10 faqet më të preferuara kazino në internet

Sllovenia mund të jetë një vend i vogël, por ato janë të mëdha kur bëhet fjalë për kazinotë në internet. Në të vërtetë, ata kanë një nga numrat më të lartë të kazinove për frymë në Evropë! Pra, çfarë i bëri kazinotë në internet në Slloveni kaq të njohura? Këtu, ne do të flasim për gjithçka që ju duhet të dini rreth lojërave të fatit në internet në këtë vend të Evropës Qendrore, duke përfshirë kazinotë më të mira në internet në Slloveni dhe lojërat më të njohura në dispozicion. Nëse doni të mësoni të gjitha këto dhe shumë më tepër, thjesht lexoni më tej.

10 Top Sitet në internet të Kazinosë Online me një shpërblim FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total € 1600

100% deri në 3000 € ose më shumë.

pagim 99.98%
Bonusi total € 3000

NJË PROGRAMI KRYESOR BESNIKE TË KAZINOVE ONLINE NË BOTË!

pagim 98.07%
Bonusi total € 5000

Bonus i Mirëseardhur 100% deri në 500 €

pagim 98.70%
Bonusi total $ 500

Deri në € / 200 $ + 100 Rrotullime

pagim 98.24%
Bonusi total € / $ 200

Bonus 100 deri në $ 200

pagim 98.17%
Bonusi total $ 200

300 € + 150 Rrotullime Falas

pagim 97.80%
Bonusi total € 300

200% deri në 350 € Bonus i Mirëseardhur

pagim 97.93%
Bonusi total € 350

250% bonus + 125 rrotullime falas

pagim 97.73%
Bonusi total $ 250

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £ 100

1000 € BONUS + 50 rrotullime FALAS

pagim 97.55%
Bonusi total € 1000Rreth 10 Top Sitet e Kazinove Online Sllovene me një shpërblim të SHUMGE!

Një përvojë romane: Sllovenia

Jo shumë njerëz mendojnë të vizitojnë Slloveninë. Por ata patjetër që duhet. E vendosur në anën jugore të Evropës Qendrore, Sllovenia është e mbushur me male dhe pyje. Dikur ishte me Republikën Federale Socialiste të Jugosllavisë. Që nga viti 2004, ajo ka qenë pjesë e BE-së dhe që nga viti 2007, pjesë e Eurozonës. Jugosllavia nuk mori pjesë në Paktin e Varshavës dhe kështu inkurajoi vizitat nga të huajt. Si një mjet për të tërhequr më shumë prej tyre, keni parë që hapen shumë kazino. Kjo ishte në vitet 1960 dhe 1970. Ata ishin një sukses i madh me turistët dhe ishin një mënyrë shumë e nevojshme për të marrë të ardhura të huaja në vend. Theështja e vetme; shumica e kazinove nuk ishin në pronësi të vendasve kështu që monedha u kthye jashtë vendit. Resorti Portorož është shtëpia e kazinosë më të vjetër të Sllovenisë. Kjo u pa drita në 1913 dhe emri i saj është Grand Casino Portorož. Ishte e para kazino sllovene që mori licencën sllovene për të ngritur një kazino në internet.

Rregulla në lidhje me lojërat e fatit në internet

Ashtu si shumë vende të tjera të BE-së, ligjet që lidhen me lojërat e fatit në internet në Slloveni ishin paksa të trazuara, pasi dukej që këto vende nuk e mbështesin parimin e tregtisë së lirë. Këto ligje janë rishikuar sidoqoftë. Këto rishikime kanë bërë të mundur konkurrencën dhe ne e dimë se edhe më shumë po vijnë pasi ato janë ende nën rishikimin e Komisionit Evropian. Tani për tani, ju do të gjeni mjaft kazino në internet që funksionojnë nën një licencë sllovene. Ne i duam shumë këto kazino dhe kemi vërejtur një lloj modeli me to - shumica prej tyre Novomatic si ofrues softuerësh. Ështja e vetme që ne mendojmë se ju hasni natën është të dini se cilat prej kazinove janë në të vërtetë me origjinë nga Sllovenia. Një tjetër gjë që kemi vërejtur është mungesa absolute e marketingut nga këto kazinotë në internet. Informacioni që ju gjeni është i gabuar ose i vjetëruar. Shumë uebfaqe dhe bloge të rishikimit e paraqesin Slloveninë si një shtëpi për shumë kazino në internet. Ky nuk është aspak rasti. Nuk është e lehtë të dihet se sa kazino janë sllovene. Dhe nuk mund të mbështeteni në uebfaqen e qeverisë për ta zbuluar asnjërën. Shtë një proces i gjatë dhe i ndërlikuar.

