10 faqet kryesore të kazinosë japoneze

Mirësevini në udhëzuesin tuaj për kazinotë më të mira në internet në Japoni. Këtu në Asiabet, kemi marrë kohën për të vlerësuar dhe shqyrtuar të gjitha faqet më të mira në mënyrë që të dalim me listën tonë të kazinove të rekomanduara të internetit në Japoni. Në këtë faqe, ne do t'ju tregojmë:

  • Si të zgjidhni një kazino të shkëlqyer japoneze në internet
  • Si të merrni një bonus të shkëlqyeshëm të depozitave
  • Si i vlerësojmë dhe rishikojmë kazinotë më të mira në internet në Japoni

Japonia ka qenë prej kohësh një vend ideal për operatorët e lojërave të fatit për shkak të afërsisë së saj me lojtarët e pasur aziatikë, por legjislacioni ka ndaluar që kombi të shndërrohet në një qendër kumari. Ndërsa ligjet mbi tokën po ndryshojnë, në internet duket se gjërat janë ende mjaft të paqarta.

10 Top Sitet në internet të Kazinosë Online me një shpërblim FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total € 1600

Një bonus masiv depozitash 1000 €! ?

pagim 98.82%
Bonusi total € 1000

100% deri në $ 400 + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.88%
Bonusi total $ 400

Bonus i Mirëseardhur 100% deri në 500 €

pagim 98.70%
Bonusi total $ 500

GET BONUS 200 freins + 2000 €

pagim 97.60%
Bonusi total € 2000

77 Rrotullime të lira + 100% deri në 200 dollarë

pagim 98.09%
Bonusi total $ 200

1000 $ Bonus i Mirëseardhur + 200 Rrotullime Falas!

pagim 98.12%
Bonusi total $ 1000

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £ 100

$ 1,500 Bonus + 300 Rrotullime falas

pagim 98.29%
Bonusi total $ 1500

600 € MIRESEVINI PACK BONUS

pagim 97.80%
Bonusi total € 600Rreth 10 Top faqeve të Kazinosë Online Japoneze me një shpërblim të SHUMGE!

