10 Top Sitet në internet të Kazinosë Suedeze

Kumar në Suedi është pothuajse shumë pjesë e jetës së përditshme. Hyni në një lokal lokal ose madje merrni një lundrim të shkurtër në një traget dhe do të keni për të gjetur një lloj automatik ose Blendë game. Ndoshta kjo varet nga fakti që të dy tokat dhe kazinotë në internet janë legjitimuar brenda vendit. Kazinot e tullave dhe llaçeve në fakt u futën në Suedi në vitin 1992 ndërsa kazinotë online Suedeze hynë në treg 10 vjet më vonë në 2002.

Që nga janari, të gjitha faqet e kazinosë që operojnë në Suedi duhet të kenë një licencë specifike për një vend, përkatësisht një licencë të lojërave suedeze. Gjërat natyrisht janë forcuar masivisht, por tregu po lulëzon më shumë se kurrë. Whatfarë është ajo që i bën kazinotë në internet kaq intriguese në Suedi? Nga shpërblimet në kazino deri tek lojrat, si dhe mënyrat e pagesës dhe siguria e përgjithshme, ne do të zbulojmë të gjitha. Gjërat e para, së pari, këtu është lista jonë e kazinove më të mira në internet në Suedi.

10 Top Sitet në internet të Kazinosë Suedeze me një shpërblim FRESH!

100% deri në 200 € ose më shumë.

pagim 99.98%
Bonusi total € 200

Deri në 500 € Plus 20 Rrotullime Falas!

pagim 98.07%
Bonusi total € 500

Bonus i Mirëseardhur 100% deri në 500 €

pagim 98.70%
Bonusi total $ 500

Depozitoni 10 € dhe luani me 70 €

pagim 97.74%
Bonusi total € 10

€ 1000 FALAS

pagim 97.80%
Bonusi total € 1000

300 € + 150 Rrotullime Falas

pagim 97.80%
Bonusi total € 300

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £ 100

20 Rrotullime falas + 200% deri 3000 €

pagim 98.17%
Bonusi total € 3000

Bonusi i Mirëseardhjes 100% deri 500 €

pagim 97.65%
Bonusi total € 500

€ / 1000 $ OSE 5 BTC +200 rrotullime FALAS

pagim 97.46%
Bonusi total € / $ 1000Rreth 10 Top Sitet në internet të Kazinosë Suedeze me një shpërblim të SHUMGE!

RREGULLORE KASINO SWIDISHT ONLINE KASINO

Viti që tronditi tregun suedez të kazinosë në thelbin e tij me rregullimin e ri në lidhje me lojërat e fatit në internet. Nuk ishte sekret që qeveria suedeze po merrte në konsideratë ndryshimin e "librit të rregullave", për të thënë kështu. Kjo nuk u bë për të dëmtuar ndonjë prej kazinove ekzistuese në internet, por përkundrazi për të mbrojtur dhe ndihmuar për të parandaluar varësinë e lojërave të fatit në mesin e lojtarëve suedezë.

Rregullorja e re rrit ndërgjegjësimin mbi lojërat e fatit të përgjegjshëm dhe detyron operatorët të shprehin qartë termat dhe kushtet për çdo promovim dhe shpërblim para se lojtari të zgjedhë. Ai gjithashtu lejon qeverinë suedeze të vendosë të ardhura nga taksat prej 18% për të gjitha veprimet e lojërave të fatit që bëjnë para nga qytetarët suedezë.

Rregullorja e re suedeze e lojërave të fatit nuk është asgjë e re, pasi shumë ligje të ngjashme ekzistojnë brenda vendeve të tjera të Evropës. Spanjë, Danimarkë, Itali dhe Mbretëria e Bashkuar kanë paraprirë të gjithë Suedinë në drejtim të zbatimit të udhëzimeve më të rrepta mbi reklamën e lojërave të fatit dhe mbrojtjen e lojtarëve nga pasojat negative të lojërave të fatit. Këtu në CasinoTopsOnline ne nuk i kushtojmë keq keq dhe gjithmonë do t'i vendosim lojtarët tanë në rend të parë për sa i përket sigurisë dhe drejtësisë.

Rregullorja e Kazinosë Suedeze

RREGULLIMI SHOQ GROR I GAMBLIMIT SHPENZUAR
1 Janari ishte data kur hyri në fuqi Akti i ri Suedez i Kumarit, duke ndryshuar kazino online në dukje brenda natës. Si një operator (një kazino në internet), tani do t'ju duhet të aplikoni për licencë përmes Spel Inspektionen (Autoriteti Suedez i Kumarit), në mënyrë që të ofroni zgjidhje ligjore të lojërave të fatit për lojtarët suedezë.

Para se Akti Suedez i Lojërave të fatit të kalonte drejtpërdrejtë, ishte një falas për të gjithë për operatorët që reklamonin lojtarët suedezë, gjithçka lejohej që çonte vetëm në premtime false dhe kërkesa të larta për baste në dukje të pafajshme.

