10 Top Sitet e Kazinove Online në Nikaragua

Renditni dhe krahasoni faqet më të mira të kazinove online në Nikaragua në drejtorinë tonë të azhurnuar, të efektshme. Gjeni promovimet më të fundit të lojërave të fatit në internet në Nikaragua së bashku me ofertat speciale! Me Bonus.Express, ju do të keni përparësi të hyrjes në rrotullime falas dhe kazino më të nxehtë pa depozitë në internet. Sektori i turizmit në Nikaragua ka përjetuar rritje të qëndrueshme në dekadën e fundit. Turizmi me bazë në komunitet është një nga tërheqjet kryesore të tij. Lojërat e fatit në internet kanë qenë të ligjshme në Nikaragua që nga viti 2001 kur qeveria e Nikaraguanës miratoi legjislacionin për të rregulluar këtë lloj veprimtarie në vend. Operatorët e licencuar mund të ofrojnë shërbime të lojërave të fatit në internet dhe bast. shpërblimet në Nikaragua.

10 Top Sitet e Kazinosë Online të Nikaraguanit me një shpërblim FRESH!

100% deri në 3000 € ose më shumë.

pagim 99.98%
Bonusi total € 3000

100% deri në $ 400 + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.88%
Bonusi total $ 400

Bonus i Mirëseardhur 100% deri në 500 €

pagim 98.70%
Bonusi total $ 500

€ 1000 FALAS

pagim 97.80%
Bonusi total € 1000

Dhurata juaj deri në 100 € falas!

pagim 97.80%
Bonusi total € 100

100% deri në £ / $ / € 150 + 150 SPINS on Book of Dead!

pagim 97.18%
Bonusi total £ / $ / € 150

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £ 100

€ / 400 $ + 150 Rrotullime Falas

pagim 98.28%
Bonusi total € / $ 400

Bonus ndeshjes 100% deri në 250 £

pagim 98.21%
Bonusi total £ 250

100% deri 200 € + 15 rrotullime pa para

pagim 97.80%
Bonusi total € 200

1000 € BONUS + 50 rrotullime FALAS

pagim 97.55%
Bonusi total € 1000

€ / 1000 $ OSE 5 BTC +200 rrotullime FALAS

pagim 97.46%
Bonusi total € / $ 1000Rreth 10 Top Faqet e Kazinosë Online të Nikaraguanit me një shpërblim të HUGE!

Kumar në Nikaragua

Nikaragua ka kaluar disa periudha trazirash në pranimin e ndonjë aktiviteti të lojërave të fatit dhe ajo u ndalua nga vendi për dekada të ardhshme. Kjo ndryshoi pasi akti i parë i lojërave të fatit u shty në 2001 kur veprimtaria u legalizua dhe u pranua në mbarë vendin. Që atëherë dhe me ndihmën e disa ndryshimeve shtesë për aktin në dekadën në vijim, Nikaraguasit dhe turistët njësoj janë më se të mirëpritur të vizitojnë një nga kazinotë me bazë tokësore që aktualisht operojnë në kryeqytetin Managua, si dhe Masaya dhe Bluefields. Jo vetëm kaq, por vendasit mund të luajnë lojrat e tyre të preferuara të kazinosë në shumë faqe online kazino online që pranojnë pengesat e Nikaraguanit dhe legjislacioni nuk ka asgjë kundër tij. Në anën tjetër, lojërat e fatit në internet në faqet e internetit me bazë në Nikaragua nuk legalizohen dhe njerëzit këshillohen që të mos përfshijnë me ndonjë faqe në internet origjinën e së cilës gjurmët nga Nikaragua. Edhe pse nuk është e ligjshme, thuhet se kushdo që kapet duke u angazhuar në të nuk ndiqet penalisht. Pavarësisht, gjithmonë synoni për faqet e internetit të kazino-ve të ligjshme dhe plotësisht të rregulluara.

  • Situata aktuale juridike
  • Kumari me përgjegjësi në Nikaragua
  • Historia e lojërave të fatit në Nikaragua
  • Vendpushimet e famshme
  • Situata aktuale juridike
  • Siç kemi theksuar më herët në artikullin tonë, lojërat e fatit në një nga kazinotë me tokë janë të ligjshme. Establishmentdo ndërmarrje operohet nën Ministrinë e Financave dhe duhet të marrë 1 nga 4 licencat specifike nga "Këshilli i Kontrollit të Kazinosë" lokale. Deri kohët e fundit, kazinotë lejoheshin të hapeshin vetëm si pjesë e një kompleksi hotelier, megjithatë, në ditët e sotme, ky nuk është rasti më. Mund të ketë struktura të pavarura kazino.

