10 vendet e kazinove në internet në Norvegji

Norvegjezët pëlqejnë të rrezikojnë dhe të luajnë lojëra kazino. Por situata e shpejtë ligjore nuk ka bërë gjithmonë të mundur që lojtarët të marrin rregullimin e tyre në Oslo, Rosenborg ose Rrethi Arktik.

Për një kazino të mirë në internet, klientët me bazë norvegjeze u është dashur të lëvizin drejt faqeve të internetit dhe llotarive të drejtuara nga shteti. Lojtarët norvegjezë poker, ndërkohë, kanë gjetur veten duke shkuar jashtë shtetit për të luajtur kampionatin e tyre kombëtar.

Is Norvegji një zonë e plotë pa lëvizje kur bëhet fjalë për lojërat e fatit? Jo mjaft, dhe ka shumë mundësi për të bixhozuar offline dhe në internet për para të vërteta. Le të shqyrtojmë opsionet për fanatikët e lojërave Norvegjeze.

Duhet të theksohet se jo të gjitha vendet e kazinosë jashtë shtetit janë në dispozicion të lojtarëve Norvegjezë. Sidoqoftë, ka ende shumë site në det të hapur që pranojnë norvegjezët dhe lejojnë depozita në Kroner Norvegjez (kr).

10 Top faqet e Kazinosë Online në Norvegji me një shpërblim FRESH!

100% deri në € 200

pagim 98.14%
Bonusi total € 200

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £ 100

1000 $ Bonus i Mirëseardhur + 200 Rrotullime Falas!

pagim 98.12%
Bonusi total $ 1000

Bonus 1000 $ + 300 Rrotullime Falas!

pagim 97.34%
Bonusi total $ 1000

220% deri në 880 € + 220 Rrotullime Falas

pagim 97.19%
Bonusi total € 880

1000 dollarë Bonus të Mirëseardhur + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.80%
Bonusi total $ 1000

100% deri 500 € + 200 Rrotullime Falas menjëherë!

pagim 97.83%
Bonusi total € 500

€ 500 Bonus i Mirëseardhjes

pagim 97.80%
Bonusi total € 500

Bonus i Depozitës 1500 €

pagim 97.61%
Bonusi total € 1500

100% deri në $ / 100 € + 200 Rrotullime

pagim 96.80%
Bonusi total $ / € 100Rreth 10 Top faqeve të Kazinosë Online në Norvegji me një shpërblim të SHUMGE!

Punëtorët Norvegjezë do të jenë ndër ata që janë më të interesuarit për të luajtur në kazinotë online. Kështu që ju duhet të jeni në kërkim për faqet online të kazinosë ku do të gjeni oferta tërheqëse dhe do të mahniten nga promovimet dhe mundësitë e tjera për të shijuar veten dhe për të marrë përvojat më fitimprurëse. Me një sukses të tillë në Poker në internet për Norvegjezët, me siguri do të kërkoni për faqet në internet Poker, plus Lojërat më të fundit dhe më të reja. Ju me siguri do të tërhiqeni nga ofertat që gjeni kur kërkoni kazinotë në internet duke ushqyer posaçërisht lojtarët me bazë Norvegjeze. Për shkak se ka kazino ilegale midis të gjitha atyre vendeve tërheqëse, bonus.express është aty për ju, me zgjedhjen e kazinove më të larta, të sigurta dhe të testuara në internet për Norvegjezët. Ju mund të jeni të sigurt se zgjedhja që ne kemi bërë për ju përmban faqet e licencuara të lojrave online të cilat janë të drejta dhe me reputacion. Përzgjedhja jonë bazohet në punën e gjatë të përditshme dhe përvojën, pasi kërkojmë kazino online për Norvegjezët dhe i kontrollojmë ato për të gjetur ofertat më të mira.

