NetEnt shkel moldin me vendet e para VR

0 Comments

Virtual Reality ka qenë Grail i Shenjtë i tifozëve të kompjuterave që kur u magjepsëm së pari nga ideja në skenarin shkencor të shekullit 20th. Për fat të keq, holokausti i Star Trek është ende një rrugë e gjatë, por të paktën teknologjia e parë VR e punës është nisur, ndërsa ne presim hoverboardin e Marty McFly. Sistemet e kufjeve VR kanë qenë rreth një viti, por kostoja e tyre dhe fuqia informatike që kërkojnë i konsideron ato ende të kufizuara për adoptuesit e hershëm.

Kjo ka të ngjarë të ndryshojë ndërsa teknologjia bëhet më mirë dhe më e lirë, sigurisht. Në fakt, me lojrat online të kazinosë tashmë një operacion $ 50-miliard në vit, vlerësohet se tregu i lojërave të kazinove të VR mund të jetë me vlerë $ 520-milion në vit brenda katër viteve. Tregu për lojëra kompjuterike të pastër, pa asnjë përbërës kumar, ka të ngjarë të jetë edhe më i madh.

Tani lojërat online kazino gjigante NetEnt ka dalë me justifikimin e përkryer për entuziastët e lojërave të kazinove online për të provuar një eksperiencë të kufjeve VR. Kërkimi i Gonzo, një prej titujve më të njohura të operacioneve të listuara në NASDAQ në Stokholm, po merr një modifikim VR për t'u liruar në fund të 2017 / early-2018.

I madhi tërheqje e VR është përvoja intensive e lojrave që mund të ofrojë. Kazino online dhe celular tashmë bëjnë një punë mjaft të mirë për të imituar pamjen dhe ndjenjën e lojërave të kazinove të bazuara në tokë, por një kazino VR do të jetë në gjendje t'u japë lojtarëve përvojën e lëvizjes së vërtetë nëpër kazino, duke luajtur në makinat dhe tabelat virtuale dhe duke bashkëvepruar me stafin e kazinos dhe lojtarë të tjerë.

NetEnt duke u fokusuar në Lojërat VR

Gjithsesi, kazinove të plota VR po marrin pak kohë për t'u larguar nga toka. Arsyeja për këtë është sasia e madhe e kodimit që shkon në marrjen e grafive dhe animacioneve 3D që përdoren tashmë në lojërat dixhitale të kazinove, dhe konvertimin e tyre në një mjedis 360 të shkallëzuar të shkallës; plus, natyrisht, programet e përfshira në krijimin e atij mjedisi realist kazino-kat.

Zgjidhja e NetEnt për këtë proces të ngadaltë është që të përqëndrohet në konvertimin e titujve ekzistues të lojërave në versionet VR, në mënyrë që krijimi i një kazino VR të integruar në të ardhmen të bëhet më i lehtë. Kërkesa e Gonzo është loja e parë që po konvertohen si kjo, dhe videoja paraprake që NetEnt ka lëshuar e bën të duket mjaft emocionuese.

Conquistador spanjoll Gonzo po kërkon përsëri humbur rezervat e flori në jug amerikan që jeton në xhungël, i shoqëruar nga një zhurmues i toucan / macaw mash-up. Por lojtari tani është i zhytur me të në një mjedis VR të 3D, me info lojë në një mur dhe kutitë e lojërave të lojës në front.

Kontrollet e lojërave rrotullohen në një rrotull para lojtarit, ndërkohë që efektet speciale dhe shpërblimet e bonuseve dalin nga pjesa tjetër e ekranit dhe dushet e arit shpërthen për të festuar fitore.

Është një mjedis plotësisht i dhënë, me shumë hapësirë ​​për të shtuar surpriza shtesë për lojtarët. Quest Quest Gonzo kombinon lojërat e fatit me një shumëllojshmëri të niveleve të lojtarëve, kështu që në fakt hendeku midis lojërave kompjuterike të kërkim-lloj dhe lojërave të lojërave të fatit të kazinosë është duke u mbyllur nga teknologjia VR. Kjo sugjeron disa mundësi joshës për lojërat e fatit më komplekse në të ardhmen e afërt.

Moduli i Kazinosë NetEnt

Zhvilluesi i lojërave shumëkombëshe është në kohën e duhur për lirimin e Quest Gonzo's VR për të përkuar me WebVR arritur një fazë të pjekur të mjaftueshme për të mbështetur gameplay siç duhet. Me tifozët më të rinj të lojrave të kazinosë veçanërisht duke kërkuar për më shumë përvoja online të lojërave të fatit, është e mundshme që lojrat e kazinove VR do të stimulojnë miratimin e VR në përgjithësi.

Kërkesa e Gonzo VR gjithashtu do të ketë dallimin e të qenit lojëra e parë reale e parave VR e lëshuar ndonjëherë. NetEnt planifikon të shtojë lojën në ofertën e tanishme multi-kanale, duke e bërë atë në dispozicion të konsumatorëve përmes modulit ekzistues Kazino NetEnt.

Pallati i Spinos Asnjë Bonus Depozitues në Kazino >>


Burimi: spinpalace.com
NetEnt shkel moldin me vendet e para VR përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon