10 Top Sitet në internet Kazino

Sri Lanka, i njohur fillimisht si Ceilon, është një vend në Azinë Jugore që qëndron pak poshtë Indisë në Oqeanin Indian. Ju mund të luani lojëra kazino në Sri Lanka, dhe në kryeqytetin e saj Colombo. Popullsia e Sri Lanka aktualisht qëndron në 21 milion, dhe monedha vendase në vend është rupi Sri Lankan.

Përhapja dhe zgjerimi i internetit dhe teknologjisë i ka kthyer kazinotë online në një industri të madhe kumari. Çdo ditë, gjithnjë e më shumë kumarxhinj po tërhiqen nga kazinotë në internet dhe ata kanë bërë disa njerëz milionerë. Deri në vitin 2022, industria e lojërave të fatit në internet pritet të ketë vlerë rreth 80 miliardë dollarë, duke marrë parasysh tendencat më të fundit.

Një nga avantazhet më të gëzuar të kazinove në internet është fakti që ju mund të luani nga kudo. Ju duhet vetëm një pajisje e aktivizuar në internet. Opsionet e lojrave janë gjithashtu më të gjera, dhe tabelat dhe lojëra elektronike janë të pakufizuara, ndryshe nga kazinot e tokës. Ata janë gjithashtu më të lirë dhe ofrojnë shpërblime dhe zbritje të mëdha.

10 Top Sitet në internet Kazino Sri Lankan me një shpërblim FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total €1600

Bonus i Mirëseardhur 100% deri në 500 €

pagim 98.70%
Bonusi total $500

€ 1000 FALAS

pagim 97.80%
Bonusi total €1000

Bonus 100%, deri në 200 € + 100 Rrotullime falas Twin Spin

pagim 97.80%
Bonusi total €200

200% deri në 350 € Bonus i Mirëseardhur

pagim 97.93%
Bonusi total €350

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £100

$ 1,500 Bonus + 300 Rrotullime falas

pagim 98.29%
Bonusi total $1500

$ / 200 € + 200 Rrotullime falas

pagim 97.81%
Bonusi total $ / € 200

Deri në 500 € + 30 Spin shtesë

pagim 98.35%
Bonusi total €500

1000 dollarë Bonus të Mirëseardhur + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.65%
Bonusi total $1000Rreth 10 Top Sitet e Kazinosë Online Sri Lankan me një shpërblim të SHUMGE!

Kur bëni kërkime për t'u bashkuar me një kazino në internet, sigurohuni që të jetë një kazino e licencuar dhe e rregulluar. Ka kaq shumë kazino të paligjshme në internet, që favorizojnë kazinonë dhe mashtrojnë lojtarët. Ju gjithashtu nuk doni të bini pre e mashtruesve në internet, të cilët përdorin kazinotë e paligjshme në internet, me promovime të mëdha, si karrem.

Një nga disavantazhet më të këqija të kazinove në internet është varësia. Shumë lojtarë kthehen në lojtarë të detyruar, sepse kazino është lehtësisht e arritshme dhe metodat e depozitimit janë të drejtpërdrejta. Varësia nga bixhozi është diçka që shkatërron jetën, prandaj kujdes që të mos biesh në grackë. Mbi të gjitha, kurrë mos luani shuma të fatit që nuk keni mundësi t’i humbni

Situata aktuale e lojërave të fatit në Sri Lanka

Sot, ka disa shtëpi të lojërave të fatit në tokë në vend, shumica e tyre ndodhen në Colombo. Si vendasit ashtu edhe turistët lejohen të hyjnë dhe të luajnë, nëse janë 18 vjeç e lart. Turizmi po lulëzon këtu, kështu që këto vende janë mjaft të njohura. Megjithatë, janë turistët ata që janë vizitorët më të shpeshtë. E shihni, tre fetë kryesore në Sri Lanka janë Budizmi, Hinduizmi dhe Islami – dhe asnjëra prej tyre nuk e merr lehtë kumarin. Pra, vendasit janë mysafirë më pak të shpeshtë në vendet me tulla dhe llaç. Ata preferojnë lojërat e fatit në internet.

