10 faqet kryesore të kazinove në Islandë

Nëse jeni duke kërkuar një portal të besueshëm, ku mund të gjeni gjithçka që dëshironi të dini rreth kazinove në internet të Islandës, ju keni ardhur në vendin e duhur. Këtu, do të gjeni përgjigjet për të gjitha pyetjet që lidhen me lojërat e fatit në internet në Islandë dhe shumë fakte të tjera interesante. Ligjet e lojërave të fatit në Islandë të Islandës mund të duken pak më të komplikuara, por pa shqetësime! Ne do t'ju tregojmë se cili është statusi juridik i kazinove të Islandës dhe nëse lojtarët Islandez u lejohet të bëjnë baste në faqet e internetit më të mira të basteve.

10 Top Sitet në Kazino Online me një shpërblim FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total € 1600

100% deri në 3000 € ose më shumë.

pagim 99.98%
Bonusi total € 3000

Një bonus masiv depozitash 1000 €! ?

pagim 98.82%
Bonusi total € 1000

Bonus 100%, deri në 200 € + 100 Rrotullime falas Twin Spin

pagim 97.80%
Bonusi total € 200

77 Rrotullime të lira + 100% deri në 200 dollarë

pagim 98.09%
Bonusi total $ 200

1000 $ Bonus i Mirëseardhur + 200 Rrotullime Falas!

pagim 98.12%
Bonusi total $ 1000

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £ 100

220% deri në 880 € + 220 Rrotullime Falas

pagim 97.19%
Bonusi total € 880

$ 1,500 Bonus + 300 Rrotullime falas

pagim 98.29%
Bonusi total $ 1500

600 € MIRESEVINI PACK BONUS

pagim 97.80%
Bonusi total € 600

€ / 1000 $ OSE 5 BTC +200 rrotullime FALAS

pagim 97.46%
Bonusi total € / $ 1000Rreth 10 Top faqeve të Kazinosë Online në Islandë me një shpërblim të SHUMGE!

Raportet Online të Kazinosë Islandë

Mirësevini dhe shijoni shërbimet e shumta të ofruara nga Online Casino Reports Iceland.

Ky udhëzues përpiqet të sigurojë listën më të plotë të rishikimeve të kazinove në internet, dhomat e pokerit në internet, faqet e internetit të basteve sportive dhe mundësi të tjera të lojërave të fatit që pranojnë lojtarët nga Islanda.

Udhëzuesi nuk ndalet këtu megjithëse, pasi midis vlerësimeve përkatëse, lojtarët Islandez do të jenë në gjendje të gjejnë udhëzues falas, lojëra falas në stilin kazino, udhëzuesit dhe rregullat më të rëndësishme dhe të përdorura gjerësisht në kazino, strategji ideale për lojërat më të njohura dhe më shumë informacione të rëndësishme për çdo kumar, përvojë ose amatorë.

Raportet Online të Kazinosë Islanda është pjesë e Rrjetit Online të Raporteve të Kazinos, i cili synon të sigurojë këshilla, truket, udhëzuesit, rishikimet dhe informacionet e përgjithshme për një audiencë në mbarë botën për aficionet e lojërave të fatit.

Në rast se keni nevojë për më shumë informacion sesa keni gjetur në Raportet Online të Kazinosë Islandë sigurohuni që të provoni të hyrni në faqen e internetit të Raporteve Ndërkombëtare të Kazinosë Online dhe të kërkoni udhëzuesit që gjenden atje ose përmes forumeve të gjalla.

Kazino Online Islandë

Me një popullsi prej më shumë se 331,000 njerëz dhe një sipërfaqe prej 103,000 km2, Islanda është kombi më pak i populluar i Evropës. 'Toka e zjarrit dhe akullit' është një nga vendet Nordike, së bashku Danimarkë, Finlandë, Norvegjidhe Suedi (përfshirë Grenlandën, Ishujt Faroe dhe Ishujt Åland). E vendosur në Oqeanin Atlantik të Veriut, Islanda është shtëpia e 200 vullkaneve dhe më shumë se 20 ishujve. Shumica e popullsisë jeton në kryeqytetin e Reykjavík (afërsisht 130,350 banorë).
Megjithë emrin dhe shoqërimin e saj me akullin, vendi nordik nuk është shumë i akullt. Shumica e Islandezëve besojnë në kukudhët, dhe ato krijesa përrallë mendohet se jetojnë këtu shkëmbor fusha. Hendbolli është pa dyshim sporti më i njohur, ndërsa Islandezët duan të hanë sk skyr ’(një kos i butë me djathë). Islanda madje ka pijen e vet të quajtur 'brennivin', që është një lloj shnapps me bazë patate.
Vetëm lloje jo-fitimprurëse të lojërave të fatit (si tokë ashtu edhe në internet) janë të ligjshme në Islandë, përfshirë:

  • Lojërat e lotarisë
  • Bastet për ngjarje sportive
  • Makina Slot
  • Lojëra Bingo
  • Për më tepër, lojërat popullore të tavolinës, si poker, Blendë, ruletë, baccarat, janë të paligjshme, dhe është e lehtë të shihet pse ka shumë pak kazino në Islandë.
  • Kazinot në internet janë gjithashtu të ndaluara, megjithëse Islandezët që luajnë në vendet e lojërave të fatit me bazë të huaj nuk përballen me gjobitje dhe qeveria nuk e kufizon hyrjen në kazinotë në internet.

