10 top faqet në internet të kazinove në internet

Deri në vitin 1993, të gjitha format e lojërave të fatit në Zvicër ishin të paligjshme pas një ndalese e cila u zbatua në vitin 1921. Heqja e kësaj ndalimi në fillim të viteve 90 erdhi pikërisht me kohë, pasi faqja e parë e lojërave të fatit në internet po përgatitej të niste. Ndërsa lojërat e fatit në internet konsiderohen të paligjshme, asnjë legjislacion nuk e zbaton atë dhe lojtarët zviceranë nuk mund të bëjnë lojëra të fatit në një kazino të sigurtë në det të hapur.

Për të parë kazinot më të mira në internet në Zvicër, hidhini një sy listës sonë të lartë më poshtë, e cila përfshin të gjitha kazinotë më të mira në internet të disponueshme për lojtarët në këtë vend, me lidhje me vlerësimet, ofertat dhe më shumë kazino. Për të mësuar më shumë rreth ligjeve në internet dhe offline të lojërave të fatit në Zvicër, vazhdoni të lexoni deri në fund të kësaj faqe.

Kazinove në internet në Zvicër

Ka kazino në internet në Zvicër, dhe lojtarët zviceranë mund t'i luajnë këto lirshëm. Por para se të ngacmoheni, ka disa gjëra që duhet të dini për ligjet lokale në këtë vend.

10 Top Sitet në internet të Kazinosë Zvicerane me një shpërblim FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total € 1600

100% deri në 3000 € ose më shumë.

pagim 99.98%
Bonusi total € 3000

100% deri në $ 400 + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.88%
Bonusi total $ 400

Bonus i Mirëseardhur 100% deri në 500 €

pagim 98.70%
Bonusi total $ 500

€ 1000 FALAS

pagim 97.80%
Bonusi total € 1000

300 € + 150 Rrotullime Falas

pagim 97.80%
Bonusi total € 300

400 € + 120 Rrotullime Falas

pagim 98.12%
Bonusi total € 400

1000 $ Bonus i Mirëseardhur + 200 Rrotullime Falas!

pagim 98.12%
Bonusi total $ 1000

600 € MIRESEVINI PACK BONUS

pagim 97.80%
Bonusi total € 600

100% në depozitën e parë deri në 200 €

pagim 98.32%
Bonusi total € 200

20% + arkëtime automatike!

pagim 97.54%
Bonusi totalRreth 10 Top faqeve të Kazinosë Online Zvicerane me një shpërblim të HUGE!

Ligjet Zvicerane të Lojërave të Kumarit

Për rreth 70 vjet, të gjitha format e lojërave të fatit, madje edhe llotaritë, ishin të paligjshme në Zvicër. Kjo ndryshoi pas prezantimit të një ligji të ri në 1993, dhe menjëherë pati një numër lojrash të mëdha lojërash të fatit, kazinove dhe më shumë të rrumbullakosura në të gjithë vendin.

Brenda disa viteve të shkurtra Zvicra kishte shkuar nga një vend ku lojërat e fatit ishin të pakta, në një vend ku rreth 20% e popullsisë së rritur bixhozin rregullisht. Ky ishte një ndryshim jashtëzakonisht pozitiv, dhe ai që ndihmoi për të ndryshuar fytyrën e argëtimit në vend, ndërsa gjithashtu i dha qeverisë një injeksion dollarë taksash.

Teknikisht, llotaritë kombëtare ishin akoma të paligjshme gjatë kësaj kohe, edhe pse lojtarët zviceranë kishin marrë me të vërtetë në llotari dhe po i luanin ato brenda dhe jashtë vendit. Por konfuzioni më i madh ishte akoma për të ardhur, sepse sa më shpejt që lojërat në internet u përhapën, qeveria zvicerane u la në një grindje.

Nga njëra anë, ata nuk donin që qytetarët të luanin lojëra në internet, por nga ana tjetër ata nuk mund t'i ndalonin ata pasi po përdorin uebfaqe jashtë shtetit. Ata ende u përpoqën të pamundurën për t'i ndaluar ato, por për disa përjashtime njerëzit në Zvicër nuk ishin në gjendje të luanin lojëra në internet.

Kjo ndryshoi në vitin 2018 kur qeveria votoi një ligj që do të lejonte lojërat e fatit në internet, por vetëm nga lojtarët zviceranë dhe kazinotë online të operuara nga Zvicra. Kjo do të thotë që lojërat e fatit në internet janë të mundshme, por vetëm nga kazinotë që do të përqendrohen 100% te lojtarët zviceranë dhe jo nga kazinotë me vlerësim të madh që i dini dhe i doni.

Kumar në internet në Zvicër: Peizazhi ligjor

Ikona e flamurit CHHistorikisht, Zvicra tregoi një qëndrim mjaft të polarizuar ndaj lojërave të fatit. Deri në vitin 1993, të gjitha format e lojërave të fatit ishin të ndaluara në vend. Sidoqoftë, projektligji që shfuqizoi ndalimin kushtetues të kazinove u miratua, dhe lojërat e fatit u bënë të ligjshme. Me një komb kaq të pasur, lojërat e fatit u zhvilluan lirshëm dhe përparuan deri në Aktin Federal të Lojërave të Fatit të vitit 1998, dhe kazinoja u shoqërua dhe ndaloi edhe një herë të gjitha lojërat e fatit në territorin e Zvicrës.

