10 faqet kryesore të kazinosë ruse në internet

Të luash në një kazino online në Rusi nuk është aq e lehtë sa mund të mendosh.

Në përgjithësi, lojërat e fatit në internet janë të paligjshme në Rusi, përveç lojrave të lojërave në internet Bingo dhe Rusia.

Me fjalë të tjera, nuk ka vendndodhje lokale kazino ruse: Kumari në internet në Rusi është i kufizuar në llotari dhe lloje të tjera të lojërave "push".

Kjo mund të bëjë që të besoni se nuk është e mundur të bastisni në internet në vend, por nuk është kështu.

Me udhëzimin tonë për faqet në internet të kazinosë, lojtarët rusë mund të gjejnë mënyra rreth problemit.

Ka akoma shumë kazino në internet me ruse ruse, nëse dini t’i gjeni.

Para se të merremi me këtë, le të shohim problemin me faqet e desktopit dhe kazinove mobile Rusi dhe pse bastet në internet për lojtarët rusë janë një problem.

10 Top Sitet e Kazinosë Online Online me një shpërblim FRESH!

500 $ bonus në depozitën e parë + 225 rrotullime falas

pagim 97.61%
Bonusi total $500

300 € + 150 Rrotullime Falas

pagim 97.80%
Bonusi total €300

400 € + 120 Rrotullime Falas

pagim 98.12%
Bonusi total €400

Bonus deri në € 2000 + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.39%
Bonusi total €2000

250% bonus + 125 rrotullime falas

pagim 97.73%
Bonusi total $250

Bonus 300 dollarë për klientë të rinj

pagim 98.14%
Bonusi total $300

600 € MIRESEVINI PACK BONUS

pagim 97.80%
Bonusi total €600

100% deri 200 € + 15 rrotullime pa para

pagim 97.80%
Bonusi total €200

Bonusi i Mirëseardhjes 100% deri 500 €

pagim 97.65%
Bonusi total €500

Depozitoni 100 € dhe luani me 200 € + 50 Spin Falas

pagim 97.89%
Bonusi total €200

$ / 500 € Bonus dhe 140 Rrotullime Falas!

pagim 98.06%
Bonusi total $ / € 500Rreth 10 Top faqeve të Kazinosë Online Ruse me një shpërblim të SHUMGE!

Ligjet e lojërave të fatit në Rusi

Fatkeqësisht, Rusia nuk është një vend miqësor i lojërave të fatit dhe lojërat e fatit në internet nuk janë aq të disponueshme ose të pranuara këtu, ashtu si diku tjetër. Në vitin 2006 u miratua një ligj që ndaloi në thelb të gjitha format e lojërave të fatit në të gjithë vendin, përveç në katër rajone. Ekziston gjithashtu një listë e zezë e kontrolluar nga qeveria e faqeve në internet që ata në mënyrë efektive i ndalojnë qytetarët të vizitojnë.

Para vitit 2006, gjërat ishin shumë më pak të kufizuara dhe kumari në internet ishte shumë më i zakonshëm. Këto ditë, ju ende mund të rrezikoni online, por ka shumë kazino në internet dhe site të tjera të lojërave të fatit që thjesht nuk pranojnë lojtarët rusë.

Ka shumë sajte me bazë jashtë shtetit ku lojtarët rusë mund të bashkohen, por një pjesë e madhe e tyre janë bllokuar dhe nëse keni një adresë IP ruse, atëherë nuk jeni në gjendje t'i vizitoni, e lëre më të bashkoheni. Sigurisht, ka mënyra për ta shmangur këtë dhe nuk janë të gjitha lajmet e këqija.

Së pari, jo të gjitha vendet e lojërave të fatit janë të bllokuara dhe ka kazino të arritshme në internet për lojtarët rusë atje. Së dyti, ka mënyra që mund t’i anashkaloni këto blloqe IP dhe të arrini tek kazinotë e mëdha. Thjesht duhet të shfletoni në mënyrë anonime ose përmes përdorimit të një VPN.

Rusia Vetëm Kazinot

Në të vërtetë ka shumë pak kazino që u krijuan thjesht për të kujdesur për tregun rus. Kjo do të ishte një vetëvrasje tregtare për çdo kompani të lojërave të fatit, sepse ndërsa ky është një treg i madh, gjithmonë ka kuptim të hapni dyert tuaja për të gjitha vendet e tjera, qofshin ato në Evropë, Amerikë ose Australi.

