10 Top Sitet në Kazino Online Guinea e Re

Papua Guinea e Re nuk është një vend për të cilin shumë njerëz e dinë. I ndodhur në një ishull që bashkërisht bashkon me Indonezinë, ai është zyrtarisht një vend oqeanik. Mbajtja e një popullsie prej rreth 7.3 milion njerëz, dikush do të mendonte se është një vend mjaft i bukur për lojrat e fatit në internet për të mbajtur një kontroll. Me mbi 800 gjuhë të folura atje, kjo mund të ketë një ndikim disi në Papua Guineans e Re që të jenë në gjendje të lundrojnë me sukses rrugën e tyre rreth një platforme në internet, megjithëse anglishtja është një nga gjuhët kryesore.

10 Top Sitet e Kazinosë Online Papua Guinea e Re me një shpërblim FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total €1600

100% deri në 3000 € ose më shumë.

pagim 99.98%
Bonusi total €3000

100% deri në $ 400 + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.88%
Bonusi total $400

Bonus 100 deri në $ 200

pagim 98.17%
Bonusi total $200

Bonus 100%, deri në 100 € + 100 Spin falas të Librit të Vdekur

pagim 97.80%
Bonusi total €100

1000 $ Bonus i Mirëseardhur + 200 Rrotullime Falas!

pagim 98.12%
Bonusi total $1000

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £100

Bonus 300 dollarë për klientë të rinj

pagim 98.14%
Bonusi total $300

100% deri 200 € + 15 rrotullime pa para

pagim 97.80%
Bonusi total €200

1000 € BONUS + 50 rrotullime FALAS

pagim 97.55%
Bonusi total €1000Rreth 10 Top faqeve të Kazinosë Online Papua Guinea të Re me një shpërblim të SHUMGE!

Industria në internet e kazinove Papua New Guinean po rritet ngadalë por në mënyrë të qëndrueshme, duke ndjekur tendencën e fortë të rritjes globale të iGaming. Sasia e njerëzve që kërkojnë të luajnë në kazino online Papua Guinea e Re paratë e vërteta janë vazhdimisht në rritje. Edhe pse numri i vendeve të regjistruara në vendndodhje të kazinove Papua Guinea e Re është pothuajse shumë afër zeros, ekziston ende një mundësi për të shuar dëshirën tuaj të kazinosë në vend. Pra, nëse sapo keni filluar udhëtimin tuaj për të kërkuar kazininë më të mirë në internet Papua Guinea e Re për ju, në SlotsUp, ne do t'ju ndihmojmë të vini në dispozicion me opsionet e primit.

Papua Guinea e Re nuk mund të jetë krenare për mbulimin më të gjerë të internetit. As nuk është një nga vendet më të pasura në botë. Megjithatë, qeveria duket se e kupton rëndësinë e investimit në industrinë shumë fitimprurëse të lojërave të fatit në internet, Papua Guinea e Re. Në këtë artikull, do të lexoni për situatën me rregullimin ligjor të tregut të kazinosë online në Papua Guinea e Re, si dhe për ligjet, udhëzimet dhe autoritetet kryesore të lojërave të fatit që ekzistojnë në vend. Mbi çdo gjë tjetër, në këtë faqe do të keni mundësinë të finalizoni kërkimin tuaj për kazinotë më të mira në internet për lojtarët e Papua Guinesë së Re.

Kumar në Papua Guinea e Re

Në vitin 2007, Kryeministri dhe qeveria legalizuan zyrtarisht të gjitha kazinotë tokësore dhe online duke përfshirë lotaritë, bastet sportive dhe garat me kuaj. Me legjislacionin, Bordi Kombëtar i Kontrollit të Lojërave të fatit u mblodh për të rregulluar, monitoruar dhe organizuar të gjitha operacionet e lojërave të fatit në të gjithë vendin. Ligji i sapopranuar i Kontrollit të Lojërave lejon çdo krahinë të Papua Guinesë së Re të ketë 1 kazino ndërsa licenca është për periudhën prej një dekade. Për të gjithë mbajtësit e kazinove, do të aplikohet një taksë mbi të ardhurat bruto e barabartë me 20%, duke përfshirë një shtesë prej 5%, e cila u dedikohet komuniteteve më të prekura.

Aktualisht, nuk ka kazino me bazë tokësore në Papua Guinea e Re por ato në internet janë duke lulëzuar dhe ata fitojnë publicitet vazhdimisht.

  • Në vitin 2001 kishte shumë lehtësira të paligjshme të organizuara nga familjet aziatike të krimit. Ata ishin të lidhur me aktivitete të ndryshme të lojërave me hije, nga ruletë dhe lojëra me letra për garat dhe lojëra elektronike, në të gjithë kontinentin dhe rajonin e Paqësorit të Jugut. Kjo gjithashtu përfshin koordinimin dhe kontabilitetin e vendpushimeve dhe hoteleve të paligjshme të kazinosë.
  • Në vitin 2004 qeveria u dha 36 hark kohor të gjitha lehtësive të paligjshme të lojërave për të mbyllur bizneset e tyre dhe të anashkalojnë çdo problem me ligjin. Përkundër bujarisë së autoriteteve qendrore, disa vendosën ta mbajnë të rrjedhshme rrjedhën e paligjshme të parave.
  • Jo shumë kohë më pas, në vitin 2005 policia lokale bastisi një nga kazinotë më të mëdha të paligjshme në Port Moresby duke konfiskuar mbi 500 makineri të ndryshme dhe pajisje kazinoje. Kjo shërbeu si shembull për pjesën tjetër të nëntokës dhe ende njihet si bastisja më e madhe e policisë në kazino të këtij lloji që atëherë.
  • Në vitin 2007 u mblodh Bordi Kombëtar i Kontrollit të Lojërave, dhe të gjitha operacionet e kazinosë u miratuan.
  • Në vitin 2008 grupet shoqërore dhe kishat u përpoqën pa sukses të kundërshtojnë Aktin e Kazinos së vitit 2007 me apelin se lojërat e fatit në Papua Guinea e Re sjellin vetëm varfëri tek vendasit. Edhe Guvernatori i Përgjithshëm Sir Paulias Matane mbështeti kauzën e popullit, por deri në këtë datë aktuale, lufta është ende në vazhdim.

Organet e sigurisë dhe licencimit

Siç e dini tashmë rregullatori kryesor i lojërave Papua New Guinea është Bordi Kombëtar i Kontrollit të Lojërave i cili ju jep të drejtat ligjore për të kryer operacione kazino në vend. Por ka të tjerë që japin besim shtesë në lidhje me origjinalitetin e operatorit dhe ndjenjën e përgjithshme të sigurisë. Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA) ka ndikim mbi të gjithë industrinë e lojërave të fatit e gjithë bota dhe llogaritet si një nga autoritetet më të besueshme të lojrave. Organizata si eCogra po kontrollojnë gjithashtu cilësinë dhe ndershmërinë e të gjithë operatorëve përfshirë ato në Papua Guinea e Re si rregullator i palëve të treta. Grupet e bamirësisë si GamCare dhe BeGambleAware janë të orientuar në mënyrë rigoroze për t'i ndihmuar këta me lojërat e fatit të zhvilluara dhe fatkeqësitë që mund të sjellë.

10 Top Sitet në Kazino Online Guinea e Re përditësuar: Qershor 9, 2020 Author: Damon

Bonuse të lidhura:

kuponat e kopshtit slot