Sidoqoftë, koha e një legjislacioni të tillë nuk mund të ishte më keq pasi ishte vetëm disa vjet para bumit të kazinove në internet. Pra, pa ligje specifike për të adresuar faqet e internetit të lojërave të fatit dhe një ofertë inekzistente të alternativave lokale apo tokësore, aficionadot zvicerane të kazinosë ishin të shpejtë për të shijuar shërbimet e vendeve ndërkombëtare.

Në dy dekadat e kaluara, skena e kazinosë në internet Suisse u rrit aq shumë sa që të gjitha fondet që lanë vendin filluan të tërheqin shumë vëmendjen nga autoritetet lokale. Nuk vonoi shumë, duke përdorur mbrojtjen e lojtarëve si shqetësimin kryesor, qeveria filloi të flasë për zbatimin e ligjeve të reja për kazinotë në internet që veprojnë në vend.

Akti i Lojërave të Parave dhe si e ndryshoi tregun

Akti i lojërave të fatit Në 2018, u organizua një referendum mbarëkombëtar për të diskutuar futjen e Ligjit të Lojërave të Parave. Mbi 70% e qytetarëve zviceranë votuan pozitivë, dhe që nga 1 janari 2019, u krijua Bordi Federal i Lojërave Zvicerane (Eidgenössische Spielbankenkommission) me qëllimin e saktë të rregullimit të peizazhit në internet të kazinosë. Skena kazino në internet Schweizer humbur shumë nga emrat e saj mbizotërues si rezultat i ligjeve të reja. Ky legjislacion i ri krijoi kornizën që kazinotë në internet të aplikojnë për licencë për të operuar në Zvicër.

Gjithashtu, çdo kazino ndërkombëtare që ofron shërbime online për lojtarët në vend pa pasur një licencë të vlefshme, i shtohet një liste të zezë dhe në shënjestër të blloqeve DNS. Ndoshta pjesa më kufizuese e aktit të ri të lojërave të fatit është detyrimi i kazinove ndërkombëtare në internet që të kenë një prani fizike në vend, në mënyrë që të jenë në gjendje të aplikojnë për licencë. Kjo do të thoshte që të gjithë emrat e mëdhenj që donin të vazhdonin të siguronin lojëra online kazino në territor duhej të krijonin partneritete me kazinotë lokale me bazë tokësore - të ngjashme me atë që po ndodh në SHBA.

Si rezultat, kazinotë e vetme në internet "teknikisht të ligjshme" në dispozicion të lojtarëve zviceranë janë Casino Baden, Casino Lucerne, Casino Pfäffikon, dhe Casino Davos dhe faqet e tyre të internetit, nga të cilat lojtarët mund të shijojnë nëse janë mbi 18 vjeç. Për më tepër, fitimet nën 1,000 CHF nuk tatohen, ndërsa mbi atë shumë vlen një taksë prej 35%, e cila është mjaft e madhe edhe për një vend të pasur.

A janë gjobitur futbollistët zviceranë për të luajtur në faqet në det të hapur?

Me nivele kaq të larta të taksave, nuk është për t'u habitur që shumë lojtarë zviceranë akoma preferojnë të shijojnë lojëra kazino në faqet ndërkombëtare që akoma i pranojnë ato. Për më tepër, nuk ka gjobë apo masë specifike ndëshkuese për lojtarët që shijojnë uebfaqet në det të hapur. Për sa kohë që ju keni qasje në një kazino online në Zvicër, nuk ka asgjë për t'u shqetësuar. Plus, shpërblimet në disa prej këtyre markave janë të mëdha.

Si të filloni udhëtimin online në kazino në Zvicër
kazino online zvicerane. Kishte një ndryshim të madh në botën e lojërave të fatit në internet në Zvicër që nga ky vit. U miratuan një seri ligjesh dhe këto ligje lejojnë që vetëm kazinotë që operojnë me licencë zvicerane të vazhdojnë të funksionojnë në Zvicër.

Kjo do të shkaktojë shumë trazira sidomos në anën e lojtarëve. Ne e dimë se në të ardhmen e afërt, lojtarët do të gjejnë kazinotë edhe më shumë dhe ndoshta më të mira në internet për të luajtur. Gjithashtu, ata akoma mund të luanin në kazinotë e tyre të preferuara vetëm duke anashkaluar këto ligje duke përdorur cryptocurrency dhe VPN.

Edhe me përdorimin e një VPN për të maskuar ose ndryshuar vendin tuaj dhe përdorimin e një cryptocurrency, të luani një kazino në internet është në thelb i njëjtë si në pjesën tjetër të Evropës. Pavarësisht se sa ligje janë ndryshuar, mënyra e veprimit të kazinove dhe informacionet e tyre themelore nuk përfshihen në këto ndryshime. Prandaj, mos u shqetësoni për këtë ligj pasi regjistrimi duhet të jetë i njëjtë si gjithmonë.

10 top faqet në internet të kazinove në internet përditësuar: Qershor 4, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

rishikim kazino drake