përmendur, vetëm bastet e garës së kuajve dhe llotaria kombëtare janë forma të lejueshme të lojërave të fatit. Të luani lojëra në kazino edhe pa shkëmbim monetar mund të konsiderohet kumar nga policia lokale.

Ligji gjithashtu përcakton që ata që kapen të bëjnë ndonjë formë të paligjshme të lojërave të fatit mund të gjobiten dhe burgosen. Por e vërteta të thuhet, ka kazinotë nëntokësore që janë akoma në veprim. Kur vizitojnë vendin, turistët do të shohin një përqindje të madhe të vendasve që luajnë lojëra kazino nga kufijtë e zyrave private deri tek funeralet.

A janë kazinotë legal në Tajlandë?

Siç u përmend, kazinotë janë të paligjshme në Tajlandë. Sidoqoftë, ka akoma kazinotë në internet që vendasit mund të luajnë në të. Përderisa shumë banorë të Tajlandës janë kumar, lojërat e kazinosë që ata luajnë nuk janë lojërat e zakonshme me karta dhe tavolinë me të cilat janë njohur Evropianët. Në fakt, baccarat, ruletëdhe craps nuk janë të njohura në mesin e bastoreve lokale.

Thailandshtë njohuri e zakonshme në Tajlandë se kazinotë nëntokësore janë të shfrenuara pasi shumë vendas patronizojnë veprimet e tyre të paligjshme. Bastet në kazino të paligjshëm vijnë me rreziqe. Bookmakers Thai janë famëkeq për të mbajtur fitime të mëdha nga lojtarët. Që nga fillimi i transaksionit ishte i paligjshëm, këta lojtarë nuk kanë zgjidhje tjetër përveçse të pranojnë humbjen e tyre dhe të vazhdojnë më tej. Ato nuk mund t'i raportojnë autorët e këtyre mashtruesve të mashtrimit sepse ata gjithashtu rrezikojnë të akuzohen, gjobiten dhe burgosen.

Vendi imponon gjithashtu Kodin Civil dhe Tregtar të Tajlandës (nenet 853 dhe 855) që thotë se çdo borxh që rrjedh nga një aktivitet i lojërave të fatit është i papranueshëm.

Pyetjet e Kazinosë Live në Tajlandë:

A lejohen banorët Thai të luajnë në kazinotë live online?

Si shumë vende të tjera të Azisë Jugore, Tajlanda zyrtarisht ndalon shumicën e aktiviteteve të lojërave të fatit. Dhe, si në shumë vende të tjera me ligje të rrepta të lojërave të fatit, praktika tejkalon vendimet e organeve legjislative. Ligjet Thai lejojnë vetëm bastet e garave me kalë dhe Lotaria zyrtare e Shtetit, çdo lojëra e fatit alternative është e paligjshme.
Megjithë ndalimet ligjore, vlerësohet se rreth 70% e qytetarëve të rritur marrin pjesë në një lloj kumari. Bastet në ndeshjet në kokë dhe përleshje është një pjesë e traditës kombëtare, por shumë forma të tjera janë gjithashtu të njohura.

Kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në internet, Thais mund të përdorë kazino të huaj që pranojnë lojtarë nga Tajlanda. Edhe pse është zyrtarisht i paligjshëm, lojërat e fatit në internet përballen me më pak probleme me autoritetet, pasi përqendrimi i tyre kryesor është në gërvishtjet fizike të lojërave të fatit.

Cilat janë metodat e preferueshme të pagesës për lojtarët Thai?

Metodat e preferuara të pagesës për lojtarët që banojnë në vendet që ndalojnë lojërat në internet janë zakonisht kuletat elektronike. Kuletat elektronike janë të shpejtë, të sigurt dhe nuk lënë shumë informacion në lidhje me identitetin e përdoruesit. Portalet elektronike më të njohura në të gjithë botën janë PayPal, Neteller, Skrill, dhe në Tajlandë ka edhe Paratë e Vërtetë (udhëheqësi i tregut), Unitry (i specializuar në pagesa të lojrave) dhe PaysBuy.

A pranojnë faqet online të lojërave të fatit zakonisht lojtarë nga Tajlanda?

Ka vërtet shumë kazino në internet që presin me kënaqësi lojtarët Thai. Sidoqoftë, shumë pak prej tyre ofrojnë shërbim në gjuhën Thai ose pranojnë monedhën e tyre - Thai Baht. Kazinot e huaja në internet janë zgjidhje shumë më e mirë sesa ato kombëtare, pasi që këto të fundit mund të mbyllen nga autoritetet. Kontrolloni vlerësimet e kazinosë përpara se të zgjidhni një faqe në internet për t'u regjistruar.

A mund t'i tërheq fitimet e mia në një kazino në internet menjëherë?

Tërheqjet varen nga mënyrat e pagesës suaj, por nuk janë aq të shpejta sa depozitat. Pasi të regjistroheni me një kazino specifike, mund të depozitoni paratë tuaja në një dritë të syrit dhe të filloni të luani. Kur vendosni të merrni paratë tuaja prapa, zakonisht duhen disa ditë për të përfunduar operacionin. Kjo nuk duhet t'ju shqetësojë pasi është një procedurë e zakonshme dhe paratë tuaja do të jenë të sigurta.

10 faqet kryesore të kazinove Thai Online përditësuar: Qershor 9, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

lojëra elektronike rrotullimesh falas