Aspektet juridike të lojërave të fatit në Japoni

Nuk është një zbulim për ju të dini se njerëzit aziatikë janë shumë të apasionuar dhe entuziast për natyrën e tyre. Sidomos, ata fjalë për fjalë shkojnë arra kur bëhet fjalë për lojërat e fatit. A është saktësisht për ju? Nëse është kështu, ju patjetër që duhet të lexoni këtë përmbledhje profesionale që shërben për t'ju informuar në lidhje me të gjitha veçoritë dhe kurthet e lojërave të fatit në Japoni, si dhe t'ju udhëzojë se si të gjeni më të mirën kazino në Japoni në internet që do të kënaqte të gjitha nevojat tuaja. Nga pikëpamja juridike, në Japoni, lojërat e fatit janë mjaft të kufizuara. Nuk është çudi pasi Azia duket të jetë jashtëzakonisht kategorike kur bëhet fjalë për të dy vendet e lojërave të fatit me bazë tokësore dhe faqet e internetit të lojërave të fatit. Sipas ligjeve japoneze të lojërave të fatit, ekziston një linjë e mirë midis lojërave të aftë të legalizuar dhe lojërave të paligjshme të fatit. Në një mënyrë të tillë, zyrtarisht, nuk do të gjeni asnjë kazino japoneze në vend nga këndvështrimi perëndimor. Sidoqoftë, këtu mund të hasësh rreth 20,000 salla lojërash në vend ku mund të shijosh argëtim të lojërave të fatit dhe madje të marrësh çmime të lezetshme. Ndërsa ka aktivitete të lojërave të fatit që janë të paligjshme dhe ato që janë të paligjshme, lojërat e fatit ekzistojnë në vend. Si e tillë, ekzistojnë disa forma të lojërave të fatit që lejohen legalisht në Japoni, të tilla si llotaritë takarakuji, bastet në J-league me Sports Toto, bastet e para-mutuel në garat japoneze, bastet sportive në varka, gara me motor, hipur në kalë, dhe çiklizmi . Sidoqoftë, lojërat e kazinosë në Japoni janë mjaft të ndaluara, përveç kazinove pachinko dhe token. Të interesuar për lojërat e fatit në Japoni? Para së gjithash, ju duhet të dini nëse është apo jo ligjërisht e mundur të luani në Japoni sipas legjislaturës së shtetit. Kjo është arsyeja pse ne ju rekomandojmë që të kontrolloni me kujdes këtë pjesë të rishikimit tonë të ekspertëve, në mënyrë që të jeni plotësisht të vetëdijshëm për të gjitha veçantitë ligjore kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në internet në Japoni. Historia e lojërave të fatit në Japoni ka qenë mjaft dinamike pasi që ka pasur mjaft ndryshime në ligjet e kazinove në Japoni gjatë shekujve të fundit. Duke u nisur nga shumë vite më parë, pikërisht në vitin 1630, ekzistonte një ligj sipas të cilit lotaria kombëtare u shqiptua e ligjshme. Situata ndryshoi në 1842 kur u dha ligji që ndalonte llotarinë në Japoni. Gjatë luftës së dytë botërore, ekzistonte një nevojë urgjente për para në vend, kështu që qeveria vendosi të legalizojë përsëri llotarinë në 1945. Që nga ai vit i saktë, llotaria është legalizuar zyrtarisht, kështu që aktualisht lejohet të operojë në vend. Në ditët e sotme, ka shumë llotari të të gjitha vendeve, si dhe lokale të vogla të shpërndara nëpër Japoni. Veçori e tyre kryesore që ju mund të dëshironi të dini është se të gjitha llotaritë japoneze janë në pronësi dhe të rregulluara nga qeveria, që do të thotë se ato janë absolutisht të ligjshme, kështu që është e sigurt të luani atje. Sipas kodikut japonez, lojërat e fatit në vend u ndaluan nga kapitulli 23 i Kodit Penal. Sidoqoftë, le ta hetojmë këtë çështje nga një këndvështrim historik. Në vitin 1907, u miratua ligji japonez i lojërave të fatit që shërbeu për të sqaruar aspektet juridike të lojërave të fatit në vend. Në një mënyrë të tillë, ligji legalizoi bastet në garat e kuajve, si dhe biçikletat, motoçikletat dhe motoçikletat. Për më tepër, ai ligj e bëri të ligjshëm bërjen e basteve sportive si në kazinotë offline ashtu edhe në internet. Ju mund të thoni që nuk ka kuptim pasi që nuk kishte faqe në internet për lojërat e fatit në 1907 kur u miratua ligji, i cili është mjaft i drejtë. Megjithatë, ne ju informojmë se ky ligj është akoma i ligjshëm, që do të thotë se ai akoma rregullon aktivitetet e lojërave të fatit në shtet. Në pamje të parë, mund të duket sikur në Japoni, ligjet e lojërave të fatit janë shumë të rrepta. Për më tepër, ju mund të keni vuajtur nga mungesa e siteve specifike të lojërave japoneze ose të paktën atyre që pranojnë lojtarët nga Japonia. Në fakt, qeveria duket mjaft e interesuar të lehtësojë të gjitha ligjet e rrepta të lojërave të fatit në vend, gjë që është reflektuar në legjislacionin e ri të futur në 2016. Ligji japonez për kazino shërben për të eleminuar të gjitha ligjet e rrepta që ndalojnë faqet e internetit më të njohura të lojërave të fatit që mund të arrihen në Japoni. Për më tepër, shërben për të inkurajuar ndërtimin e vendpushimeve të lojërave të fatit në vend. Ky projektligj nuk është aprovuar ende, por ka një shans të lartë që ai të miratohet në të ardhmen e afërt. http://www.japaneselawtranslation.go.jp/. Kështu, ju mund ta shihni vetë, se ka ndryshime thelbësore që janë zbatuar nga qeveria japoneze në mënyrë që të ndryshojnë pozitivisht situatën e lojërave të fatit në shtet. Për më tepër, duhet të jeni të vetëdijshëm se nuk ka absolutisht asnjë ndalim ligjor në faqet e internetit në internet të lojërave në internet, që pranojnë lojtarët japonezë. Kjo është arsyeja pse nuk duhet të shqetësohet as nëse është e ligjshme të luani në Japoni pasi që ka kaq shumë opsione të denja në internet nga të cilat mund të gjeni opsionin më të mirë të lojërave të fatit në internet të arritshme në Japoni për ju. Kjo është arsyeja pse ne ju rekomandojmë të kontrolloni të gjitha pjesët vijuese më poshtë që ju të jeni në gjendje të njihni të gjitha kriteret e rëndësishme të marrjes parasysh duke marrë parasysh faqet e ndryshme të kazinosë në Japoni, në kërkim të vërtet opsionit më të mirë për konkretisht ju.

