10 faqet kryesore të kazinosë në internet izraelite

Në një kazino në internet, lojtarët me bazë në Izrael mund të shijojnë lirshëm seancën e lojërave dhe nuk duhet të shqetësohen për kufizimet e vendosura nga qeveria lokale. Izraeli është shtëpi për disa nga fillimet më të mëdha dhe më të njohura në industrinë e iGaming. Sidoqoftë, si lojtar izraelit, duhet të ndiqni rekomandimet tona të ekspertëve kur zgjidhni ndonjë vend të veçantë lojrash që i përshtatet kërkesave tuaja pasi operatorët lokalë të kazinosë kanë për qëllim tregjet e huaja.

Në Izrael, faqet në internet të kazinosë janë opsioni i vetëm për të luajtur lojëra pa pasur nevojë të largohen nga vendi. Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e kazinosë më të mirë në internet në Izrael, ka shumë gjëra që duhet të merren parasysh. Këtu do të gjeni një përmbledhje gjithëpërfshirëse të Top 10 Kazinove Online Izrael dhe të merrni të gjitha informacionet e nevojshme para se të filloni të luani.

10 Top Sitet në internet të Kazinosë Online me një shpërblim FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total € 1600

Dhurata juaj deri në 100 € falas!

pagim 97.80%
Bonusi total € 100

Bonus 100%, deri në 100 € + 100 Spin falas të Librit të Vdekur

pagim 97.80%
Bonusi total € 100

300 € + 150 Rrotullime Falas

pagim 97.80%
Bonusi total € 300

100% deri në £ / $ / € 150 + 150 SPINS on Book of Dead!

pagim 97.18%
Bonusi total £ / $ / € 150

1000 $ Bonus i Mirëseardhur + 200 Rrotullime Falas!

pagim 98.12%
Bonusi total $ 1000

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £ 100

220% deri në 880 € + 220 Rrotullime Falas

pagim 97.19%
Bonusi total € 880

Bonus 300 dollarë për klientë të rinj

pagim 98.14%
Bonusi total $ 300

100% deri 200 € + 15 rrotullime pa para

pagim 97.80%
Bonusi total € 200Rreth 10 faqeve të kazinove në internet të Izraelit me një shpërblim të SHUMGE!

LISTA E TOP ISRAELI ONLINE CASINOS

Shtëpi për shumë kompani të suksesshme hi-tech përfshirë legjenda të tilla të industrisë si Playtech dhe 888, Izraeli merr një qëndrim çuditërisht të ashpër ndaj lojërave të fatit.

Sipas legjislacionit aktual, të gjitha lojërat e fatit janë të ndaluara, prandaj kjo perla e Lindjes së Mesme është një nga disa destinacionet e njohura turistike të paaftë për të siguruar një atmosferë festive të kazinove me bazë tokësore për mysafirët e tyre.

Ngjashëm me vendet e tjera që vëzhgohen nga aktivitetet relative të basteve, Izraeli bën dy përjashtime nga ndalimi i përgjithshëm.

Së pari, ajo lejon llotari të ndryshme dhe tufa të drejtuara nga Mifal Hapayis, Lotaria Kombëtare. Themeluar në vitin 1951 nën mbikëqyrjen e Ministrisë së Financave, Mifal Hapayis gjithashtu përdoret për të operuar një numër të kufizuar VLT, por kjo leje u revokua në vitin 2017.

Së dyti, Bordi i Basteve Sportive në Izrael (ISBB) ka një të drejtë ekskluzive për të organizuar dhe rregulluar bastet sportive. Lëshuar në vitin 1967, në fillim mund të merrte vetëm betejë futboll dhe basketboll por më vonë fituan një licencë për sporte të tjera si tenisi, hendbolli dhe të tjerët.

Poker disi ka arritur…

.. për të arritur një status të veçantë pavarësisht nga të gjitha shanset. Në vitin 2018, Gjykata e Lartë e Izraelit ishte krejtësisht e drejtë në këtë rezultat - pokeri nuk duhet të konsiderohet lojë e fatit, veçanërisht në kontekstin e turneve të pokerit.

