10 Top Sitet Online të Kazinove në Lihtenshtajn

Lihtenshtajni është një vend i vogël evropian, një nga më të vegjlit në botë dhe i katërti më i vogël në Evropë. Sidoqoftë, përkundër faktit se popullsia nuk është mbresëlënëse në numër, ky vend është përplot me lojtar të pasionuar. A është kumari këtu legal? Shtë e ligjshme, por rregullohet rreptësisht. Për më tepër, nuk ka kazino legale në internet për Lihtenshtajnin.

Megjithatë, ky nuk është problem, sepse banorët u lejohet të bëjnë lojëra të fatit në kazinotë në internet që operohen nga jashtë, dhe nuk përndiqen për ta bërë këtë. Dhe për shkak se Lihtenshtajni është në të vërtetë një nga vendet më të pasura atje, puntorët lokalë janë shumë të mirëpritur në shumë kazino në internet që punojnë ndërkombëtarisht. Me fjalë të tjera, gjetja e një kazino në internet Lihtenshtajni që pranon lojtarët nga Lihtenshtajni nuk është problem; ka dhjetëra prej tyre.

10 Top Sitet e Kazinosë Online të Lihtenshtajnit me një shpërblim FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total € 1600

100% deri në 3000 € ose më shumë.

pagim 99.98%
Bonusi total € 3000

100% deri në $ 400 + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.88%
Bonusi total $ 400

Bonus i Mirëseardhur 100% deri në 500 €

pagim 98.70%
Bonusi total $ 500

300 € + 150 Rrotullime Falas

pagim 97.80%
Bonusi total € 300

250% bonus + 125 rrotullime falas

pagim 97.73%
Bonusi total $ 250

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £ 100

Bonusi i Mirëseardhjes 100% deri 500 €

pagim 97.65%
Bonusi total € 500

Bonuse kazino nga 29 kazino

pagim 97.86%
Bonusi total $ 1000

100% deri në $ / 100 € + 200 Rrotullime

pagim 96.80%
Bonusi total $ / € 100

Bonus 750 €

pagim 97.71%
Bonusi total € 750

$ / 500 € Bonus dhe 140 Rrotullime Falas!

pagim 98.06%
Bonusi total $ / € 500Rreth 10 Top faqeve të Kazinosë Online të Lihtenshtajnit me një shpërblim të SHUM!

Lichtenstein është një nga vendet më të vogla evropiane. Vendi është në të vërtetë një mikrostat i bllokuar në tokë me shumicën e popullsisë që flet gjermanisht. Vendi është një nga disa vendet evropiane ku lojërat e fatit janë të ligjshme. Në fakt, ekzistojnë dy qytete me objektet kryesore të lojërave të fatit që mund të ofrojnë me lehtësi shërbimet e tyre për qytetarët e Lichtenstein. Duhet të theksohet se lojërat e fatit në Lichtenstein janë të ligjshme, por gjithashtu rregullohen shumë rreptësisht nga Principata e Lichtenstein.

Kur bëhet fjalë për industrinë online të kazinove në Lihtenstein, ajo ende nuk është e rregulluar. Ndërsa lojërat e fatit në tokë u bënë plotësisht të ligjshme në vitin 2009, situata është krejt e ndryshme për operatorët në internet kazino. Për fat të mirë për lojtarët nga Lichtenstein, ata pranohen nga kazinotë e shumta ndërkombëtare në internet.

Kazinotë në internet që pranojnë lojtarët nga Lichtenstein

Ka rreth treqind vende në internet kazino që pranojnë lojtarë nga Lichtenstein. Meqenëse vendi është një nga anëtarët e EEA, kjo do të thotë se bixhozi ndërkufitar në disa zona të tjera të EEA është i ligjshëm. Sipas fjalëve, lojtarët nga Lichtenstein mund të bëjnë, pa ndonjë rrezik, të regjistrohen dhe të luajnë lojërat e tyre të preferuara të kazinosë në kazinotë e huaja në internet.

