10 Top Sitet në internet të Kazinosë Sllovake

Duke marrë parasysh rritjen e papritur të lojërave të fatit në brigjet e Bllokut Lindor, ekzistojnë një numër kazinosh online që tani ofrojnë Sllovake, gjuhën zyrtare të Sllovakisë, si një mundësi gjuhësore. Emrat e industrisë, siç janë faqet e kazinosë në listën më poshtë, si dhe shumë të tjerë, ofrojnë lojtarëve që flasin Sllovake një mundësi gjuhësore, duke treguar angazhim të gjithanshëm për të siguruar përdoruesit me bazë Sllovake në këtë proces.
Renditni dhe krahasoni faqet më të mira të kazinove në Sllovaki në direktorinë tonë të azhurnuar. Gjeni promovimet më të fundit të lojërave të fatit në Sllovaki së bashku me ofertat speciale! Me Bonus.Express, do të keni përparësi në rrotullimet falas dhe më të nxehta për të mos depozituar bonuse kazino në Sllovaki.

10 Top Sitet në internet të Kazinosë Sllovake me një shpërblim FRESH!

100% deri në 3000 € ose më shumë.

pagim 99.98%
Bonusi total € 3000

Deri në € / 200 $ + 100 Rrotullime

pagim 98.24%
Bonusi total € / $ 200

Bonus 100%, deri në 100 € + 100 Spin falas të Librit të Vdekur

pagim 97.80%
Bonusi total € 100

1000 $ Bonus i Mirëseardhur + 200 Rrotullime Falas!

pagim 98.12%
Bonusi total $ 1000

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £ 100

1000 dollarë Bonus të Mirëseardhur + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.80%
Bonusi total $ 1000

Merrni deri në $ 1000 & 100 rrotullime shtesë

pagim 97.65%
Bonusi total $ 1000

Deri në 500 € + 30 Spin shtesë

pagim 98.35%
Bonusi total € 500

Bonus 100% deri 500 € + 200 Spin shtesë!

pagim 97.95%
Bonusi total € 500

Bonus 800 €

pagim 98.44%
Bonusi total € 800

100% deri në $ / 100 € + 200 Rrotullime

pagim 96.80%
Bonusi total $ / € 100Rreth 10 Top Sitet e Kazinosë Online Sllovake me një shpërblim të HUGE!

Pasqyrë e lojërave të fatit në Sllovaki

Sllovakia gjithmonë ka pasur një qasje mjaft liberale ndaj lojërave të fatit. Ekzistojnë një numër kazinosh me tulla dhe llaç të vendosura brenda vendit, ndërsa llotarët e panumërta, librashitëset, baret dhe klubet gjithashtu ofrojnë mundësi të lojërave të fatit për banorët. Fortuna SK, për shembull, drejton më shumë se 350 të shtëna bastesh në të gjithë vendin, dhe si e tillë shihet se ka monopolizuar industrinë në Sllovaki.

Lajmi i mirë për lojtarët sllovake është se nëse nuk ju pëlqen shërbimi, shanset ose lojërat që u janë ofruar nga Fortuna SK dhe ofruesit e tjerë, nuk ka asgjë që t'i ndalojë ata të përdorin kazino dhe librashitës të huaj.

Ligjet në internet për kazino dhe lojërat e fatit në Sllovaki

Ka 11 qytete të vendosura brenda Sllovakisë që kanë lehtësira për lojërat e fatit, kështu që është e lehtë të shihet se sa e përhapur është industria në vend dhe sa ndikon ligjshmëria. Kazinot, lojërat e fatit në internet, sallat e basteve sportive, qendrat bingo dhe llotaritë janë të gjitha ligjore.

Akti Nr. 171/2005 mbi Lojërat e Lojërave të fatit u prezantua në 2005, dhe përveç disa ndryshimeve që nga ajo kohë, ka mbetur relativisht i hapur dhe i lirshëm kur bëhet fjalë për lojërat e fatit. Ministria e Financave jashtë të gjitha lojërave të fatit në Sllovaki, dhe rregullon të dy ofertat e lojërave të fatit në internet dhe në tokë në vend.

Sot, ka tetë kazino të mëdha të vendosura në të gjithë Sllovakinë, me mundësi të tjera të lojërave të fatit në dispozicion si në internet ashtu edhe në prona.