Dhe një gjë tjetër. Fotografia nuk do të ishte e plotë pa përmendur lundrimet e kazinosë Eilat. I ndodhur në Detin e Kuq, ky qytet i famshëm turistik ofron një bandë anijeve të pafytyrë i ngarkuar me një spektër të plotë të argëtimit në Vegas: nga Jackpots Progresive në tabela me kufij të lartë. Sigurisht, pasi të arrihen ujërat ndërkombëtare.

Kumar në Izrael

Kumari në internet në Izrael është një lloj përgjigje po dhe jo, sepse ndërsa disa forma të lojërave të fatit në internet janë të ligjshme dhe të mundshme, të tjerët nuk janë kështu. Opsionet e basteve sportive dhe lotaria kombëtare e vendit mund të bëhen përmes vendndodhjeve në internet dhe offline, megjithëse çdo formë tjetër e lojërave të fatit nuk është e ligjshme që qytetarët izraelitë të hyjnë nga brenda. Në këtë rast, nuk do të gjeni asnjë kazino brenda Izraelit që ofron lojëra poker ose lojëra elektronike ose ruletë për shembull, tek banorët. Kjo është thënë, ndërsa hyrja dhe luajtja në kazinotë në internet në bazë të detit akoma konsiderohet e paligjshme nga qeveria, nuk ka shumë gjëra që ata janë në gjendje të bëjnë për këtë. Lojtarët nuk ndiqen penalisht posaçërisht për të hyrë në kazinotë në det të hapur online, kështu që ka mënyra rreth ligjeve izraelite për lojërat e fatit.

Platformat e lojërave të fatit dhe ndërmarrjet me bazë tokësore që janë të arritshme brenda Izraelit, janë monitoruar dhe rregulluar shumë nga qeveria. Një gjë tjetër për tu përmendur është se edhe pse lojërat në kazino dhe të tilla konsiderohen të paligjshme, ekziston një numër i madh i anijeve lundrimi që ekzistojnë në portet e Izraelit të cilat ofrojnë lloje të tilla lojrash. Në përgjithësi, industria e lojërave të fatit është një e madhe në Izrael, përkundër faktit se forma të caktuara të lojërave të fatit janë të paligjshme. Llotaria kombëtare, e cila siç thuhet është e disponueshme në internet dhe offline, mbetet jashtëzakonisht e popullarizuar për qytetarët, dhe industria e basteve në tërësi sjell rreth 3.5 miliardë dollarë në baza vjetore.
Sitet më të mira kazino izraelite

Lojëra online kazino të disponueshme në Izrael

Qytetarët e Izraelit mund të përdorin qindra lojëra të ndryshme kazino me para të vërteta në kazinotë në det të hapur online. Këto përfshijnë të gjitha lojërat elektronike lojëra elektronike lojëra kazino dhe lojëra tavolinë. Për të mësuar në lidhje me lojrat specifike të disponueshme në kazinotë online, lexoni udhëzuesit tanë:

Depozitat dhe tërheqjet izraelite të Shekel

Edhe pse lojtarët izraelitë mund të hyjnë në kazinotë në internet dhe faqet e lojrave të bazuara në det të hapur, nuk ka një pjesë të madhe të tyre që ofrojnë mundësinë e depozitimit dhe të luajtjes në monedhën izraelite Shekel. Ndërsa është e mundur të gjesh një grup të vogël, gjasat janë që lojtarë nga vendi do të duhet të depozitojnë dhe të kthejnë monedhën e tyre në proces. Dollarë amerikanë është ndoshta monedha që do të jetë më e mira për të kërkuar. Mjerisht, edhe nëse ky është rasti, lojtarët nga brenda Izraelit do të marrin ende mundësinë për të përdorur disa mënyra të ndryshme pagese në mënyrë që të transferojnë fonde në llogaritë e tyre. Ato përfshijnë opsione të tilla si:

  • Karta krediti dhe debiti: Visa, MasterCard, Maestro
  • Kuletat elektronike: Neteller, Skrill
  • Kartat e parapaguara: Entropay
  • Kriptomonedha: Bitcoin
  • Transferet e Bankës: Transferimi i Telit Bankar
10 faqet kryesore të kazinosë në internet izraelite përditësuar: Qershor 8, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

mbështjellësa diamanti pa një bonus depozitimi qershor 2020