Kazinotë me tokë në Japoni

Japonezët duket se nuk kanë dëshirë të pranojnë modelin perëndimor të lojërave të fatit. Shtë e sigurt të thuhet se Mahjong dhe Pachinko janë më të popullarizuara se Texas Hold'em dhe Immersive Ruletë. Megjithatë, kombi është hapur për lojërat klasike të kazinosë dhe përsëri në vitin 2016, ligjvënësit japonezë i dhanë guximin krijimit të vendeve të kazinove me bazë tokësore. Ajo që nxiti vendimin ishte ambicia e Japonisë për të marrë një pjesë të tregut fitimprurës të lojërave të fatit. Tani për tani rolat e lartë aziatikë luajnë në kazinotë Macau ose Singapor. Nëse parashikimet e analistëve përmbushen, Japonia mund të gjenerojë të ardhura vjetore 40 miliardë dollarë sapo të gjitha 12 kazinotë të jenë në punë. Pritjet ishin kazinotë që të mirëpresin lojtarët e saj të parë deri në vitin 2020 kur Olimpiada të zhvillohet në Tokio dhe ardhjet turistike ndërkombëtare mund të godasin rekord të ri, por burime pak a shumë të besueshme e paraqesin 2024 si një vit më realist të hapjes. Deri atëherë, ligjvënësit japonezë duhet të gjejnë qasjen e duhur për të qetësuar frikën se vendpushimet e kazinosë do të jenë "mjete" për pastrimin e parave dhe ato gjithashtu do të çojnë në probleme sociale dhe rritje të nivelit të krimit.

Si Zgjedhim Kazinot më të mira Japoneze Online

Numri i kazinove të liçensuara në internet, të licencuara, lojtarët japonezë kanë qasje thjesht shumë të larta për t'u llogaritur, kjo është arsyeja pse bërja e një zgjedhjeje mund të jetë e vështirë nëse jeni vetë. Kjo është arsyeja pse ne jemi këtu për të ndihmuar dhe për ta bërë këtë proces shumë më të lehtë për ju. Lista jonë e kazinove të rekomanduara do të thotë që nuk duhet të shqetësoheni për ndonjë gjë përveç lojës. Sidoqoftë, lexoni nëse jeni të interesuar të mësoni më shumë rreth procesit tonë të rishikimit dhe faktorët më të rëndësishëm që shikojmë kur përcaktojmë cilësinë e një kazino në internet.

Siguria në kazinotë japoneze Online

Kazinot online që u shërbejnë klientëve japonezë janë disa nga operatorët më të besueshëm në treg, duke mbajtur një licencë nga Autoriteti i Lojërave të Maltës, UK Komisioni i lojërave të fatit, Qipro dhe Gjibraltari. Ndonjëherë, kazinotë japoneze në internet licencohen gjithashtu në Ishullin e Manit dhe Panamasë, të cilat janë gjithashtu organe licencuese të respektuara që rregullojnë kazinotë që shërbejnë qindra mijëra klientë në baza ditore. Si i tillë, faktori i sigurisë nuk duhet të shqetësojë ju. Informacioni juaj personal do të mbahet i sigurt për çdo kohë, ndërsa depozitat dhe tërheqjet tuaja do të përpunohen pa dështime dhe sa më shpejt të jetë e mundur teknikisht.

Gjuhë në Kazinot Online Japoneze

Shumë kazinotë kryesorë në internet që kujdesen për bazën japoneze të lojtarëve janë në dispozicion në monedhën vendase të vendit, dhe ofrojnë jen japonez, pasi lojtarët e monedhave mund të operojnë me llogaritë e tyre. Sidoqoftë, shumë kazinotë në internet janë të mirëpritura lojtarët japonezë, por janë në dispozicion në anglisht. Akoma mund të luani në këto kazino pa kufizime nëse keni zotërimin bazë të gjuhës angleze.

Ndihma për klientët në kazinotë japoneze në internet

Mbështetja e klientit në kazinotë online që ofrojnë shërbime për lojtarët japonezë është përgjithësisht në një nivel fantastik, duke u ofruar lojtarëve kanale të shumta të mbështetjes përmes bisedës live, telefonit dhe postës elektronike. Për më tepër, cilësia e mbështetjes së klientit është gjithashtu në një nivel të admirueshëm. Kjo do të thotë agjentë miqësorë dhe profesionalë të përkrahjes që do të bëjnë çmos për të zgjidhur kërkesën tuaj në asnjë kohë. Për më tepër, kohët e përgjigjes së bisedave të drejtpërdrejta zakonisht nuk janë më shumë se disa minuta.

10 faqet kryesore të kazinosë japoneze përditësuar: Qershor 9, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

kazino në internet nuk ka para pa depozita