Me rregulloren e re suedeze të lojërave suedeze, ai e bën plotësisht të paligjshëm që një operator të ofrojë shërbime të lojërave të fatit një rezidenti Suedez pa një licencë të vlefshme të dhënë nga Autoriteti Suedez i Kumarit. Në këtë faqe ne do të rendisim vetëm kazinotë në internet që disponojnë një licencë suedeze. Sidoqoftë, nëse hasni një kazino në internet që nuk është i shënuar në këtë faqe, është me rëndësi të madhe që ata të kontrollojnë nëse kazino ka licencë suedeze apo jo.

Kazinot më të mira në internet në Suedi
Ashtu si në vendet e tjera evropiane, në Suedi kumarët e etur janë një legjion. Jo vetëm llotaritë, por edhe bastet sportive dhe lojërat në kazino janë të njohura. Por ndërsa kërkojnë shumëllojshmëri, lojtarët suedezë shpesh kërkojnë kazino të huaja, për shkak të kufizimeve në lojërat e fatit në vend dhe monopolit në aktivitetet e lojrave që mbahet nga qeveria Suedeze. Vlerësuesit e bazuar në Suedi vlerësohet se përfshihen aktivisht në aktivitete sportive, dhe gjithashtu në baste sportive. Pokeri i luajtur në internet ka qenë duke u ngritur në spikatur. Popullariteti i pokerit në internet është i qartë nga fakti që kohët e fundit një kampionat në internet turbo poker u fitua nga një lojtar suedez. Me rritjen e numrit të telefonave inteligjentë dhe tabletëve, interesi për lojërat e fatit është rritur vazhdimisht, sepse suedezët gjithashtu mund të shijojnë lojërat e fatit të pajisjeve mobile.

Monopoli i lojërave të fatit në Suedi

Kumar, si në vendet me tulla dhe llaç dhe në internet, është i ligjshëm në Suedi. Por operatorët që kryejnë aktivitete të lojërave të fatit duhet të kenë licencim të veçantë. Në fakt, poseduesi i vetëm i licencës është Svenska Spel. Kjo është një kompani në pronësi të shtetit dhe aktive në salla bingo dhe në internet.

Legjislacioni në Suedi në lidhje me lojërat e fatit

Legjislacioni aktual që favorizon monopolin nuk është në përputhje me rregullat e konkurrencës, të cilat respektohen në BE. Nga ana tjetër, vendimi i Gjykatës Evropiane të Drejtësisë në favor të këtij legjislacioni bazohet në miratimin e mbrojtjes së lojtarëve të fatit nga operatorët që do të zhvillonin mundësi të paligjshme të lojërave.

Në vitin 2002, ndryshimet e paraqitura në Ligjin e Llotarive në vend i mundësuan Svenska Spel të sigurojë një treg në internet më të gjithanshëm, dhe të përfshijë aty poker, bingo, gërvishtje. Kazino kazino gjithashtu kërpudha dhe u rrit shumë në popullaritet.

Kërkesa zyrtare e BE-së në vitin 2007 duke kërkuar nga Suedia dhe disa vende të tjera që të hapin tregjet e lojërave të fatit në ato vende dhe kështu të mundësojnë lëvizjen e lirë të shërbimeve nuk u përmbushën me sukses. Monopoli i Svenska Spel vazhdoi.

Pastaj në vitin 2012, një pjesë e qeverisë shprehu synimin për të ofruar kushte për një konkurrencë më të madhe në lojërat e fatit në internet në Suedi, dhe të ofrojë licencim edhe për operatorët ndërkombëtarë. Por procesi është i ngadaltë dhe pasi qeveria deklaroi në 2015 se nuk ka ndërmend të pushojë së mbrojturi monopolin e Svenska Spel, u bë e qartë se ndryshimet nuk priten të paktën në të ardhmen e afërt. Ndërkohë, suedezët janë të etur të përfitojnë nga mundësitë e lojërave të fatit në operatorët e huaj të kazinove që shtrijnë vargjet e tyre të lojërave në internet.

Bonuse dhe Promovime për Lojtarët Suedez

Gjithçka që përmendëm deri më tani është padyshim një bazë e mirë për të mbështetur preferencat tuaja, por përpara se ta bëni këtë na lejoni të ndajmë një fjalë për shpërblimet dhe promovimet më të mira në treg për momentin. Pra, si e bëni veten një bonus? Marrëveshja më e mirë dhe më e madhe është dhe do të jetë gjithmonë bonusi i mirëseardhur. Për këtë arsye, bonusi i regjistrimit është integral për shumë lojtarë dhe natyrisht bëhet një pikë qendrore e lojërave kryesore. Nuk ka asgjë të keqe me këtë, mund të argumentohet se është qasja më e mirë atje. Pa ado më tej, këtu janë ofertat më të mira të mirëseardhjes që aktualisht janë në dispozicion të lojtarëve me qendër në Suedi.

10 Top Sitet në internet të Kazinosë Suedeze përditësuar: Qershor 1, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

kazino kapiteni jack nuk ka kodet e bonusit të depozitave 2020