Mbani Safe Floor Casino - Magjistarët e lojërave të fatit

Harrojeni Harry Potter, ne jemi duke folur magjistarët e vërtetë këtu - ose ndoshta edhe engjëjt? - të llojit të lojërave të fatit. A keni menduar ndonjëherë nëse ka dikush atje që mund të vërtetë mundi kazinove me tulla dhe llaç? Dhe i mundi ata çdo herë?

E pra, ne menduam të njëjtën gjë kështu që ne kemi bërë hulumtimet tona. Ja se çfarë kemi gjetur: disa nga levizësit dhe eduesit, lojtarët kryesorë të lojërave të kazinosë që kanë mbushur katet e ndjerë dhe kazino me kalimin e kohës - të gjithë ata njihen si ekspertë në fushat e tyre dhe idolizohen nga lojtarët në mbarë botën.

Dhe një zbulim edhe më i mahnitshëm është - pavarësisht nga aftësitë e tyre në mashtrim dhe mashtrim, këta njerëz janë në të vërtetë favoritë në sytë e pronarëve të kazinove, si dhe lojtarëve.

Pse? Sepse të gjithë kanë zgjedhur të përdorin aftësitë e tyre për ta mbajtur katin e kazinosë të sigurt, të sigurt dhe të pastër nga mashtrimet - për të ndihmuar me trajnimin, mbikëqyrjen dhe vetë-mbrojtjen kundër mashtrimeve, duke u siguruar që të gjithë të marrin një lojë të ndershme. Tani që tingëllon si polic i ndershëm për ne!

John Scarne (1903-1985): ky është vendi ku filloi gjithçka, foshnje! Edhe pse ai kurrë nuk ishte një lojtar, ky djalë kushtoi jetën e tij për të studiuar metodat dhe teknikat e mashtrimit në të gjithë zare dhe lojëra me letra përfshirë Blendë, dhe duke ndihmuar për t'i parandaluar ata në katin e kazinosë. Një udhëheqës përpara kohës së tij, ai ishte personi i parë që nuk ishte pronar i kazinosë që me të vërtetë i shqetësonte efektet e mashtrimit në Joes të rregullta si ti dhe unë. Librat e tij - të cilat ende konsiderohen jo vetëm të rëndësishme, por disa nga më të mirat - përfshijnë Scarne on Cards (1949) dhe Scarne on Dice (1956). Dhe nëse kjo nuk është mbresëlënëse, ai u dyfishua për duart e Paul Newman në filmin The Sting!

Franck Garcia (1927-1993): shihet si një specialist i scam, Garcia dha leksione për agjencitë e zbatimit të ligjit dhe bëri shfaqjet televizive për të treguar aftësitë e tij dhe për të përcjellë mesazhin e tij se bixhozi mund të jetë i ngarkuar me probleme. Mashtrimi i tij me tre granata ishte veçanërisht i famshëm dhe personaliteti i tij karizmatik nënkuptonte që ai gjithmonë i linte vëzhguesit e tij magjepsës - dhe dëshironte më shumë. Librat e tij përfshijnë Kartat e Markuara dhe I ngarkuar Zare (1962), Me pak fjalë (1974) dhe Mos bast në të (1978).

Richard Turner, i njohur si veçanërisht mbresëlënës për shkak të shikimit të tij pothuajse jo-ekzistues, Turner është një specialist në një numër teknikash të lojërave të fatit dhe i bën paratë e tij me shfaqje të rregullta të drejtpërdrejta që tregojnë zotërimin e tij të mashtrimeve dhe njohurive. Nuk ka nevojë që të përpiqesh dhe të mashtrosh kazinën kur të kesh aftësinë e këtij djaloshi! Lirimi i tij më i famshëm është DVD-ja që quhet The Cheat.

Steve Forte: konsiderohet si një nga manipuluesit më të mirë të kartelave të të gjitha kohërave, ky djalë është një legjendë e gjallë. Një poker profesionist dhe lojtar i shkopit të zi, si dhe një tregtar kazinoje dhe konsulent, kjo shokë i talentuar dhe frymëzon lojërat e kazinove dhe bixhozin. Ai është një ekspert kur është fjala për zbulimin e mashtrimit, teknikat e mashtrimit dhe mbikëqyrjen e kazinove - dhe ai është edhe historiani i lojërave të fatit (ndoshta më i miri dhe më i pandryshueshëm në botë). Botimet e tij përfshijnë Mbrojtjen e Kazinosë (2004), Mbrojtjen e Pokerit (2006) dhe Serinë DVD të Mbrojtjes së Lojërave të Lojërave.

George Joseph: një fytyrë e rregullt në të gjitha kazinot më të mëdha dhe më joshëse të Vegasit, Jozefi është një autoritet kryesor në biznesin e mashtrimit dhe një ekspert në të gjitha llojet e lojrave të kazinosë. Ai madje ka shkuar aq larg sa për të trajnuar agjencitë e zbatimit të ligjit - dhe ka bërë pasuri duke ofruar mbrojtjen e tij ndaj kazinove, në vend që të punojë aftësitë e tij në anën tjetër! Libri i tij Poker Cheating (2007) është ende një nga tezat më të famshme në këtë temë dhe DVD e tij Cheating in Blackjack, Cheating at Craps dhe Cheating Las Vegas janë ende shitësit e nxehtë.

A do ta ndihmonit kasinën me mbikëqyrje si këta njerëz, ose do ta mbani vetë dhe shpresoni se njëri nga ekipet e mbikqyrjes nuk i ka marrë ato mashtrimet tuaja?

Shkoni në - është koha e rrëfimit. Lini rrëfimet tuaja në kutinë e komenteve më poshtë!

Bonuset e kodit Casino.com >>


Burimi: casino.com
Mbani Safe Floor Casino - Magjistarët e lojërave të fatit përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon
Përhapeni dashurinë

Reklama Sponsored