Përveç Lotarisë Kombëtare të Nikaraguanit, asnjë formë tjetër lokale e lojërave të fatit në internet nuk është e licencuar dhe / ose e ligjshme. Kjo për faktin se këshilli lokal i kazinosë nuk mund të lëshojë licenca për operatorët dixhital. Kjo në vetvete nuk ndalon veprimtarinë përreth, por e bën praktikimin e paligjshëm. Me vendet në det të hapur, nga ana tjetër, pamja duket krejtësisht ndryshe, pasi ato nuk bien nën ombrellën rregullatore të legjislacionit vendas të Nikaraguanit. Për sa kohë që ato rregullohen nga institucionet e njohura ndërkombëtare, lista e të cilave ne përmendëm në paragrafin e mëparshëm, secila faqe do të jetë e kënaqur të ketë ju. Kjo sigurisht përfshin çdo rekomandim në listën tonë, gjithashtu. Përgjegjësia për çdo vendas ose turist që dëshiron të përfshihet në kumar: sigurohuni që të jeni të paktën 18 vjeç, pasi kjo është kërkesa minimale për Nikaragua.

Kumari me përgjegjësi në Nikaragua

Ashtë një ide e paqartë që ne, si dhe çdo kazino me reputacion që ju rekomandojmë, të qëndrojmë fort kundër veprimtarive të papërgjegjshme të lojërave të fatit. Pavarësisht se në cilin vend ku gjendeni, nëse humbni kontrollin, mund të gjendeni shumë shpejt në një situatë ku problemet mund të jenë në pragun tuaj në një rrahje zemre. Nëse ndiheni sikur lojërat e fatit po ju bëjnë një fat të keq, bëni një pushim. Kërkoni ndihmë dhe udhëzime në ndonjë prej organizatave që merren me çështje të tilla dhe miratohen nga çdo kazino. Të tilla janë GamSTOP dhe GamCare. Organet rregullatore mbikëqyrin transparencën, drejtësinë dhe sigurinë e kazinosë. Ju jeni ai që duhet të mbikëqyrë zakonet dhe prirjet tuaja.

Kumari Ligjor në Nikaragua

Ruani hobi tuaj si një hobi, para së gjithash. Për më tepër, shmangni çdo faqe në internet që nuk është aprovuar me ligj nga këshilli lokal i lojërave të fatit. Edhe pse burgimi thuhet se nuk është në pyetje në rast se kapeni, ai ende konsiderohet i paligjshëm, dhe mund të ketë masa paraprake që mund të ndikojnë në jetën tuaj dhe / ose biznesin tuaj.

Historia e lojërave të fatit në Nikaragua

Deri në vitin 2001 askush në Nikaragua edhe pse ata do të futeshin në një skenë të lejuar të lojërave të fatit. Që atëherë, nën kontrollin e Institutit të Turizmit në Nikaragua dhe më pas, deri në këtë ditë Ministria e Financave dhe Këshilli i Kontrollit të Kazinos, kultura e kazinosë ka parë rritje dhe një zgjerim të qëndrueshëm në drejtim të pranisë dhe tërheqëse të tërheqjes. Fillimisht, i legalizuar si pjesë e një përpjekjeje për të përzënë më shumë turistë në vend, të ardhurat e fituara nga ajo janë ngadalë në rritje. Akti i Kontrollit të Kazinos me rishikimet e tij në 2011 dhe 2014 ka bërë që plotësisht të jetë e mundur dhe legale që kazinotë të shfaqen dhe që vendasit të përfshihen në lojërat e tyre të preferuara dhe lojëra tavoline. Vendi është një fillestar i vërtetë në fushë në krahasim me disa nga vendet kampione të peshave të rënda që mburren me mijëra kazino. Sidoqoftë, ka shumë frymëzim për Nikaragua që të nxirrte. Deri më tani, me gjithsej 25 kazino dhe numërim, ajo ka bërë një punë të mirë dhe ne vetëm mund të dëshirojmë që ajo të vazhdojë të zgjerohet dhe të evoluojë në atë që një ditë mund të jetë kryeqyteti i kazinosë të Qendrës Amerikë.

10 Top Sitet e Kazinove Online në Nikaragua përditësuar: Qershor 8, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

kupon i çastit me erë të kuqe