Sidoqoftë, ka kazino që janë kryesisht rus. Ju akoma mund të bashkoheni nëse jeni me qendër jashtë Rusisë, por do të vini re që ata nuk janë saktësisht të përkujdesur ndaj jush nëse kjo është rasti. Ata kanë tendencë të operojnë në gjuhën angleze dhe ju lejojnë të përktheni në gjuhë të tjera, por përkthimet nuk janë më të mirat, opsionet bankare do të jenë disi të huaja për klientët jashtë Rusisë dhe ato nuk priren të rregullohen nga komisione të tilla si UK Komisioni i lojërave të fatit dhe nga rregullatorët si Autoriteti i Lojërave të Maltës.

Disa nga kazinot më të mira me qendër ruse përfshijnë MobileBet dhe Kasyno. Të dy këta kanë një ndjenjë shumë globale ndaj tyre. Ata mund të mos duken sikur janë kujdesur ndaj lojtarëve rusë për të filluar, por ata janë dhe ata tërheqin një shumicë dërrmuese të lojtarëve nga ky vend. E njëjta gjë mund të thuhet për Rizk, i cili është pothuajse tërësisht rus. Ky kazino është në thelb një kopje e Guts, por është ai që u krijua për lojtarët rusë.

Si të gjeni kazinot më të mira në internet të Rusisë

Ligjet ruse të lojërave të fatit për momentin po kalojnë trazira. Ndërsa është akoma e mundur të transferosh para të gatshme në shumë faqe të licencuara të lojërave të fatit jashtë shtetit, lojtarët e kazinosë në internet të Rusisë shpesh duhet të gjuajnë.

Për fat të mirë, ne jemi këtu për të bërë punën e vështirë për ju, dhe kemi një listë të kazinove më të mira në internet që ofrojnë shërbimet e tyre për lojtarët rusë. Thjesht duhet të zgjedhësh të preferuarat nga lista jonë dhe je gati të shkosh.

Të gjitha kazinotë në internet të Rusisë nga lista jonë e kuruar më lart renditen shumë në aspektin e cilësisë dhe profesionalizmit. Pasi të regjistroheni në një sit, ju garantohet qasje në shpërblime të shkëlqyera dhe mbështetje miqësore ndaj klientit.

Për sa i përket lojërave, do të keni mundësi të gjeni diçka që i përshtatet shijeve tuaja, pasi çdo faqe kazino ruse krenohet me qindra tituj. Mund të luani lojëra elektronike, lojëra poker video dhe klasike si ato Blendë, ruletëdhe baccarat nga ofruesit kryesorë të softuerëve në botë.

Kur bëhet fjalë për sigurinë tuaj, kazinotë me premium në internet të Rusisë sigurojnë që detajet tuaja personale janë të mbrojtura gjithmonë me kriptim të përparuar SSL. Të gjitha lojërat e kazinosë kontrollohen gjithashtu për lojë të drejtë dhe rastësi nga kompani të pavarura të testimit si eCOGRA.

Metodat më të mira të depozitave për Rusët Online

Në vitet e fundit, disa mënyra pagese të lojërave të fatit janë bllokuar në faqet e kazinove ruse. Megjithatë është ende e mundur të depozitoni dhe tërhiqni duke përdorur metoda të tjera.

Për të luajtur në kazinotë më të mira në internet me para të vërteta në Rusi, është mirë të gjesh një metodë që lejon depozitat në rubla (nëse nuk po përdor kriptovalutë). Transaksionet e shpejta me tarifa të ulëta janë gjithmonë të mira, dhe disa metoda pagese u drejtohen vetëm lojtarëve rusë, duke pasur parasysh nevojat e tyre specifike. Ne sigurojmë që faqet e kazinosë që rendisim në këtë faqe kanë këto lloj opsionesh bankare.

Këtu keni një përmbledhje të disa prej metodave të depozitave që do të mund t'i gjeni në kazinotë tona të besuara ruse:

