10 faqet kryesore të kazinove online

Nëse jetoni në Rumani dhe doni të dini më shumë rreth lojës në një kazino në internet, ju keni ardhur në vendin e duhur. Ne sqarojmë më shumë rreth ligjeve në internet të lojërave të fatit të Rumanisë dhe ku banorët rumunë mund të luajnë për mundësinë për të fituar para të vërteta në një sit të besueshëm në internet kazino. Nëse jetoni në Rumani dhe doni të dini më shumë rreth lojës në një kazino në internet, ju keni ardhur në vendi i duhur Ne shpjegojmë më shumë rreth ligjeve në internet të lojërave të fatit në Rumani dhe ku banorët rumunë mund të luajnë për mundësinë për të fituar para të vërteta në një sit të besueshëm në internet kazino.

më i lartë Ruletë Lojërat në Rumani

Lojtarët rumunë janë aq me fat - ata kanë qasje në disa nga faqet më të mira në internet të kazinosë në dispozicion! Siç mund ta shihni nga tabela e mësipërme, këta 3 operatorë të parë kanë shumë për të ofruar. Ne i kemi zgjedhur ato bazuar në hulumtimet tona dhe kriteret tona profesionale.
Ata kanë shpërblime të shkëlqyera dhe një larmi të madhe lojrash. Ne jemi më të ngazëllyer për lojërat e ruletave, megjithëse. Ekzistojnë ndryshime të ndryshme të lojës që mund të ngjallin interesin tuaj. Ju keni lojërat klasike RNG, si dhe disa roulette të shkëlqyera tregtarësh të drejtpërdrejtë që janë të përsosur për përvojën përfundimtare të kazinosë live në shtëpi ose në lëvizje. Pra, le t'i hedhim një sy atyre, a do të jemi?

10 Top Sitet në Kazino Online Online me shpërblime FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total €1600

100% deri në $ 400 + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.88%
Bonusi total $400

Depozitoni 10 € dhe luani me 70 €

pagim 97.74%
Bonusi total €10

€ 1000 FALAS

pagim 97.80%
Bonusi total €1000

300 € + 150 Rrotullime Falas

pagim 97.80%
Bonusi total €300

220% deri në 880 € + 220 Rrotullime Falas

pagim 97.19%
Bonusi total €880

Bonus 1000 $ + 300 Rrotullime Falas!

pagim 97.34%
Bonusi total $1000

120% Deri në 50mBTC + 100 Rrotullime shtesë

pagim 98.16%
Bonusi total 50 mBTC

€ / 300 $ + 100 Rrotullime Falas

pagim 97.69%
Bonusi total € / $ 300

Bonus ndeshjes 100% deri në 250 £

pagim 98.21%
Bonusi total £250

100% deri 200 € + 15 rrotullime pa para

pagim 97.80%
Bonusi total €200Rreth 10 Top Sitet e Kazinove Online Rumune me një shpërblim të HUGE!

Sitet Online të Kazinove në Rumani

Përhapja e fundit e kazinove të internetit në Rumani është një shenjë e qartë që lojërat e fatit në internet po fitojnë popullaritet në këtë vend. Në cilëndo prej lojërave të fatit përfshirë ruletën, Blendë ose lojëra elektronike në internet Banorët e Rumanisë tani mund të luajnë në internet pa pasur nevojë të largohen nga shtëpia e tyre. Të gjitha kazinotë më të mira në internet rumune ofrojnë përvojë lojërash me cilësi të lartë për vizitorët e tyre. Por ka gjithashtu edhe platforma të kazinosë në internet RON, në të cilat duhet të shmangni më mirë të luani nëse nuk dëshironi të humbni thjesht paratë tuaja ose të zhgënjeheni në mënyrë të pakëndshme me cilësinë e shërbimit të tyre.

Ndër 10 kazinot më të mira në internet të Rumanisë janë JackpotCity, Slots Million dhe Spin Palace kazino. Edhe pse ka shumë qasje për të zgjedhur lojtarët më të mirë me kazino në internet, Rumunët duhet të marrin parasysh vetëm ato kritere që janë të zbatueshme për sektorin lokal të lojërave të fatit. Më poshtë do t'ju tregojmë për metodat që përdorim për të përcaktuar se cila është kazino më i mirë në internet për rumunët.

