Hidhni një sy në vendet e nxehta të bojës

Njerëzit e quajnë atë shumë gjëra të ndryshme. Nga fillimi i punës për të marrë një punë për të bërë një punë të kryer, tattooing ishte një tabu me një histori të lashtë derisa u miratua në kulturën popullore në tridhjetë vitet e fundit. Por ku ka filluar të gjitha këto? Si e praktikoi një art që nga koha neolitike të integrohet në shoqëri në një mënyrë të tillë që të ketë përfunduar në konventa, në shfaqje televizive dhe madje edhe në lojëra elektronike?

E pra, tatuazhi më i vjetër i zbuluar ndonjëherë ishte në mbetjet e mumifikuara të Otzit Iceman dhe datuan në mes të tridhjetë e treqind e tridhjetë e njëqind vjet më parë. Por kjo nuk ishte një rast i izoluar. Mumiet shtesë tattooed janë gjetur në jo më pak se dyzet e nëntë vende arkeologjike shtesë e gjithë bota. Në Egjipt, shumica e tatuazheve të gjetura në këto mumiet ishin në trupat e grave. Tattoos si kjo kohë treguan statusin, por ato u përdorën gjithashtu si një formë dënimi, një formë shërimi dhe për qëllime fetare.

Referencat e para moderne për fjalën tatuazh vijnë nga ditar i Joseph Banks i cili ishte një natyralist që udhëtonte në HMS Endeavour në fund të shtatëmbëdhjetë qindra. Ai tha, kur vëzhgonte njerëz të tatuazheve për herë të parë në udhëtimin e tij, se ai tani duhet të përmendë mënyrën se si e shënojnë veten pa zë, secila prej tyre është aq e shënuar nga humori ose disponimi i tyre.

Shpejt përpara në ditët moderne dhe tatuazhet përdoren për çdo gjë, nga mjekësia moderne në kozmetikë deri në modë. Derisa rikthimi në disa nga stilet tradicionale të tatuazhit janë ende të zakonshme, format e reja të artit dhe teknikat gjithashtu po bëjnë shumë përparim. Hot Ink by Microgaming është një rikthim i disa stileve klasike të tatuazheve, dhe kushdo që vlerëson pak bojë, apo edhe pak arti, do të vlerësojë se çka çon në këtë tryezë.

Tattoos dhe Big Wins

Hot Ink është pesë rrotullat e Microgaming, mënyra 1024 për të fituar lojëra elektronike në internet. Marrin frymëzim nga trendi aktual i tatuazhit, si dhe tattooing klasike elementet, kjo lojëra elektronike është një hyrje e bukur, artistike dhe e gjallë në linjën e tyre të lojërave të kazinosë online.

Gjëja e parë që do të vëreni kur të ngarkoni Hot Ink është stili i artit. Historiku është një përzierje e një numri projektesh nga karta dhe engjëj për të luajtur me pamjet e dukshme të rastësishme dhe artin e etiketimit në rrugë. Ajo që arrin të arrijë është stilet e ndryshme që përbëjnë skenën aktuale tattooing në të gjithë botën. Gone janë ditët kur trëndafilat dhe fjala "mom" janë normë. Ne nuk jetojmë në hapësirë ​​ku asgjë nuk është jashtë kufijve. Nëse mund ta ëndërroni atë, mund të merrni dikë që ta tatuojë atë.

Mënyrat 1024 për të fituar vijnë me disa opsione bastesh për lojtarin. Këto janë të vendosura në pjesën e poshtme të mbështjellës dhe mund të rregullohen përmes butonave të kuqe dhe blu të formuar në zemër.

Simbolet dhe Bonuset

Simbolet në këtë lojëra elektronike përfshijnë elementë klasik slotësh të inkorporuar me flash klasik tatuazh. Disa shembuj janë tre qershi që janë bërë nga tetë topa dhe një zemër të kuqe të ndritshme me krahë multi-colored.

Bonuset përfshijnë lojë bonus mini tatuazh, një funksion bonus shtesë për rrotullime dhe një funksion respin. Lojë mini dhe funksioni i rrotullimeve të lira aktivizohen duke ulur tre nga simbolet e bonusit të tatuazhit ose duke shpërndarë simbole kudo që është rrotulla. Tipi respin do t'ju kushtojë më shumë dhe çmimet bazohen në gjasat që spin tjetër të jetë një fitore.

Pra, a jeni gati për të marrë rënie? Pastaj është koha për t'u ulur me Hot Ink!

Bonuset e kazinosë të kazinosë në internet

Jackpot City Casino Online. Bashkohu tani!
Burimi: jackpotcitycasino.com
Hidhni një sy në vendet e nxehta të bojës përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon