10 faqet kryesore të kazinosë online

Peisazhi online i kazinosë hungarez është një shembull se si autoritetet lokale mund të ruajnë monopolin pavarësisht ndërhyrjes nga BE. Me asnjë shpresë për të parë një treg të liberalizuar, Hungaria ka kthyer shpejt vëmendjen e saj drejt markave ndërkombëtare. Kur kërkoni një kazino të mrekullueshme në internet Magyar, Hungaria mund të mos jetë më e lehta e rajoneve në botë për ta gjetur atë. Kjo është arsyeja pse ne kemi bashkuar një listë të faqeve në internet që jo vetëm që pranojnë lojtarët hungarezë, por gjithashtu ofrojnë monedhë HUF si standard. Heck, disa prej tyre madje ofrojnë uebfaqen dhe mbështetjen e klientëve në Hungarisht!

10 Top Sitet Online të Kazinosë Hungareze me një shpërblim FRESH!

100% deri në 3000 € ose më shumë.

pagim 99.98%
Bonusi total € 3000

NJË PROGRAMI KRYESOR BESNIKE TË KAZINOVE ONLINE NË BOTË!

pagim 98.07%
Bonusi total € 5000

Deri në € / 200 $ + 100 Rrotullime

pagim 98.24%
Bonusi total € / $ 200

Depozitoni 10 € dhe luani me 70 €

pagim 97.74%
Bonusi total € 10

Dhurata juaj deri në 100 € falas!

pagim 97.80%
Bonusi total € 100

77 Rrotullime të lira + 100% deri në 200 dollarë

pagim 98.09%
Bonusi total $ 200

$ 1,500 Bonus + 300 Rrotullime falas

pagim 98.29%
Bonusi total $ 1500

Bonuse kazino nga 29 kazino

pagim 97.86%
Bonusi total $ 1000

Bonus 800 €

pagim 98.44%
Bonusi total € 800

Depozitoni 100 € dhe luani me 200 € + 50 Spin Falas

pagim 97.89%
Bonusi total € 200

$ / 500 € Bonus dhe 140 Rrotullime Falas!

pagim 98.06%
Bonusi total $ / € 500Rreth 10 faqeve të kazinove në internet Hungareze me një shpërblim të SHUMGE!

Kumarja në internet në Hungari: A është e ligjshme?

Po, të luash në kazinon online në Hungari është e ligjshme që nga viti 2017. Ne e përmendëm datën 1991 më lart, ai ishte viti kur kazinotë me tulla dhe llaç u bënë të ligjshme. Që atëherë, më shumë se 10 kazino me bazë tokësore u hapën në vend, dhe falë aktiviteteve të tyre në lobi, lojërat në internet u bënë të ligjshme gjithashtu. Ligjet e lojërave të fatit në Hungari janë Akti i Skemës së Lojërave dhe Akti i Lotarisë. Llotaria (dhe bastet sportive) organizohen nga zyrtari Szerencsejáték Zrt. (Lojërat e Fatit) organi rregullator, por kushdo që plotëson kushtet mund të marrë një licencë dhe të hapë një kazino në internet në Hungari. Gjërat më të rëndësishme për të ditur në lidhje me këtë janë:

  • Mosha ligjore e lojërave të fatit në Hungari është 18 vjeç.
  • Liçensa për faqet online të kazinosë në Hungari është efektive për 10 vjet.
  • Aplikanti mund të krijojë dyqan jashtë vendit, por ai / ajo duhet të mirëmbajë
  • regjistrime financiare në një bankë hungareze.
  • Licenca kushton deri në 10.000.000 HUF

Nuk ka tarifë të veçantë dhe / ose licencë për kazinotë e lëvizshme, nëse aplikanti ka licencë për lojërat e fatit në internet, ai / ajo mund të ofrojë kazino ios dhe kazino android

Me pak fjalë, ligjet e lojërave të fatit në Hungari janë aq liberale sa ato marrin dhe është ndër vendet që lejojnë lojërat e fatit në internet pa asnjë kufizim. Rregulloret e Hungarisë gjithashtu lejojnë lojtarët të hapin llogari në kazinotë në det të hapur dhe të luajnë, qeveria hungareze nuk censuron asnjë faqe në internet jashtë vendit. Kumar është me të vërtetë falas dhe ju mund të luani kudo që ju pëlqen.

Cilët janë kazino më i mirë në internet në Hungari?

Meqenëse lojërat e fatit janë të ligjshme dhe plotësisht falas, ka shumë vende të kazinove në Hungari për të zgjedhur (dhe faqet e kazinove të Hungarisë gjithashtu). Ka dy mënyra për të gjetur Hungarinë më të mirë të kazinosë në internet: Mund t'i provoni një nga një, të humbni para dhe kohë gjatë procesit; ose mund të zgjidhni një nga faqet tona të kazinove në Hungari, të cilat zgjidhen dhe testohen nga stafi ynë. Të gjitha faqet e internetit më poshtë janë kazino online miqësore për Hungarinë dhe ato ofrojnë të gjitha shpërblimet dhe lojërat e tyre për lojtarët hungarezë pa asnjë kufizim. Meqenëse përgjigjja në pyetjen "a është e ligjshme kazino online në Hungari" është po, ju mund të zgjidhni cilindo prej tyre për një aventurë kumari argëtuese dhe fitimprurëse. Ne kemi zgjedhur vetëm kazinotë më të mira dhe më të sigurta për ju: Të gjithë ata janë të licencuar nga një agjenci me reputacion (të tilla si Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe Curacao eGaming) dhe ofrojnë lojërat më të mira me bonuse. Ju gjithashtu mund të lexoni vlerësimet e tyre dhe të mësoni më shumë për çdo kazino. Gjetja e kazinove të licencuara të internetit në Hungari nuk ka qenë kurrë kaq e lehtë: Përdorni listën tonë dhe filloni bixhozin pa humbur kohë!