Kazinot në internet Sri Lanka janë jashtëzakonisht të njohura. Sidoqoftë, ka dy çështje kryesore për t'u mbajtur në mend. Së pari, lidhja në internet nuk është shumë e mirë në Sri Lanka. Yeardo vit, cilësia e Internetit rritet, por në përgjithësi, ju duhet të jeni të sigurt në lidhjen tuaj të internetit. Së dyti, ndërsa banorët janë të lirë të përdorin çdo kazino të huaj në internet, jo secila kazino e huaj në internet mirëpret lojtarët nga Sri Lanka për fat të mirë. Kjo për shkak të legjislacionit të paqartë, kryesisht. Pra, gjetja e një platforme të vërtetë argëtuese dhe të besueshme të parave mund të jetë një problem nëse nuk keni një listë të kazinove më të mira në internet si ajo e dhënë më lart.

Mundësia më e mirë është të kërkoni platforma të drejtuara nga vendet fqinje. Ligjor kazino Online India mund të jetë një ide e mirë. Një vend tjetër për të kërkuar sitin mikpritës është kazino i Vietnamit.

Ndërsa tani për tani, situata është mjaft miqësore me lojërat e fatit, disa ndryshime ligjore janë në rrugën e tyre. Sigurohuni që të keni kujdes në ligjet, në mënyrë që të jeni gjithmonë në anën e sigurt me argëtimin tuaj të lojërave të fatit.

Ligjet e lojërave të fatit në Sri Lanka

Në përgjithësi nuk ka ligje mbi lojërat e fatit në vend, tregu nuk ishte as i ndaluar dhe as i rregulluar siç duhet. Operatorët respektojnë disa rregulla, ndërsa lojtarët janë të lirë të lojërojnë aty ku dëshirojnë.

Megjithatë, kohët e fundit ndodhi një ndryshim i madh në peizazhin ligjor të lojërave të fatit në Sri Lanka. Më parë, kazinotë lokale të Sri Lankës paguanin rreth 1 milion dollarë në vit për qeverinë si pagesë për licencë. Megjithatë, qeveria filloi të bëjë përpjekje dhe të rregullojë siç duhet këtë vend, gjë që mund të çojë në tendenca në rënie. Po flasim për të ashtuquajturën “taksë mëkati”.

Ligji i ri i zbatuar kërkon që pagesa e licencës vjetore të dyfishohet për operatorët. Për më tepër, çdo kazino në Sri Lanka do të paguajë 15% tarifë tatimore për qarkullimin e tyre. Operatorët e kazinosë Sri Lanka nuk janë aspak të lumtur, por lojtarët duhet të preken gjithashtu. Ligji sugjeron që një tarifë e detyrueshme 50 $ duhet të paguhet për të hyrë në një kazino. Ky ligje e re ka shumë të ngjarë të detyrojë operatorët të rritin çmimet e tyre për lojtarët.

Arsyeja kryesore për këtë ligj të ri ishte zvogëlimi i popullaritetit të lojërave të fatit, dhe gjithashtu për të gjeneruar para për niches që janë nën financim në vend.

Autoritetet rregullatore në Sri Lanka

Sa për sot, nuk ka asnjë autoritet rregullator për ngrohtë e kumarit çfarëdo.

Ligjet e taksave mbi lojërat e fatit në Sri Lanka

Sipas ligjeve në fuqi, të gjithë lojtarët duhet të paguajnë taksë prej 10% për fitimet e tyre. Për më tepër, ju duhet të konfirmoni shumën e fitimeve dhe taksën e paguar, duke kontaktuar mbështetjen e klientit të kazinosë dhe avokatin.

10 Top Sitet në internet Kazino përditësuar: Mund 31, 2020 Author: Damon

Bonuse të lidhura:

lojëra elektronike rubin tjerrje falas