Shtë interesante, ndërsa ligji sugjeron që operatorët duhet të kenë një licencë, vetëm një pjesë e vogël e licencave janë dhënë në të vërtetë. Operatorët privatë kanë të drejtë online për bastet sportive në internet, me të gjitha daljet e tjera që zotërohen dhe operohen nga korporata TIPOS e mbështetur nga shteti.

Qeveria u përpoq të detyrojë ISP-të që të ndalojnë hyrjen në faqet e huaja të lojërave të fatit në internet në 2011. Megjithatë, ajo u tërhoq nga plani i saj pas kundërshtimit të ashpër në vend dhe nga ligjvënësit e BE.

SI RREGULLIMI ONLINE I GJYKIMIT RREGULLON N IN SLOVAKIA?

Pas kaq shumë vitesh monopole mbi shumicën e lojërave në internet, puntorët sllovanë po parashikojnë që operatorët e parë ndërkombëtarë të basteve të hapin dyert e tyre në 1 korrik 2020 dhe tashmë mund të luajnë në kazinotë private private online. Si lojtar, ju keni tre zgjedhje të mundshme: a) të kënaqni lojërat e fatit në faqet e internetit të drejtuara nga shteti që i përkasin TIPOS, i cili, nga rruga, pritet të ruajë kontrollin e tij mbi llotaritë, pushkët dhe bingot; b) të marrë shanse duke luajtur në faqet e internetit të operatorëve privatë të pashpjeguar; c) mësoni të gjitha ndërlikimet e ndryshimeve që po ndodhin në industrinë e lojërave sllovake tani dhe më pas vazhdoni me veprimet. Ne patjetër do t’ua rekomandonim këtë të fundit pasi të njihni të gjitha problemet dhe situatat e tanishme me kazinotë online në Sllovaki, do të keni mundësi të zgjidhni kazinotë më të mira në internet në Sllovaki dhe të jeni të sigurt në besueshmërinë e saj. Me këtë në mendje, le të gërmojmë më thellë në atë që po ndodh në vendet e lojërave në Sllovake!

NJ H HISTORI E KNDSISHME E lojërave të fatit në SLOVAKIA

Sllovakia nuk është një qendër e madhe e lojrave evropiane, por rrënjët e saj të lojërave të fatit kthehen në mesin e shekullit të 19-të kur u organizua gara e parë me kalë në Bratislava. Ndërsa garat e kalit kanë qenë në hartë për më shumë se 150 vjet, lojërat në kazino u shfaqën vetëm në fillim të viteve '90 të shekullit të kaluar dhe u zhvilluan gradualisht. Deri më tani, ka 8 qendra të lojërave sllovake me tulla dhe llaç që u përkasin dy operatorëve kryesorë - Kazinove Sllovaki dhe Kazinove Olimpike - dhe kush e di se sa homologë në internet, përfshirë ato që presin licencën e dëshiruar.

Sidoqoftë, liberalizimi i lojërave të fatit në internet për të krijuar një treg pak a shumë të hapur nuk ishte aq i thjeshtë sa dëshiruan shumica e lojtarëve. Ndërsa lojërat e fatit ishin të ligjshme në Sllovaki që nga miratimi i një statuti sovran në 1992, menjëherë pas rënies së Bashkimit Sovjetik, shumica e formave të lojërave të fatit u siguruan nga TIPOS, një operator i vetëm i lojërave të fatit i lejuar të administrojë llotari, pushkë, etj. bingo, dhe poker. Për të mbështetur monopolin dhe për të nxjerrë të ardhurat maksimale, për shumë vite Sllovakia është duke luftuar operatorët në internet pa leje në maksimum dhe madje është përpjekur të ndryshojë ligjet për të bllokuar firmat e palicencuara, por sidoqoftë duhej të mbështetej nën presionin e Komisionit Evropian dhe të pajtohej zhvendosni modelin e tregut nga monopoli në një treg pjesërisht të hapur duke ruajtur kontrollin mbi llotaritë, pushkët dhe bingonat.