Këto lloje të kazinove në internet që pranojnë lojtarë nga Lichtenstein zakonisht pranojnë si franga zvicerane ashtu edhe euro, që do të thotë se lojtarët mund të shijojnë lojëra me para të vërteta në monedhën e tyre amtare, pa u shqetësuar për tarifat e këmbimit. Gjithashtu duhet të theksohet se shumica e kazinove në internet që pranojnë lojtarë nga Lichtenstein janë në dispozicion në gjermanisht, përveç anglishtes.

Kazinove në internet në Lihtenshtajn

Për një kohë të gjatë, lojërat e fatit ishin krejtësisht të paligjshme në Lihtenshtajn. Gjatë shekullit XIX, Principata e Vogël u përball me një situatë të keqe financiare dhe Parlamenti dëshironte të legalizonte këto veprimtari me qëllim të mbledhjes së fondeve. Sidoqoftë, Princi i Lihtenshtajnit refuzoi dhe pagoi vetë borxhet, në vend të kësaj. Përgjatë viteve të ardhshme, operatorët u përpoqën të krijojnë kazino në vend, megjithëse gjithmonë kot.

Por që nga viti 2009 që kombi alpine ka rregulluar të gjitha format e lojërave të fatit në tokë. Dhe që nga gushti 2019, ka dy kazino me tulla dhe llaç, Casino Admiral në Ruggell dhe Casino Schaanwald. Sidoqoftë, rregulloret e fundit nuk janë zbatuar ende në faqet e kazinove online në Lihtenshtajn.

Ligje dhe rregullore mbi lojërat e fatit në Lihtenshtajn

Ligjet e lojërave të fatit në Lihtenshtajner nuk janë mjaft të qarta tani dhe mund të ndryshojnë në të ardhmen e afërt, sipas lajmeve të fundit. Sidoqoftë, është me rëndësi jetike për lojtarët të dinë rregullat e vendit në të cilin do të garojnë, kështu që kjo pjesë është për ata interesantë në industrinë e lojërave të fatit në internet në Lihtenshtajn dhe veçanërisht në ligjin e lojërave të fatit në Lihtenshtajn. Ne kemi shpjeguar legjislacionin e lojërave të fatit në internet të Lihtenshtajnit në formën e pyetjeve dhe përgjigjeve të shkurtra, në mënyrë që të mësoni gjithçka që duhet të dini rreth lojërave të fatit në internet të Lihtenshtajnit shumë shpejt.

A është e ligjshme bixhozi i bazuar në tokë në Lihtenshtajn?

Po, sipas ligjeve të vendit, është e ligjshme të operoni kazinon me tulla dhe llaç CHF. Megjithë ligjshmërinë e lojërave të fatit, deri në kohën e fundit nuk ka pasur asnjë kazino të vetme në Lihtenshtajn. Në verën e vitit 2017, kazinoja u njoftua të ndërtohej në Ruggell. Admirali i Kazino ofron numrin e duhur të lojërave nga makinat e lojëra elektronike deri te baccarat dhe poker dhe thuhet se tërheq turistët e rinj në vend. Nëse gjërat shkojnë mirë në këtë, ne mund të presim që kazinotë e reja të hapen në Lihtenshtajn në të ardhmen.

A lejohet lojrat e fatit në internet në Lihtenshtajn?

Ligjet e lojërave të fatit në Lihtenshtajn nuk janë aq të qarta sa ato që kanë të bëjnë me lojërat e fatit në tokë dhe, përgjithësisht, lojërat e fatit në Lihtenshtajn, nuk janë rregulluar ende qartë. Në vitin 2016, autoriteti online i lojërave të fatit të Lihtenshtajnit miratoi ndryshimet në ligj që do të lejonin kazinotë e ligjshme në internet për lojtarët e Lihtenshtajnit të aplikojnë për licencën ligjore të lojërave të fatit në internet në Lihtenshtajn dhe të ofrojnë shërbimet e tyre zyrtarisht. Përkundër këtij fakti, ende nuk ka kazino ligjore legale në Lihtenshtajn dhe askush nuk ka aplikuar ende për licencë. Por kjo nuk do të thotë që lojtarët nuk mund të bëjnë bastet në kazinotë online të Lihtenshtajnerit. Për fat të mirë, vendet më të mira të lojërave të fatit në internet jashtë Lihtenshtajnit janë të lumtur të pranojnë Lihtenshtajnerët dhe paratë e tyre. Pra, ndërsa lojërat e fatit në internet Lihtenshtajni nuk janë qartë të ligjshme, ju mund të zgjidhni kazinon e sigurt në internet Lihtenshtajnin nga lista Bonus.Express e kazinove me reputacion në internet në Lihtenshtajn.