Historia e industrisë së lojërave të fatit në Hungari

Hungaria është vërtet një pionier në lidhje me lojërat e fatit të legalizuar. Bastet sportive dhe lojërat e kazinosë janë të ligjshme në vend që nga viti 1991. Ligji që rregullon këto aktivitete quhet thjesht "Akti i Kumarit".

Sidoqoftë, deri në vitin 2017, faqet në internet të kazinosë në Hungari nuk ishin pjesë e këtij ligji: Ligjet e lojërave të fatit në Hungari nuk hynë në fuqi deri në fund të vitit 2017.

Për më shumë se 25 vjet, vetëm lojërat e fatit në tokë dhe bastet sportive ishin të ligjshme. (Dhe për disa arsye, bastet e kalit - Hungarezët i duan bastet e garave me kalë.)

Për momentin, ka 9 kazino me tulla dhe llaç në vend. 5 prej tyre ndodhen në Budapest, kryeqyteti i Hungarisë. Të tjerët shpërndahen midis Debrecen, Gyor, Sopron dhe Nyíregyháza.

Taksat e lojërave të fatit, në fakt, janë një pjesë e madhe e të ardhurave të vendit dhe qeveria i mbështet ato në mënyrë aktive. Por, për disa arsye, atyre nuk u pëlqejnë kaq shumë kazinotë në internet.

Në fakt, ata nuk legalizuan faqet online të kazinosë në Hungari deri në vitin 2017, dhe jo para se të bëhej kjo u bë e detyrueshme për shkak të vendimit të Këshillit Evropian.

Kumar në internet në Hungari: A është e ligjshme?

Po, faqet e lojërave të fatit në Hungari janë legale që nga viti 2017. Ky ishte në të vërtetë një udhëtim mjaft i çuditshëm.

Qeveria nuk po planifikonte të bënte lojërat ligjore të lojërave të fatit në internet, por kazinotë lokale me llaç dhe llaç lobuan për legalizimin e kazinove gjithashtu në internet, madje ata madje i bënë thirrje Këshillit Evropian (KE).

Faqet online të kazinosë në Hungari u bënë të ligjshme për shkak të vendimit të KE, jo sepse qeveria e dëshironte atë. Në çdo rast, që prej 2 viteve të fundit, çdo kompani mund të krijojë një kazino në internet në Hungari, ose të ofrojë shërbimet e saj nga jashtë.

Të dyja opsionet janë të mundshme dhe të mbështetura, për sa kohë që të dhënat financiare të faqes së kazinosë mbahen në kufijtë e vendit. Mosha e lojërave të fatit në Hungari është 18 dhe të gjithë operatorët kanë më shumë licencë për të ofruar shërbimet e tyre. Meqe ra fjala…

Ligjet Online të Kazinosë në Hungari

Sipas Aktit XXXIV të vitit 1991 për Operacionet e Lojërave të fatit, këto lojëra kazino mund të organizohen vetëm nga një kompani koncesionare që ka të drejtë të drejtojë një kazino me tokë. Pasoja e këtij rregulli është se bëhet më e vështirë për të marrë një licencë hungareze kazino online dhe, që nga gushti 2019, nuk ka site në internet kazino në Hungari.

Sidoqoftë, ekzistojnë shumë platforma ndërkombëtare që pranojnë hungarezët dhe madje kanë faqe në gjuhën e tyre. Për më tepër, lojtarëve u ofrohet një larmi më e gjerë lojrash për të zgjedhur dhe mundësi më të mira, të tilla si bonuse online kazino dhe promovime në internet kazino.

Metoda Online e Pagesës së Kazinos në Hungari

Ka disa mënyra përmes të cilave lojtarët mund të depozitojnë dhe tërheqin fitimet. Natyrisht, në mënyrë që operatorët të vazhdojnë t'u sigurojnë atyre mjedise të sigurta dhe të ndershme, çdo transaksion i parave duhet të jetë plotësisht transparent. Në këtë mënyrë, kartat e kreditit dhe të debitit të VISA dhe MasterCard zakonisht pranohen. Por ka edhe alternativa të tjera që janë po aq efikase. Këto përfshijnë Skrill, Neteller ose Paysafecard. Dhe megjithëse ekoPayz është në dispozicion në Hungari, nuk është e mundur të bësh transferime që lidhen me lojërat e fatit duke përdorur këtë portofolin elektronik në vend. Për më shumë informacion, këshillohuni me direktorinë në internet të shqyrtimeve të kazinove.

Sitet Online të Kazinosë që Pranojnë HUF

Për shkak të mungesës së ofertës së brendshme, ka shumë operatorë që synojnë tregun hungarez. Si rezultat, është e mundur të gjesh faqet në internet kazino që pranojnë HUF, gjë që lejon lojtarët të përjashtohen nga tarifat e konvertimit.

10 faqet kryesore të kazinosë online përditësuar: Qershor 1, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

kazino wizbet