Por mos nxitoni të duartrokisni - nëse ndryshimet e fundit janë destinuar të kontribuojnë në rritjen e cilësisë së kazinove sllovake është ende një pyetje e hapur. Sidoqoftë, disa aspekte na bëjnë të besojmë. Që nga viti 2017 qeveria Sllovake ka mbikëqyrur peizazhin online të lojërave të fatit shumë më thellësisht se më parë. Para së gjithash, ajo ka ndryshuar rregulloret e saj të lojërave të fatit për të detyruar operatorët e basteve sportive të marrin licenca dhe të paguajnë një taksë 27% të të ardhurave bruto. Së dyti, qeveria Sllovake ka filluar pastrimin e Internetit për aktivitete të paligjshme të lojërave të fatit dhe bllokues të shkelësve. Në përgjithësi, kjo ndërhyrje e rreptë duhet të sjellë rezultate afatgjata, por prapëseprapë, ia vlen të jesh përzgjedhës kur zgjedh kazino-in tuaj më të mirë në Sllovaki. Nëse pyesni se cila kazino në internet Sllovake është mjaft e mirë për të luajtur, shikoni në top listën tonë të vendeve më të mira në internet Sllovake për përgjigjen!

Një përmbledhje e ligjeve të lojërave në SLOVAKIA

Lufta kundër kompanive të paligjshme të lojërave sllovake në internet ka përfunduar në renditjen e zezë të 10 operatorëve dhe në këtë mënyrë krijimin e bazave të mira për miratimin e një Akti të ri të Lojërave të fatit, i cili, nga rruga, u miratua kundër vullnetit të ish-Presidentit pasi 86 deputetët rrëzuan veton. Akti i azhurnuar ka disa dispozita të reja për kazinotë me tulla dhe llaç - për shembull, një numër i ri minimal i makinave të lojërave të fatit në një shtëpi të lojërave të fatit u rrit në 15 makina ndërsa bixhozi në çdo kazino sllovake me tulla dhe llaç duhet të ndalohet midis 3:00 dhe 10:00 - por ajo që ka kuptim të vërtetë është se tregu Sllovake i lojërave të fatit është tani i hapur për operatorët privatë të lojërave të brendshme dhe ndërkombëtare. Ky është një ndërrues i vërtetë i lojës - ai pjesërisht prishet monopoli i TIPOS i drejtuar nga shteti dhe lejon bizneset private të marrin një licencë për shërbimet e lojërave të fatit në internet.

DISPOZITA T IM RNDSISHME DHE DETAJE T. AKTIT T NEW GAMBLIMIT T NEW RI ​​ONLINE
Procesi i licencimit për kazinotë sllovake në internet ishte kryer nga 1 Mars 2019 deri më 1 Korrik 2019 dhe tashmë ka përfunduar, por licencat e basteve sportive do të hyjnë në fuqi vetëm në 1 Korrik 2020.
Tarifa e licencës është 3 000 000 € për kazino në Sllovaki në internet; 3 000 000 € për bastet sportive në internet; 5 000 000 € për një licencë të kombinuar (lojëra online kazino + bast online).
Të gjitha licencat në internet janë të vlefshme për 10 vjet; licencat për sigurimin e basteve në internet dhe tokë janë të vlefshme për 5 vjet me një zgjatje të mundshme 5-vjeçare me dëshirën e aplikantit.
Të gjithë operatorët sllovarë të lojërave të fatit, përfshirë pokerin, i nënshtrohen një takse prej 22% të të ardhurave bruto.
Do operator i përshtatshëm për licencë nuk duhet të jetë i lidhur me një kompani të listuar në të zezë në Sllovaki për të paktën një vit para se të aplikojë për licencë.
Përveç risive të sjella nga legjislacioni i azhurnuar, qeveria Sllovake ka vendosur të krijojë një Zyrë të re për Rregullimin e Kumar që do të marrë funksionet e ekzekutuara më parë nga Ministria e Financave. Në përgjithësi, Ligji i Lojërave të fatit dhe organi i ri mbikëqyrës tregojnë qartë gatishmërinë e lojtarëve të qeverisë dhe sllovake për ndryshime rrënjësore, por prapëseprapë, ka disa boshllëqe që duhen plotësuar. Për shembull, dokumenti i ri i mungon mënyra e shpenzimit të të ardhurave nga lojërat e fatit, si dhe funksioni i autoriteteve lokale (nëse ka). Sidoqoftë, ndryshimet janë duke vazhduar dhe mënyra më e mirë për të zgjedhur një kazino të ngurtë sllovake në internet është të kthehemi në listën tonë të vendeve më të mira të lojërave sllovake në internet.

10 Top Sitet në internet të Kazinosë Sllovake përditësuar: Qershor 9, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

kazino reale online