Cila është epoka e lojërave të fatit në Lihtenshtajn?

Për të provuar lojërat e fatit në internet në Lihtenshtajn ose për të fituar më të mirën në kazinon e krijuar vetëm tokë, lojtari duhet të jetë së paku 18 vjeç. Shumica e kazinove ndërkombëtare në internet kanë të njëjtin kufi moshe por disa prej tyre mund ta rritin atë në 21 vjeç.

Me dy fjalë, kazinoja në internet Lihtenshtajni është një lloj ligjor, por ligjet janë të paqarta dhe nuk ka akoma kazino të licencuar. Mënyra e vetme për të luajtur në kazino në internet për para të vërteta në Lihtenshtajn është të gjesh faqen e internetit ndërkombëtare të lojërave të fatit që pranon lojtarët nga Lihtenshtajni.

Po në lidhje me lojrat me tregtar të drejtpërdrejtë?

Nëse keni ndonjë përvojë të mëparshme në kazinotë online, atëherë duhet të keni një ide mjaft të mirë se çfarë janë lojërat live dhe pse ato janë kaq të njohura në mesin e lojtarëve. Dhe për ata prej jush që janë newbies total këtu është një shpjegim i shkurtër. Lojërat e tregtuesve të drejtpërdrejtë, siç mund ta tregoni me siguri me emrin, janë një lloj programi në internet kazino që kombinon grafika kompjuterike dhe videot live në mënyrë që të krijojë përvojën përfundimtare në distancë të kazinosë. Ato janë bërë një domosdoshmëri absolute për çdo vend të shkëlqyeshëm në internet dhe tani janë një nga kategoritë më të njohura të lojërave në kazino. Dhe pjesa më e mirë është që të gjitha vendet më të mira të kazinosë në internet në Lihtenshtajn kanë shumë prej tyre.

Përputhshmëria me celularin dhe Aplikacionet më të mira të parave të vërteta

Me këtë pikë në kohë, ju duhet të jeni shumë i mësuar të lexoni ose dëgjoni deklarata si 'kumari celular është e ardhmja e lojërave të fatit në internet', por jo shumë e kuptuan se e ardhmja tashmë është këtu. Ne jetojmë në një epokë vërtet dixhitale dhe pajisjet tona xhepi janë me ne kudo ku shkojmë, duke përfunduar çdo detyrë që hedhim pranë tyre. Kështu, ishte e natyrshme vetëm se do të vijë një kohë kur shumica e lojërave të fatit do të preferonin smartfonët dhe tabletët e tyre në pajisjet e mëdha dhe të vështira për tu lëvizur.

Kjo është arsyeja pse një nga kriteret tona kryesore për kazinotë më të mira në internet në Lihtenshtajn është që ato janë plotësisht të pajtueshme me celularin. Ky është një term që me siguri e keni dëgjuar më parë, por mbase nuk e kuptoni plotësisht. Për t'ju ndihmuar të pastroni gjërat, ne kemi përfshirë listën e shkurtër të veçorive kryesore që duam t'i shohim në një kazino të mirë celular. Për më tepër, ne kemi përfshirë gjithashtu një tabelë që tregon se çfarë besojnë të jenë faqja më e mirë e kazinosë miqësore për lëvizjet në Lihtenshtajni, si dhe disa detaje të rëndësishme për vendin.

Numri i LojëravePerformanceiOS dhe Kompatibibiliteti me Android Oferta Bonus

10 Top Sitet Online të Kazinove në Lihtenshtajn përditësuar: Qershor 4, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

bonusi i kazinosë sot