Kazinot më të mira në internet në Slloveni

Dikur një pjesë e Jugosllavisë së tretur, Sllovenia tani është anëtare e Bashkimit Evropian që nga 1 maj 2004. Kumar ishte i paligjshëm në të gjitha format deri në vitin 1989 dhe industria është rritur dhe lulëzuar që nga atëherë. Zbatimi i ligjit të lojërave të fatit, i cili hyri në fuqi në 1995, ka ndryshuar gjërat për mirë.

Gjatë 30 viteve të fundit, kazinotë me tulla dhe llaç të cilat operohen nga hotelet përfituan nga afërsia e Sllovenisë me disa destinacione të tjera të njohura turistike. Që ka thënë; rajonet kufitare kanë shumë kazino dhe lojtarët ka të ngjarë të gjejnë të gjitha lojërat e tyre të preferuara në ato zona.

Turistët bien në Slloveni për një emocion, me shumë mundësi të arritshme për ta përmes hoteleve dhe kazinove të pavarura. Pavarësisht nëse ju jeni një puntor i cili po kërkon një fundjavë argëtuese larg, ose ju jeni një rol i lartë që ju pëlqen të bast lartë, Sllovenia është një zgjedhje e shkëlqyeshme.

Ju duhet të jeni mbi tetëmbëdhjetë vjeç për të luajtur lojëra të ligjshme në Slloveni. Vendi i merr rregulloret seriozisht. Aq më tepër që bazat e të dhënave janë në funksion për të kapur identitetin e atyre që nuk u lejohet të luajnë.

Kumari në internet ishte një zonë gri e llojeve deri në vitin 2013. Para kësaj, nuk ishte as e ligjshme dhe as e paligjshme. Por, që nga viti 2013, është e ligjshme dhe qeveria shkon në gjatësi të madhe për t'u ofruar lojtarëve një përvojë më të sigurt dhe më të mbrojtur.

Një veprim i azhurnuar i lojërave të fatit është në punë, por përparimi për të rregulluar plotësisht këtë treg ka qenë i ngadaltë. Thënë kështu, ata që dëshirojnë të marrin pjesë në bastet në internet janë të lirë ta bëjnë këtë, por kjo vjen me një çmim. Lojtarët duhet të presin që të paguajnë një taksë 15% për fitimet prej 300 € ose më shumë.

A është e ligjshme bixhozi në Slloveni?

Para se qeveria të merrte masa për të specifikuar ligjet rreth lojërave të fatit në internet në Slloveni, ata vendosën kufizime të rënda. Në vitin 2006, ata bllokuan lojtarët që të përdorin shumë faqe në internet. Për më tepër, deri sa hyri në fuqi Ligji i ri i Lojërave në 2013, Pushteti Vendor refuzoi të jepte licenca - madje edhe në faqet e internetit të lojërave online të lojërave me bazë në Slloveni.

Gjërat kanë ecur përpara në mënyrë të konsiderueshme dhe, siç u theksua më lart, është e ligjshme të luani në internet në Slloveni pasi të keni moshën mbi tetëmbëdhjetë vjeç. Tani ekzistojnë të njëjtat rregulla që qeverisin të gjitha vendet anëtare të Bashkimit Evropian.

Shtë e drejtë të thuhet se Sllovenia po pranon vendet e tjera progresive të BE-së dhe qeveria tani po përqendrohet në azhurnimin e Aktit të Lojërave.

Sapo të hyjnë në fuqi ndryshimet, aplikimi për licencë për të vepruar në Slloveni do të jetë i detyrueshëm. Ata që nuk respektojnë rregullat e reja do të përballen me gjobë të konsiderueshme dhe ata rrezikojnë të ndalohen nga loja.

10 faqet më të preferuara kazino në internet përditësuar: Qershor 9, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

jackmillion