Një shumicë dërrmuese e popullatës flet Islandeze (më shumë se 93 përqind), dhe polonishtja, Lituanishtja, Gjermanishtja, Danezishtja, Portugezishtja dhe Filipinet janë gjuhët më të zakonshme të pakicave. Për më tepër, shumica e Islandezëve flasin anglisht mjaft mirë.
Këto aftësi gjuhësore janë padyshim një plus i madh për entuziastët e lojërave të fatit nga Islanda që preferojnë të luajnë në internet në mbarë botën.

Shpjegoi kazinot e popullaritetit në internet në Islandë

Ekonomia e paqëndrueshme dhe e përzier e Islandës është ndërtuar kryesisht në shërbime të shumta, ndërsa ndërtimi, prodhimi, shërbimet komunale dhe peshkimi janë sektorët e tjerë kryesorë. Para se të ndodhte kriza globale financiare në 2008, ekonomia Islandeze u zhvillua jashtëzakonisht mirë në dhjetë vitet e mëparshme. Tkurrja prej 6.5 përqind në 2009 ishte një nga rezultatet e rënies së sektorit bankar, megjithëse Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) priste një rënie prej 10 përqind. Megjithatë, në vitin 2011, ekonomia e Islandës u rrit me 2.0 për qind. Pas një zgjerimi prej 2.0 përqind në vitin 2014, rritja u përshpejtua në 4 përqind në 2015. Vendi Islandez është përfundimisht përsëri në rrugën e duhur me një normë rritjeje prej 4 përqind si në 2016 ashtu edhe 2017 (sipas vlerësimeve).
Produkti i brendshëm bruto (PBB) për frymë vlerësoi më shumë se 51,800 dollarë në 2015, në krahasim me 47,170 $ në 2011. Papunësia vazhdon të bjerë, me një normë 2.9 përqind në 2015, pas një niveli 7.4 përqind në 2011. Në fakt, Islanda ka shkalla më e lartë e punësimit për të gjitha vendet e Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD).
Edhe pse Islandezët gëzojnë një cilësi shumë të lartë të jetës, afërsisht 9 përqind e popullsisë kishte të ardhura të ulëta në 2015, pas një niveli 13 përqind në 2011. Sektori i lulëzimit të turizmit është një nga forcat shtytëse pas kësaj rënie.
Me më shumë se 331,000 përdorues të internetit, shkalla e depërtimit në Islandë është ngjitur në gati 100 përqind, përkundrejt 90.6 përqind në 2007. Përdorimi në rritje i telefonave inteligjentë dhe tabletave, krahas manisë së Islandezëve për lojërat e fatit, shpjegon popullaritetin e lojërave të fatit në internet në kombin nordik.

Gjetja e një Kazino Online në Islandë

Si një lojtar Islandez, do të detyroheni të shikoni përtej Islandës nëse dëshironi ndonjë veprim online kazino. Për fat të mirë për ju, ne jemi këtu për t'ju ndihmuar dhe lista jonë e kazinove më të mira Islandeze në internet është plot me marka më të mira kazino që shërbejnë lojtarët nga vendi juaj.

Kazinot tona më të mira në Islandë janë të licencuara në juridiksionet evropiane, siç është Malta, që do të thotë se ato ofrojnë një mjedis të sigurt dhe të rregulluar lojrash për lojtarët nga e gjithë Evropa dhe më gjerë. Nëse do të shqetësoheshit nëse këto kazino janë të ligjshme, licencat me të cilat operojnë janë mjaft siguri.

Lista jonë e kazinove më të mira në internet në Islandë përmban disa nga markat më të konsideruara të kazinove në botë, shumë prej të cilave zgjedhin t'i shërbejnë lojtarëve nga ky vend i Evropës veriore. Sitet e listuara këtu ofrojnë mijëra lojëra të ndryshme kazino, shumë promovime bujare dhe shumë mundësi për lojtarët e kazinosë në të gjitha aksionet.

Për lojtarët Islandeze, nuk duhet të jetë problem që të integrohen në këtë bashkësi ndërkombëtare të lojtarëve të kazinosë. Sitet funksionojnë kryesisht në anglisht, me EUR si monedhën kryesore për të gjitha pagesa. Nëse jetoni në Islandë, duhet të gjeni gjithashtu shumë mënyra të pagesave të cilat mund t'i përdorni në këto site top-kazino që janë në dispozicion për ju plotësisht.

Vendosni bastet tuaja

Toka e ngrirjes së Islandës është sigurisht e bukur, por gjithashtu mund të jetë disi dëshpëruese për të jetuar ndonjëherë. Kjo është arsyeja pse kalimi i kohës si kazinotë në internet sigurisht që duhet të jetë i ligjshëm dhe pse ne kemi dashur të sigurohemi që të keni akses në shumë site ku mund të argëtoheni duke luajtur lojëra me të cilat keni rënë në dashuri ndër vite.

Secila faqe në listën tonë të kazinove më të mira në Islandë ofron një shërbim të plotë për të gjithë lojtarët Islandez. Ju mund të zgjidhni nga dhjetëra lloje të ndryshme të lojërave, qindra tituj lojrash dhe të kërkoni shumë shpërblime për t'ju ndihmuar të luani më gjatë dhe të fitoni më shumë.

Regjistrohuni sot me cilindo nga kazinotë më të mirë në internet Islandë dhe filloni udhëtimin tuaj në kazino në këto kazino të rregulluara dhe legale në Evropë.

10 faqet kryesore të kazinove në Islandë përditësuar: Qershor 8, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

kodet bonus kazino