 • Portofolin QIWI
  Portofoli Visa QIWI vepron si një procesor i palëve të treta që formon një buffer midis llogarisë suaj bankare ruse dhe vendit të basteve. Konsumatorët në Kazakistan mund të përdorin gjithashtu QIWI.
 • Paratë Yandex
  Yandex Money është një tjetër opsion depozitimi që është specifik për lojtarët vendas. Në kazinotë e kualifikuara në internet, klientët me bazë në Rusi mund të financojnë në mënyrë anonime një portofol elektronik me karta debiti dhe krediti ruse. Kryerja e transfertave të kazinosë kërkon thjesht një hyrje në Yandex.
 • Webmoney
  Për kazinotë më të mira në internet, lojtarët rusë duhet të lëvizin para të sigurta. Shërbimi i pagesave WebMoney u krijua në Rusi në vitet 1990 dhe lejon transferime anonime nëpër ueb. Disa tarifa zbatohen kur lëvizni rubla në dhe nga vendet e lojërave të fatit.
 • Bitcoin dhe monedha të tjera Cryptocurrency
  Anonimiteti i ofruar nga cryptocurrency u jep shumë më tepër liri lojtarëve për të shijuar lojtarët e kazinosë në internet pa u gjurmuar veprimet e tyre. Kjo është rritur në popullaritet me lojtarët e kazinosë rusë që nga ndalimi i VPN-ve në vitin 2017. Si rezultat, kjo metodë e pagesës së menjëhershme është bërë e disponueshme në më shumë kazinotë në internet që ofrojnë shërbimet e tyre në Rusi.

Kur bëhet fjalë për lojërat e fatit qoftë online ose jashtë linje, Rusia nuk bën një rregullore të duhur. Disa nga kazinot më të mira në internet për Rusinë janë renditur këtu për ju që të zgjidhni dhe luani lojrat tuaja të preferuara në internet të kazinosë.

Pra, nëse jeni rus ose jetoni aktualisht në territorin rus dhe kërkoni të luani lojëra kazino në faqet më të mira kazino ruse, atëherë thjesht keni zbritur në një vend të shkëlqyeshëm. Këtu do të diskutojmë për të gjitha faqet e internetit ndërkombëtare të kazinosë që pranojnë lojtarët nga Rusia.

Ne kemi kontrolluar secilin fakt në lidhje me këto faqet e internetit të kazinosë para vendosjes së tyre në portalin tonë kazino sepse ne e dimë që zgjedhja e një kazino të mirë në internet në Rusi mund të jetë një detyrë e vështirë për lojtarët rusë. Ju mund të mbështeteni në të dhënat në lidhje me faqet online të kazinosë në Rusi këtu me ndihmën e Bonus.Express.

Për shkak të ligjit dhe rregullave të rrepta të bëra nga qeveria e Rusisë, lojtarët nga ky vend i bukur kanë shanse të kufizuara për të luajtur lojëra kazino në faqet e kazinove me para të vërteta dhe kështu duke e mbajtur këtë në mendje ne dhe ekipi ynë kemi menduar se duhet t'ju ofrojmë një listë të më të mirëve në internet kazinove Rusia.

Këtu në këtë faqe do të njiheni me 10 top kazinotë në internet Rusia dhe atëherë mund të vendosni që moti që dëshironi të luani në këto site kazino ose jo. Sepse në fund të fundit zgjedhja është e juaja dhe ne nuk jemi këtu për t'ju detyruar për lojërat e fatit në internet. Në kohën e nënkuptuar nëse jeni seriozisht serioz për të luajtur lojëra më të mira kazino në top 10 kazinotë celularë Rusia, atëherë mund të shikoni listën e kazinove ruse në internet.

Ne kemi kontrolluar shumë fakte në lidhje me kazinotë në internet që janë renditur këtu në këtë uebfaqe me reputacion të rishikimit të kazinosë në internet, sepse ne e dimë se është përgjegjësia dhe detyra jonë t'ju ofrojmë çfarëdo njohuri që kemi në lidhje me tregun rus për lojërat e fatit në internet.

Disa nga temat kryesore që kemi përfshirë në hulumtimin tonë rreth kazinosë në internet Rusia ishin licenca e faqeve, zgjedhja e lojës, gjuha, opsionet e pagesës, kufijtë e tërheqjes, mbështetja e klientit, siguria dhe disponueshmëria.

Liçensë

Megjithëse, qeveria ruse ka ndaluar lojërat e fatit në internet por kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të luani kazino online në Rusi, sepse ka shumë mundësi për të marrë pjesë në lojëra kazino live ose lojëra të tjera kazino në faqet ruse të kazinosë. Këtu në këtë faqe kemi listuar faqet e internetit të kazinosë të cilat licencohen nga Mbretëria e Bashkuar Komisioni i lojërave të fatit dhe Autoriteti i Lojërave të Maltës.

Gjithmonë duhet të luani lojëra elektronike të preferuara në kazinotë miqësore në Rusi sesa të shikoni disa kazino të tjera joetike të cilat mund t'i marrin paratë tuaja nga xhepi.

10 faqet kryesore të kazinosë ruse në internet përditësuar: Qershor 9, 2020 Author: Damon

Bonuse të lidhura:

diamante 7 rrotullime falas