Si për një kazino kazino-themed njeri?

Çdo njeri ka nevojë për një vend për veten e tij në shtëpinë e tij. Mund të jetë bodrumi juaj, garazhi juaj, një derdhje, madje edhe një dhomë në pjesën e rregullt të shtëpisë (nëse jeni me fat dhe gruaja juaj pajtohet me këtë të fundit). Një vend ku mund të relaksoheni, të argëtoheni dhe të pushoni nga gjithçka. Kudo që të gjeni për ta vendosur atë, shpella e njeriut duhet të pasqyrojë ju dhe atë që doni. Pasi të keni përfunduar krijimin e një strehe të mrekullueshme, nuk mund të dëshironi të dilni - dhe kur i ftoni shokët tuaj, ju mund t'i bëni ato mjaft xhelozë!

Nëse e doni kazinotë dhe lojëra, por nuk keni një kazino aty pranë ose dëshironi të kurseni pak para, pse të mos krijoni vetë në shtëpi? Kemi disa ide për shpellën tuaj perfekte të kazinosë!

Filloni me bazat

Kazinot janë shpesh pika të stilit të lartë - mendoni për Bellagion me llambadarët e tij dhe pllakat e zbukuruara dhe dyshemetë të zbukuruar me karota ose Makao Venedik me tavanet e pikturuara që i kujton ato që gjenden në Kapelën e Sistines. Ndërsa ju mund të mos jeni në gjendje të gjeni a Michelangelo për të ardhur bojë tavan tuaj, ka ende disa aspekte ju mund të përsëris të kate tuaj të preferuar kazino lojrave.

Provoni kabinete të ngrohta, të pasura kafe prej druri, tavolina, karrige dhe shufra për të shtuar një pamje klasike. Mos harroni të qilim katin ashtu si në kazinove. Ndriçimi ideal do të jetë i ngrohtë dhe i ftuar gjithashtu. Ata mund të jenë në formën e shkëmbinjve të murit dhe disa varur dritat mbi tabelën tuaj të lojës për t'u siguruar që ju mund të shihni çdo detaj dhe të përpiqeni të prishni fytyrat e miqve tuaj të pokerit. Shtojini disa karrige lëkure në një zonë për të zbutur dhe varur shumë televizorë të sheshtë për të vazhduar me ndeshjet dhe garat. Mbi bar (më shumë për këtë zonë më vonë), pse të mos shtoni një shenjë neoni si ato të gjetura në Stripin e Vegas - ndoshta edhe shenjën "Mirësevini në Las Vegas"?

Përgatitni lojrat

Nëse doni të jeni të sigurtë se vendi juaj është vendi ku do të mbahen netët e javës së përjavshme, mos harroni të keni të gjitha lojrat. Filloni me një tabelë të pokerit me cilësi të lartë për të organizuar turnetë e pokerit dhe për të praktikuar për Botën e ardhshme Botërore. Pse të mos hedhësh disa vizore dhe syze dielli në një nga kabinetet tuaja për të nxjerrë jashtë dhe të vishni si profesionistët duke luajtur?

Disa tavolina janë edhe të konvertueshme, duke ju lejuar të luani edhe klasika të tilla si Blendë dhe ruletë të drejtë në shtëpi. Do të jesh krijues dhe do të vendosësh avantazhin e shtëpisë ose do të kthehesh me miqtë e tu?

Ju mund të bleni ose edhe të keni një lojëra elektronike DIY në shpellën tuaj të njeriut! Delta Hack siguron një video hap pas hapi në YouTube për të bërë makinën tuaj automatike me karton dhe dru. Për ju nëse mbani paratë që miqtë tuaj vënë në automatin tuaj, ose nëse i lejoni ata të fitojnë atë në një tjetër lojë kazinoje.

Dhe kur doni të bëni një pushim nga lojërat e kazinove, pse të mos keni një tabelë tjetër pranë shiritit? Nëse keni dhomë, ju mund të keni edhe një makinë flipper, tavolinë bilardo apo tavolinë foosball.

Mos harroni pije freskuese

Shumë e rëndësishme - shufra e shpellave të njeriut tuaj! Idealisht, do të keni së paku një mini-frigorifer prapa tij për të mbajtur birra dhe shampanjë (pop shishe kur fitoni!) Të ftohtë dhe raftet lart për të blerë me liquors tuaj të preferuar. Mos harroni edhe snacks. Ju do të duhet ta mbani energjinë tuaj gjatë turneve të gjata të pokerit ose duke brohoritur në ekipet tuaja të preferuara ose kuajt. Vetëm sigurohuni që të vendosni tavolinën tuaj të pokerit afër barit tuaj kështu që ju nuk duhet të shkoni larg për pije tuaj të ardhshëm (pasi që për fat të keq nuk ka ndonjë kamariere koktej, ndryshe nga një kazino). Dhe merrni miqtë tuaj për të chip në mënyrë që ju nuk jeni gjithmonë një siguruar pije alkoolike. Pas të gjitha, ju keni krijuar tashmë një vend të përsosur.

Bonuset e kazinosë të kazinosë në internet

Jackpot City Casino Online. Bashkohu tani!
Burimi: jackpotcitycasino.com
Si për një kazino kazino-themed njeri? përditësuar: Qershor 19, 2019 Author: Damon