Kur zgjidhni midis kazinove miqësore në Rumani, rëndësia e sigurisë nuk mund të mbivlerësohet. Juridiksioni ku është licensuar platforma e lojërave të fatit në internet mund të jetë një tregues i mirë se sa i besueshëm është.

Nëse shihni se autoritetet e licencimit janë nga Belize, Costa Rica ose Panama, kjo do të thotë që ju nuk mund t'i besoni plotësisht një kazino të tillë online në Rumani. Shanset e larta janë që do të mbeteni pa përgjigje nëse disa çështje shfaqen me tërheqjen e fitimeve tuaja.

Disa nga kazinotë e Rumanisë të pranuara në internet janë të licencuar në Maltë, Gjibraltar, Kahnawake, Curaçao (Antillat Hollandeze) dhe Antigua dhe Barbuda. Ky është padyshim një mundësi më e mirë se ajo e mëparshmja, por para se të zgjidhni një platformë të tillë në internet kazino Rumani duhet të merrni parasysh edhe disa faktorë të tjerë.

Nëse, sidoqoftë, shihni se licencat ishin lëshuar në Alderney, Isle of Man ose në Mbretëria e Bashkuar, atëherë nuk ka dyshim se keni gjetur disa nga kazinotë më të mira në Rumani në internet. Autoritetet e lojërave të fatit në këto juridiksione shikojnë me kujdes nëse balancat financiare janë mbajtur mirë dhe nëse janë përdorur algoritme të drejta. Shtë shumë e vështirë të merren licencat në këto vende dhe këto janë vetëm kazinoja më e mirë në internet Rumune që mund të plotësojë të gjitha kërkesat e përcaktuara.

Përveç kësaj, të gjithë 10 lojtarët më të mirë të kazinove online në Rumani mund të luajnë në përdorim softuer ekskluzivisht nga kompanitë më të mira të zhvillimit. Kjo është arsyeja pse nëse shihni markat e NetEnt, Playtech or Microgaming në faqen e internetit atëherë me siguri tregon që keni gjetur një platformë të respektuar të lojërave të fatit. Me fjalë të tjera, për të zgjedhur lojtarët më të mirë në internet në Rumani, kazino duhet të kontrollojnë nëse ofrohet një grafikë e lojës me cilësi të lartë.

Nëse preferoni ndërveprimin njerëzor me algoritmet kompjuterike, mund të provoni lojërat e fatit të gjalla në disa prej kazinove të reja në internet të Rumanisë. Falë teknologjive moderne, kjo mundësi kohët e fundit është bërë e popullarizuar në mesin e lojtarëve në të gjithë botën. Krahasimi i vetëm është që në këtë zgjedhja e lojërave në internet kazino që mund të zgjedhin puntorët e Rumanisë nuk është aq i gjerë sa në platformat e rregullta të lojërave të internetit.

Një tjetër gjë e rëndësishme për të kontrolluar kur kërkoni për kazinotë më të vlerësuarat në internet, që mund të luajnë lojtarët e Rumanisë është disponueshmëria e shërbimit ndaj klientit. Meqenëse problemet me tërheqjen e parave tuaja ose zgjedhjen e mënyrës më të përshtatshme të pagesës mund të shfaqen kurdoherë që punonjësit e platformës në internet duhet të jenë në dispozicion 24/7. Për një përvojë më të rehatshme të lojrave duhet të kontrolloni nëse gjuha Rumune mbështetet. Ekzistojnë shumë detaje teknike që lidhen me transaksionet e lojërave të fatit dhe preferohet që të flisni me punonjësit e shërbimit të mbështetjes së klientit gjuhën që ju jeni më të kënaqur.

Të gjitha kazinotë në Rumani ofrojnë lojtarëve të tyre shpërblime shpërblimesh. Sidoqoftë, para se t'i zgjidhni ato, duhet të lexoni me kujdes kushtet e tyre të përdorimit dhe të siguroheni që nuk përcaktohen kushte të pafavorshme atje. Kontrolloni me kujdes nëse nuk ka fitime maksimale ose afate kohore. Gjithashtu mbani në mend se në Rumani platformat më të mira të kazinove në internet vendosin gjithmonë kushtet e tyre të bonusit në një vend të dukshëm në faqen e tyre të internetit, si dhe t'i artikulojnë ato në atë mënyrë që të jetë e lehtë për një klient t'i kuptojë ato.