Situata aktuale e lojërave të fatit në Norvegji

Në përgjithësi, ata që pëlqejnë të luajnë lojëra kazino Norvegjia në kazinotë Norvegjeze me bazë tokësore, kanë tre mundësi - ata mund të vizitojnë objektet shtetërore të garave të kalit, ata mund të rrezikojnë në anijet e lundrimit në det të hapur, ose ata mund të shkojnë të udhëtojnë në fqinjën shtete si Danimarkë or Suedi, ku kazinot janë legale dhe mund të shijohen nga çdo vizitor.

Ata që preferojnë të luajnë në kazino online në Norvegji nuk mund ta bëjnë këtë, kështu që ata zakonisht thjesht vizitojnë faqet e internetit të huaj që pranojnë lojtarë nga Norvegjia. Qeveria nuk i ndalon ato uebfaqe dhe nuk kufizon hyrjen e lojtarëve norvegjezë në ato platforma. Ështja e vetme kryesore është që lojtarët duhet të deklarojnë fitimet e tyre si të ardhura dhe të paguajnë taksat. Kazinot celularë edhe në Norvegji nuk janë në dispozicion, përveç nëse këto janë të huaja, kështu që mos kërkoni një kazino online Norvegji për para të vërteta.

Ligje për lojtarët norvegjezë

Ekzistojnë tre akte kryesore ligjore që rregullojnë tërë ngrohtësinë e lojërave të fatit në Norvegji. Në fillim të shekullit të 20-të, në vitin 1927, i pari ishte Akti i Totalizatorit, në 1992 - Akti i Lojërave dhe në 1995 - Akti i Lotarisë. Këto tre grupe ligjesh, së pari, vendosin monopolin e plotë të shtetit në kamare të lojërave të fatit, së dyti, rregullojnë ato lojëra që lejohen dhe cilat nuk janë, dhe së treti, brenda atyre ligjeve, kumari në internet duhej të ishte rregulluar. Sidoqoftë, qeveria vendosi që do të ishte më lehtë të ndalosh të gjitha kazinotë e Norvegjisë në të njëjtën kohë, sesa të krijosh rregullore dhe ligje të komplikuara.

Theështja kryesore është se qytetarët kanë tendencë të shpenzojnë shumë para për lojërat në internet në Norvegji në kazino, për më tepër, autoritetet shtetërore vendosën që lojërat e fatit ishin shumë të varura. Për t'ju bërë të kuptoni situatën më plotësisht, do të vërejmë se një nga agjensitë e drejtuara nga shteti, Norsk Tipping, kontrollohet nga Ministria e Kulturës dhe Churchështjeve të Kishës. Pra, lojërat e fatit nuk shihen si një aktivitet ekonomik që sjell para në vend, përkundrazi konsiderohet një lloj argëtimi që duhet të mbikëqyret.

Agjensia Nipping Tipping u lejohet të ofrojë basteve sportive, llotari dhe disa lojëra të tjera për vendasit. Norsk Rikstoto është përgjegjës kryesisht për garat e kafshëve. Sa i përket ndërmarrjeve virtuale, në vitin 2010, autoritetet kanë miratuar ligjin që kufizoi akoma më shumë lojtarët vendas. Sipas këtij ligji, asnjë prej bankave nuk i lejoi klientët e tyre të përdorin karta plastike të kreditit ose të debitit për depozitimin në kazinotë online të Norvegjisë. Kjo kufizon gamerët lokalë edhe nëse arrijnë kazinotë e huaj, sepse, siç e dimë të gjithë, kartela plastike është një nga mënyrat më të lehta dhe më të arritshme për depozitimin.

Një ligj tjetër pretendon se palët private përfshirë lojëra me letra, ose përgjithësisht lojërat e fatit, janë të ligjshme. Sidoqoftë, ato nuk duhet të organizohen si biznes; të gjithë operatorët e palicencuar, si kompani apo individë, ndëshkohen dhe zakonisht gjobiten. Për më tepër, të gjithë qytetarët e kapur duke luajtur në internet në mënyrë të paligjshme, përballen me gjobë dhe nga tre muaj deri në një vit në burg.

