10 vendet e kazinove në internet të Kenyanit

Pas një provë të plotë të të gjitha opsioneve të disponueshme për lojtarët, ka disa fitues të qartë. Këto janë site që shkojnë sipër dhe përtej normës, për sa i përket asaj që u ofrohet lojtarëve të tyre. Nëse vazhdoni të lexoni në faqe, do të gjeni detaje se si janë kryer testet, por mund të shihni faqet më të mira të kazinove në Kenia në këtë tabelë, me detaje të ofertave të tyre përkatëse të bonusit për lojtarët e rinj.
Edhe pse ka sigurisht dallime, ekzistojnë edhe një numër i gjërave që secili prej këtyre operatorëve ka të përbashkët. Të gjithë ata posedojnë licenca të ndryshme nga organet rregullatore e gjithë bota, duke treguar që ato rezervojnë lojëra të ndershme dhe kanë një procesverbal të funksionimit brenda kufizimeve dhe legjislacionit të rreptë. Fillimi në ndonjë prej këtyre opsioneve kryesore është jashtëzakonisht i lehtë

10 Top Sitet në Kazino Online me një shpërblim FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total € 1600

100% deri në 3000 € ose më shumë.

pagim 99.98%
Bonusi total € 3000

Depozitoni 10 € dhe luani me 70 €

pagim 97.74%
Bonusi total € 10

€ 2400 Bonus i Mirëseardhjes

pagim 97.81%
Bonusi total € 2400

Dhurata juaj deri në 100 € falas!

pagim 97.80%
Bonusi total € 100

300 € + 150 Rrotullime Falas

pagim 97.80%
Bonusi total € 300

Pako e Mirëseardhjes 1000 $ + 100 Rrotullime!

pagim 97.90%
Bonusi total $ 1000

€ / 250 $ plus 50 Rrotullime Falas

pagim 97.97%
Bonusi total € / $ 250

Bonus 1000 $ + 300 Rrotullime Falas!

pagim 97.34%
Bonusi total $ 1000

Bonus ndeshjes 100% deri në 250 £

pagim 98.21%
Bonusi total £ 250Rreth 10 Top faqeve të Kazinosë Online Kenyan me një shpërblim të SHUMGE!

A janë të ligjshme kazinot në Kenia?

Kumar është i ligjshëm në Kenia, me të gjitha format e lojërave të fatit të rregulluara sipas ligjeve të Aktit të Basteve, Llotarive dhe Lojërave të vitit 1966 dhe mbikëqyret nga Bordi i Kontrollit të Basteve dhe Liçensimit (BSLB). Akti i Lojërave i jep autorizim Bordit të Liçensimit të lëshojë dhe revokojë licencat për operatorët e lojërave të fatit, me të gjitha licencat që skadojnë më 30 qershor vitin e ardhshëm për të siguruar që shitësit të jenë të azhurnuar me ndryshimin e rregullave dhe rregulloreve brenda industrisë. Në Kenia, është e ligjshme të bësh lojëra të miratuara nga shteti, sporte, bingo dhe në ndonjë prej kazinove të tokës në të gjithë vendin.

Ligjet në internet të kazinove në Kenia
Kumar është i ligjshëm në Kenia

Si shumë vende të tjera, Akti i Lojërave në Kenia nuk është aktualizuar siç duhet për të përfshirë ardhjen e Internetit. Një kazino në pronësi të shtetit, BetKenya, më parë iu dha një licencë nga Bordi i Liçensimit, por nuk është më në funksion. Si pjesë e Aktit të Lojërave të Lojërave, kazinotë në internet janë teknikisht të ligjshme, me kusht që të jenë licensuar nga Bordi i Kontrollit dhe Liçensimit të Basteve, por pasi që nuk ekzistojnë kazinotë të licencuara nga Kenia, shumë Kenyan po kthehen në vendndodhje në kazino.

Kumarja në një kazino në det të hapur ose kazino pa leje konsiderohet e paligjshme në Kenia, por pasi ligjet janë zbatuar lirshëm dhe qeveria nuk bllokon faqet e kazinove të huaja, qindra kazino në det të hapur pranojnë lojtarë nga Kenia dhe nuk ka të dhëna për një lojtar ndëshkohet për të luajtur në një kazino të huaj në internet.

Lojëra online kazino në Kenia

Në Kenia, bastet sportive në internet marrin tortën për sa i përket popullaritetit, por lojërat në kazino po bëhen gjithnjë e më popullore ndërsa zgjerohet mundësia e përdorimit të Internetit. Lojtarët kenianë kanë qasje në paketën e plotë të lojërave në internet kazino, përfshirë lojëra elektronike, Blendë, ruletë, video poker, baccarat, craps, poker tavoline, keno, tombol, bingo, kartat e para dhe lojëra të ngrohta që janë unike për kazinotë në internet.

