10 faqet më të preferuara portugeze në internet kazino

E vendosur në majë të Gadishullit Iberik, shumë njerëz grumbullohen për në Portugali për plazhet e saj. Sidoqoftë, vendi është gjithashtu një vend i shkëlqyeshëm për të luajtur, me forma ligjore si të lojërave online ashtu edhe atyre të tokës. Në Online-Casinos.com ne jemi të vendosur të rishikojmë faqet dhe t'i udhëzojmë përdoruesit drejt operatorëve më të mirë ligjorë në tregun e tyre, dhe gjetja e kazinove më të mira në internet që Portugalia duhet të ofrojë nuk është përjashtim. Kjo faqe do të përfshijë kazinotë më të mira në internet për lojtarët Portugezë. Klikoni në temat më poshtë për të mësuar më shumë.

Kazinove Online në Portugali
Industria e kazinosë po lulëzon vitet e fundit, shoqëruar me rritjen e turizmit në vend. Aktualisht, ka 11 kazino me bazë tokësore në Portugali dhe Kazino ikonike do Estoril është në të vërtetë një nga kazinotë më të mëdha në Evropë. Ndërsa lojërat e fatit janë kaq të suksesshme dhe ka gjithnjë e më shumë faqe interneti të lojërave të fatit në Portugali çdo vit, që nga viti 2015, është e ligjshme të rrezikoni në internet. Operatorët privatë lejohen të aplikojnë për licencë në vend.

10 Top Sitet Portugeze të Kazinosë Online me një shpërblim FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total €1600

100% deri në 3000 € ose më shumë.

pagim 99.98%
Bonusi total €3000

NJË PROGRAMI KRYESOR BESNIKE TË KAZINOVE ONLINE NË BOTË!

pagim 98.07%
Bonusi total €5000

100% deri në $ 400 + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.88%
Bonusi total $400

Depozitoni 10 € dhe luani me 70 €

pagim 97.74%
Bonusi total €10

300 € + 150 Rrotullime Falas

pagim 97.80%
Bonusi total €300

77 Rrotullime të lira + 100% deri në 200 dollarë

pagim 98.09%
Bonusi total $200

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £100

220% deri në 880 € + 220 Rrotullime Falas

pagim 97.19%
Bonusi total €880

€ / 400 $ + 150 Rrotullime Falas

pagim 98.28%
Bonusi total € / $ 400

€ / 1000 $ OSE 5 BTC +200 rrotullime FALAS

pagim 97.46%
Bonusi total € / $ 1000Rreth 10 Top faqeve të Portugezve të Kazinosë Online me një shpërblim të SHUMGE!

Pak histori për kazinotë në Portugali

Edhe pse kazinotë në Portugali nuk janë në një sasi të madhe, historia e lojërave të fatit filloi më shumë se njëqind vjet më parë. Kuizi i bamirësisë kombëtare në 1783 ishte shembulli i parë i lojërave të fatit në Portugali dhe kazinoja e parë u hap në 1904.

Pas kësaj, kërcimi më i madh në zhvillimin e lojërave të fatit në vend ndodhi gjatë sundimit të Salazar dhe Shtetit të Ri të vendosur nga ai nga 1926 deri në 1974.

Gjatë kësaj periudhe, kazinotë u legalizuan plotësisht dhe u mbrojtën nga shteti. Në vitet 1970, pas rënies së "Shtetit të Ri", kazinotë u shtetëzuan, por deri në fund të dekadës ato u kthyen në "duar private".

Do kazino ka historinë e vet dhe disa janë të famshëm në të gjithë botën.

Ku janë 7 kazinotë më të mira në Portugali?
Shumica e kazinove mund të gjenden pranë vendeve turistike pasi ato ofrojnë të gjitha llojet e argëtimit, ngrënie të bukura dhe ngjarje. Disa janë gjithashtu hotele dhe ofrojnë strehim të shkëlqyeshëm.

Ne kemi qenë në të gjithë vendin dhe gjetëm shtatë nga kazinotë më të mira për të cilat patjetër që duhet të provoni fatin tuaj.