Autoritetet rregullatore në Norvegji

Ligje për lojtarët norvegjezë

Ekziston një autoritet kryesor që përpunon të gjitha çështjet dhe çështjet mbi lojrat dhe lojërat e fatit në Norvegji në Norvegji, dhe quhet, për çudi, Autoriteti i Lojërave. Ky Autoritet i Lojërave, nga ana e tij, raporton në Ministrinë e Kulturës dhe Churchështjeve të Kishës.
Kjo agjenci ka tre aspekte kryesore të përgjegjësive:

sigurohet që të gjitha lojrat dhe të gjitha skemat e basteve plotësojnë kërkesat e shtetit në vend, dhe janë nën një kontroll të duhur publik. Kjo është arsyeja pse një bandë lojrash thjesht nuk lejohen, madje, edhe në një agjenci të kontrolluar nga shteti.
ajo funksionon me pasoja negative të lojërave të fatit dhe përpiqet të parandalojë humbjet financiare ose probleme emocionale si varësia. Ky është një aspekt i lezetshëm, sepse pasojat e mundshme negative duhet të merren seriozisht. Sidoqoftë, fakti është se shumica e njerëzve që janë në kazino ose udhëtojnë jashtë vendit për të luajtur, ose luajnë nga distanca nga shtëpitë e tyre. Pra, është e vështirë të merresh me pasoja negative në to, apo edhe të mbledhësh ndonjë të dhënë të arsyeshme statistikore.
agjensia gjithashtu duhet të sigurojë që të gjitha fitimet e marra si rezultat i basteve zotërohen nga shteti dhe përfundimisht shpenzohen për gjëra të dobishme për shoqërinë. Kjo është një arsye tjetër kryesore pse shteti ndërmerr përpjekje të tilla për rregullimin e kamareve; ata do të donin t’i kishin këto para për bamirësi.
Ministria e Kulturës dhe Affairsështjeve të Kishës siguron kontrollin përfundimtar të çështjes së lojërave të fatit në Norvegji. Kjo është arsyeja pse organizatat që kanë bamirësi në mendjen e tyre, në të vërtetë arrijnë të marrin lejet për mbajtjen e ngjarjeve dhe madje edhe turnet e pokerit. Për shembull, në vitin 2015, Shoqata Norvegjeze e Leukemisë fitoi lejen për të ndihmuar ngjarjet e pokerit (përkundër faktit se poker është ndaluar në Norvegji me shekuj).

Pra, ka mënyra përreth ligjit në mbretëri, dhe bizneset e mëdha ose organizatat bamirëse i gjejnë këto mënyra. Nga ana tjetër, vetëm përdoruesit mesatarë duhet të kërkojnë mundësi të hapura për ta.

Metodat e pagesave popullore për lojtarët nga Norvegjia
Që nga qershori i vitit 2010, lojtarët e kazinosë në internet nga Norvegjia nuk mund të përdorin karta krediti / debiti për të depozituar / tërhequr në / nga llogaria e lojtarit të kazinosë NOK.

Kjo nuk i ka ndaluar lojtarët e shkathët që të luajnë në kazinotë në internet NOK duke përdorur mundësi të tjera si elektronikë-portofolë si Boku, EcoPayz, Neteller, Skrill, Jeton, Siru dhe MiFinity. E-kuletat janë të shkëlqyeshme sepse janë të sigurta / të sigurta, të shpejta dhe të matura dhe më shumë po shfaqen gjatë gjithë kohës. Të metat për ta janë se mund të ketë një tarifë nga lart, dhe pranimi i tyre ndryshon në kazino.

Një tjetër mundësi pagese përfshin mënyra të pagimit të kuponit, siç është Paysafecard. Ka disa përfitime pasi ju lejon të mbani kontroll më të rreptë mbi shpenzimet tuaja, nuk kërkon kontrolle krediti, është e sigurt dhe e sigurt dhe jashtëzakonisht e shpejtë. Sidoqoftë, ekzistojnë kufizime, duke përfshirë përmasat disi kufizuese të kuponit, tarifat dhe pamundësinë për t'u përdorur për tërheqjen e fondeve.

10 vendet e kazinove në internet në Norvegji përditësuar: Mund 25, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

kodi i turneut në kazino lotus