Lojëra elektronike për Kenia

Starburst është një lojëra elektronike e njohur për Kenia - shikoni disa nga lojërat elektronike më të preferuara në internet për Kenia.
Një tipar i shkëlqyeshëm i ofruar në kazinotë në internet është që lojërat janë në dispozicion për të provuar falas në modalitetin e praktikës, kështu që edhe nëse nuk keni luajtur kurrë një lojë kazino më parë, ju mund të provoni lojëra për tu njohur me rregullat pa pasur nevojë të rrezikoni ndonjë nga tuajat të holla. Lojërat janë në dispozicion për të luajtur menjëherë, në shfletuesin tuaj në internet, pa kërkime për shkarkime, kështu që ju mund të luani lojëra pa rrezik dhe pa angazhime.

Lojë online kazino po rritet mjaft shpejt në Kenia. Shtë mjaft e qartë që lojtarët nga ky vend i duan lojërat elektronike, lojërat në tavolinë dhe bastet sportive. Tregu në internet mban dhjetëra kazino të besueshëm në internet që pranojnë lojtarë nga Kenia, që do të thotë se zgjedhjet tuaja janë praktikisht të pafund.

Kjo faqe do t'ju japë një listë të kazinove më të mira në internet Kenia. Do të flasim gjithashtu për mënyrat më të njohura të pagesave, statusin juridik të lojërave të fatit në vend, ofertat e bonusit dhe më shumë!

Shikoni në listën tonë të kazinove të rekomanduara më poshtë nëse dëshironi të filloni menjëherë. Ju mund të shikoni në kazino 1XBet si një sit që pranon monedhën Kenyan.

Pasqyrë e lojërave të fatit në Kenia

Kumar është një industri e ligjshme dhe e rregulluar në Kenia, me prezantimin e Aktit të Basteve, Llotarive dhe Lojërave të vitit 1966 që rregullon të gjitha format e lojërave të fatit në vend. Për dallim nga shumë nga fqinjët e saj afrikanë, Kenia ka përcaktuar qartë ligje në lidhje me lojërat e fatit dhe lejon kazinotë me bazë tokësore, një kazino online të drejtuar nga shteti, dy llotari të drejtuara nga shteti (të cilat janë gjithashtu në dispozicion në internet), bastet sportive dhe garat me kalë. Industria e lojërave të fatit është biznes i madh, me qeverinë Keniane të mbledhë lart të ardhura prej 3 milion dollarë çdo vit nga aktivitetet e lidhura me lojërat e fatit.

A është e ligjshme të luani në një kazino online në Kenia?

Kenia është një nga vendet e pakta afrikane që mban legjislacionin e saj të lojërave të fatit për të përfshirë zgjerimin e Internetit, dhe sipas ligjit të Kenyan është e ligjshme që kazinotë online të operojnë. Kapja është një kazino në internet mund të funksionojë ligjërisht vetëm nëse ka marrë miratimin nga qeveria Kenyan, dhe vetëm një licencë e vetme është lëshuar, duke i dhënë një kazino të drejtuar nga shteti monopole të plotë mbi lojërat në internet kazino si shkop polici, ruletë, lojëra elektronike dhe poker.

Siç ndodh zakonisht me ndonjë monopol, njerëzit mërziten dhe duan më shumë zgjedhje, kjo është arsyeja pse shumica e lojtarëve Kenyan po shkojnë drejt kazinove në internet që janë në det të hapur. Ndërsa teknikisht është e paligjshme të luash në kazinotë në det të hapur, nuk ka asgjë në ligjet e lojërave të fatit në Kenia për të ndëshkuar lojtarët nga veprimi i tillë, kështu që industria e lojërave në det të hapur vazhdon të lulëzojë. Ndërsa këto zona legjislative gri i lejojnë Kenyan të hyjë në kazinotë në internet të licencuara nga juridiksione ndërkombëtare me shumë pak rrezik, jini të vetëdijshëm se është përgjegjësia juaj e vetë të kuptoni ligjet në internet të lojërave të fatit që vlejnë për ju dhe gjithmonë të kujdeseni kur luani për para të vërteta në internet. Ne rekomandojmë përdorimin e një VPN të besuar (rrjet virtual privat) për një shtresë të shtuar të sigurisë.

10 vendet e kazinove në internet të Kenyanit përditësuar: Mund 31, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

kazino lisi argjendi nuk ka kodet e bonusit të depozitave