Ndërsa ky artikull shkon për të shtypur regjimin e ri të lojërave të fatit të Portugalisë është thjesht ditë e vjetër. Vendi miratoi një ligj në 28 qershor 2015 i cili do të krijojë një kornizë të re ligjore për lojrat në internet. Kjo është vendosur që operatorët me bazë të huaj të aplikojnë për licencë për të ofruar shërbime në vend për herë të parë.

Në përgjithësi, Portugalia ka qenë gjithmonë një vend miqësor për lojërat e fatit, me qeverinë që rregullon dhe takson të gjitha format e llotarive, kazinove dhe basteve. Dhjetë licenca janë lëshuar për kazinotë me tokë, me nëntë në kontinent dhe një me bazë në Madeira. Bastet sportive në internet, llotaritë, lojërat në kazino dhe lojëra elektronike janë të gjitha të ligjshme edhe në Portugali, por vetëm përmes faqeve të internetit të miratuara nga qeveria. Ka mbi 5,000 faqe interneti zyrtare dhe kioska ku shtetasit Portugezë mund të bëjnë bast përmes qeverive operatorët e sanksionuar zyrtarisht.

Një nga arsyet kryesore që Portugalia është kaq e hapur për lojërat e fatit është niveli i lartë i taksave i imponuar operatorëve, që sipas raporteve financon 62% të industrisë kombëtare të turizmit. Forca shtytëse e legjislacionit të ri është qëllimi për të mbledhur një shtesë prej 25 milion € në vit në taksime. Kjo do të thotë që tani e tutje, lojtarët lokalë do të kenë qasje ligjore në një larmi të madhe të makinave slot dhe kazinove online me cilësi të lartë në Portugeze. Këtu janë disa nga zgjedhjet tona më të mira për kazinotë në Portugali në internet:

Portugalia është një vend evropian me një popullsi prej 10 milion njerëz, shumë prej të cilëve jetojnë në kryeqytetin enigmatik të Lisbonës. Vendi është gjithashtu i njohur për plazhet e tij të lavdishme Algarve. Monedha lokale në veprim është Euro. Ju mund të luani lojëra kazino online në Portugali, si dhe të shijoni klimën e këndshme.

Një kazino në internet pret një përzgjedhje të lojërave të fatit që mund të luhen nga një kompjuter. Ata arrihen duke përdorur internetin dhe përdorin para të vërteta. Lojtarët depozitojnë fonde për të luajtur me të, dhe më pas mund të tërheqin çdo fitim. Lojërat në dispozicion përfshijnë disa nga ato më të njohurat, që shihen tashmë në kazinotë në botë reale.

Ka padyshim disa përfitime nga përdorimi i një kazinoje në internet. Për një gjë, ai i ofron komoditet lojtarit. Ata kanë akses të shpejtë në një gamë të gjerë lojërash, pa pasur nevojë të largohen kurrë nga shtëpia e tyre. Faqet ofrojnë bonuse që nuk janë të disponueshme në kazinotë e botës reale. Për më tepër, kumarxhinjtë mund të gëzojnë rehati të shtuar ndërsa luajnë.

Essentialshtë thelbësore të zgjidhni një kazino në internet që është plotësisht e licencuar. Kjo do të thotë që fondet e lojtarit dhe informacioni bankar do të mbeten të sigurta dhe konfidenciale. Gjithashtu siguron që faqja të ndjek rregullat dhe rregulloret standarde të industrisë. Zgjedhja e një faqe interneti të palicencuar është një veprim i rrezikshëm dhe nuk rekomandohet ta bëni këtë.

Kumar mund të jetë kënaqësi për të bërë. Sidoqoftë, lojtarët padyshim që duhet të jenë të vetëdijshëm për rreziqet e mbingarkesës dhe varësisë nga lojërat e fatit. Ata duhet të sigurohen që gjithmonë të rrezikojnë me përgjegjësi. Ata mund ta bëjnë këtë, duke mos bërë kurrë fat me më shumë para nga sa mund të humbin. Kjo do të ndihmojë në parandalimin e borxhit të konsiderueshëm.

10 faqet më të preferuara portugeze në internet kazino përditësuar: Qershor 1, 2020 Author: Damon

Bonuse të lidhura:

rishikim kazino