Punëtorët lokalë, të cilët nuk janë ende gati për të luajtur për para të vërteta, mund të provojnë lojëra elektronike falas rumune. Këto janë një mundësi ideale për të mësuar rreth veçorive të veçanta të lojërave në kazino në internet dhe për të fituar një praktikë.

Para se të filloni të luani gjithashtu kontrolloni nëse mund të përdorni leus rumun për të bërë transaksionet tuaja të lojërave të fatit. Të kuptuarit se do të bëjë përvojë të lojërave të fatit për përdoruesit e tyre platforma online më të përshtatshme kazino rumune zakonisht ofrojnë monedhën kombëtare që do të përdoret për transferimin e parave.

Në kazinotë Rumune pranohen metodat e pagesës online të llojeve të ndryshme. Shtë shumë e njohur të përdorni kartën e parapaguar MasterCard dhe Visa për të bërë depozita. Përveç kësaj, në shumë lojëra kazino Rumani platformat online sistemet e pagesave të tilla si Skrill dhe Neteller janë shpesh të disponueshme, duke përdorur të cilat ju lehtë mund të bëni tërheqje.

Siç mund ta shihni tani kur zgjidhni një kazino online luajmë kumaristët Rumani kanë shumë detaje për t'i mbajtur në mend.

Kazinove në internet në Rumani

Sipas faqeve të lajmeve në internet të kazinosë në Rumani, përsëri në Shekullin XIX, ideja për të ndërtuar një kazino në vend u frymëzua nga ata në Rivierën Franceze. Filloi ndërtimi i Casino Constanța dhe ndërtesa Art Nouveau u bë një vend i rëndësishëm takimi i Evropës Lindore shoqëri e lartë.

Megjithatë, lojërat e fatit u ndaluan rreptësisht gjatë regjimit komunist. Kazinoja prestigjioze u shndërrua në një shtëpi kulture për të mbështetur propagandën komuniste dhe ndonëse bixhozi u legalizua pas rënies së diktaturës së Nicolae Ceaușescu, godina mbetet, deri më sot, e braktisur. Por ka shumë kazino të tjera me tulla dhe llaç në të gjithë vendin dhe tani rumunët janë gjithashtu në gjendje të luajnë kumar në faqet e kazinove në internet.

  • A janë të ligjshme kazinotë në Rumani? Po.
  • A janë faqet e kazinosë në Rumani të besueshme? Po.
  • A mund të depozitoj përmes PaySafeCard / Neteller / Skrill? Po.
  • A e pranojnë faqet në internet kazino RON? Po.

Ligjet Online të Kazinosë në Rumani

Faqet online të kazinove në Rumani janë shumë ofrues të licencuar nga Zyra Kombëtare e Lojërave të Fatit dhe rregullohen kryesisht me Ligjin e Lojërave dytësore të fatit dhe me Ligjin nr.124. Sipas kësaj të fundit, operatorët mund të aplikojnë për tre lloje të licencave, megjithëse e treta i rezervohet vetëm llotarive.

Klasa I u jepet "operatorëve që organizojnë lojëra të largëta të fatit, të cilët kanë kontrata të drejtpërdrejta me lojtarët" dhe janë në dispozicion vetëm për ato që bazohen në BE, EEA ose në Konfederatën Zvicerane. Pagesa vjetore varet nga qarkullimi dhe mund të ndryshojë midis 6,000 dhe 120,000 €.

Një licencë e Klasit II mund t'u jepet "bizneseve që ofrojnë menaxhim të platformës së lojërave dhe objekteve pritëse, përveç rrjeteve të komunikimeve elektronike dhe ofruesve të shërbimeve, siç përcaktohet në Urdhrin e Urgjencës së Qeverisë Nr. 111/2011 për komunikimet elektronike, të miratuara me ndryshime dhe plotësime vijuese me Ligjin 140/2012, 6.000 EUR / vit ”.

Por legjislacioni mund të paraqesë disa kufizime siç thuhet në Seksionin II të Ligjit për Lojërat dytësore të fatit. Për të operuar në Rumani, kompanitë ndërkombëtare duhet të sigurojnë që ato kanë shërbime të sigurta dhe "pasqyra" në territorin e vendit. Për më tepër, kërkohet që operatorët të hapin një llogari bankare në Rumani dhe që procesorët e pagesave të licencohen në klasën II. Ata gjithashtu duhet të kenë një përfaqësues të autorizuar lokal për të vepruar në lidhje me autoritetet Rumune dhe çdo shpërblim në internet i kazinosë mund të reklamohet vetëm në faqen e tyre të internetit ose direkt me lojtarët e regjistruar.

Fakte

1. A duhet të shkarkoj softuer për të luajtur?

Jo. Falë zgjidhjeve inovative të përdorura nga prodhuesit e lojërave dhe zhvillimit të shpejtë të internetit, shumica e faqeve të internetit ju lejojnë të luani direkt në shfletues. Sidoqoftë, disa kazino ofrojnë të shkarkojnë programin e tyre, i cili mund të jetë një mundësi e shkëlqyeshme në rastin e lidhjes së ngadaltë ose të paqëndrueshme në internet.

2. Cilat masa teknike janë krijuar për të mbrojtur konsumatorët nga operatorët e palicencuar?

ISP dhe bllokimi i pagesave. Ofruesve të Internetit u kërkohet të bllokojnë hyrjen në faqet e listës së zezë, ndërsa procesorët e pagesave mund t'u kërkohet të ndalojnë shërbimet në vendet e lartpërmendura.

3. Si mund ta di nëse një kazino është në listë të zezë?

Thjesht, ju mund të hidhni një vështrim në neagra të List që përmban operatorët që ofrojnë shërbimet e tyre pa licencë rumune.

4. Cilat mundësi bankare janë të disponueshme për lojtarët rumunë?

Në varësi të një kazinoje të veçantë me të cilën do të luani, opsionet tuaja mund të ndryshojnë nga shumë. Sidoqoftë, si rregull, do t'ju ofrohet një gamë e gjerë kartash krediti / debiti dhe para-paguar, si dhe eWallets e menjëhershme.

5. A mund të luajnë rumunët me Bitcoin?

Natyrisht gjithnjë e më popullore në mesin e komunitetit të lojërave të fatit, cryptocurrency janë mysafirë të shpeshtë në listat e pranuar të depozitave dhe metodave të tërheqjes. Pra, po, përfitimet e shumta të Bitcoin janë në dispozicion për puntorët nga Rumania.

6. A janë lojrat e tregtisë live në dispozicion për lojtarët Rumunë?

Po. Të gjithë tifozët e argëtimit të përjetshëm të Vegas janë shumë të mirëpritur të zënë një vend në njërën nga tryezat e vendosura brenda atmosferës festive të kazinove të famshme me bazë tokësore dhe të shijojnë variantin e tyre të preferuar të ruletit, pokerit, shkop policisë ose baccarat plotësohet nga tregtarët Live shumë gjuhësorë.

7. A ofrojnë kazinotë në internet shpërblime për lojtarët rumunë?

Po. Shtë e vështirë të hasësh në një kazino që nuk ofron bonuse të ndryshme të regjistrimit, të lidhura me depozitat dhe pa depozita.

Për të përfituar në maksimum nga përfitimet dinake, është thelbësore të lexoni me kujdes T&C-të e një bonusi të veçantë para se ta pretendoni atë: ndonjëherë një mënyrë e kaluar tërheqëse për shikimet e para nuk janë ato që duken.

8. A janë përdoruesit rumunë të përshtatshëm për Klubet VIP dhe pikat e vlerësimit?

Po. Të përshëndetur ngrohtësisht nga programet e besnikërisë, lojtarët e regjistruar nga Rumania mund të fillojnë të fitojnë pikë shpërblimi që në minutën e parë të lojërave të tyre me para të vërteta. Do bast kontribuon në një status më të lartë dhe promocione më emocionuese dhe dhurata të vlefshme.

10 faqet kryesore të kazinove online përditësuar: Qershor 4, 2020 Author: Damon

Bonuse të lidhura:

kodi falas 2020 pa kasino klasike intertops