10 vendet e kazinosë në internet në Hong Kong

Hong Kongut nuk i mungojnë argëtimet. Megjithatë, lojërat e fatit në internet vazhdojnë të preferojnë miliona. Whatfarë tjetër ka aty për të befasuar lojtarët e HK?

Bonus.Express ka përgatitur një listë të 10 kazinove më të mira në internet për të luajtur në Hong Kong. Pavarësisht nëse jeni një Konge Konge ose vizitor, mos hezitoni të konsultoheni në faqen tonë të internetit për kazinotë më të sigurta, shpërblimet më luksoze dhe çmim i parë i mendjes nga lista më e lartë e kazinove në Hong Kong!

10 Top Sitet e Kazinove Online në Hong Kong me një shpërblim FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total €1600

Bonus i Mirëseardhur 100% deri në 500 €

pagim 98.70%
Bonusi total $500

300 € + 150 Rrotullime Falas

pagim 97.80%
Bonusi total €300

Bonus 1000 $ + 300 Rrotullime Falas!

pagim 97.34%
Bonusi total $1000

600 € MIRESEVINI PACK BONUS

pagim 97.80%
Bonusi total €600

Bonus ndeshjes 100% deri në 250 £

pagim 98.21%
Bonusi total £250

100% në depozitën e parë deri në 200 €

pagim 98.32%
Bonusi total €200

Bonuse kazino nga 29 kazino

pagim 97.86%
Bonusi total $1000

100% Deri në 100 € + 100 Rrotullime Falas

pagim 97.81%
Bonusi total €100Rreth 10 Top faqeve të Kazinosë Online në Hong Kong me një shpërblim të SHUMGE!

Si i gjejmë Kazinot më të Mira Online në Hong Kong

Ekspertët tanë ndjekin një proces të rreptë kërkimi për të përcaktuar kazinotë më të mira në internet në Hong Kong. Por si ta bëjmë? Këtu, ne do të shpjegojmë se çfarë kërkojmë para se të vërtetojmë një sit si një nga kazinotë më të mirë në internet në Hong Kong.

Siguria dhe Siguria

Kurrë nuk duhet të shqetësoheni për humbjen e fondeve tuaja në një kazino jolegjitime, kjo është arsyeja pse secila prej kazinove që shqyrtojmë është 100% e sigurt dhe e besueshme. Për tu kualifikuar, kazino duhet të ketë një licencë të lojërave të fatit. Dhe të gjitha kazinotë e Hong Kongut që shqyrtojmë kemi një rekord të dëshmuar për kryerjen e pagesave të shpejta për lojtarët fitues.

Metodat e Pagesës Online për Lojtarët në Hong Kong

Ne e dimë që dëshironi të hyni shpejt në fondet tuaja, pavarësisht nëse kjo është përmes një portofoli elektronik në desktop ose duke u tërhequr në smartphone tuaj. Ne kërkojmë metodat e pagesës në dispozicion të lojtarëve të Hong Kong-ut posaçërisht. Nëse vërejmë mundësi të tilla si WeChat Pay, AliPay dhe UnionPay, kazinoja do të renditet më lart në direktorinë tonë të kazinove në Hong Kong.

Zgjedhja e Lojërave të Kazinosë për të luajtur

Zgjedhja më e gjerë e lojrave në dispozicion, ka më shumë të ngjarë të bëjmë listën tonë të kazinove më të mira në internet në Hong Kong. Lojërat elektronike luajnë një pjesë të madhe në vendimin tonë; ato janë tepër të njohura dhe mjaft të ngjashme me pachinko, gjë që i bën ata jashtëzakonisht të rëndësishëm për lojtarët e Hong Kong-ut. Ne gjithashtu kontrollojmë zgjedhjen e lojërave në internet kazino si baccarat, pai gow dhe sic bo, plus lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Dhe ekspertët tanë i testojnë gjithmonë në pajisje të shumta, në mënyrë që të keni një përvojë të qetë duke luajtur lojëra në celularin ose desktopin tuaj.

Bonuset më të mira për Hong Kong

Nëse jeni duke u bashkuar me një kazino të re në internet, natyrisht do të dëshironi vlerën maksimale - kjo është arsyeja pse ne ndjekim kazinotë me shpërblime të mëdha. Kjo do të thotë që ju mund të shijoni të gjitha lojërat që kazinot më të mira në internet në Hong Kong kanë, pa shpenzuar më shumë sesa duhet.

Shërbim Customer Excellent

Shumë prej lojtarëve tanë kanë një preferencë kur bëhet fjalë për kinezisht ose anglisht, kështu që ne preferojmë agjentët e shërbimit ndaj klientëve dy-gjuhësorë. Nëse një kazino në internet Hong Kong ofron mbështetje në të dy gjuhët, ka më shumë të ngjarë të rritet në listën tonë. Sigurisht, ata gjithashtu do të duhet të jenë miqësorë dhe të ditur.

Por, me disa kazino të rekomanduar në internet, si e dini se cila është më e mira për ju? Nëse nuk jeni i sigurt, zgjedhja e lojërave është gjithmonë një vend i mirë për të filluar.

Udhëzuesi ynë për faqet më të mira të kazinosë në Hong Kong

Me kaq shumë kazino në det të hapur, të etur për të tërhequr rolerë të lartë nga Hong Kong, do të prishni zgjedhjen kur bëhet fjalë për zgjedhjen e një kazino në internet. Faqet e kazinosë HK janë jashtëzakonisht bujare kur bëhet fjalë për oferta të mirëseardhura, por ato ofrojnë shumë më tepër sesa thjesht një mal me para.

Ekspertët tanë kanë shqyrtuar çdo kazino në internet që pranon lojtarët e Hong Kongut. Të armatosur me një listë kontrolli për aq kohë sa krahu i tyre, rishikuesit tanë me përvojë ndjekin një listë kriteresh për të përcaktuar se cilat kazino online të Hong Kongut janë ajka e të korrave. Disa nga shumë faktorë që ne konsiderojmë përfshijnë:

  • Ofertat dhe promovimet e mirëseardhjes - Sitet më të mira të kazinosë në Hong Kong konkurrojnë njëra-tjetrën duke ofruar shpërblime që lëshojnë nofulla. Ju duhet të mirëpriteni me një bonus të madh depozitash, por afatet dhe kushtet duhet të jenë gjithashtu të drejta. Rrotullime falas dhe bonuse pa depozita ofrohen gjithashtu nga shumë site.
  • Zgjedhja e Lojërave të Kazinosë – Pavarësisht nëse jeni në humor për Mahjong ose lojëra elektronike, duhet të jeni të zhgënjyer për zgjedhjen kur bëhet fjalë për hollin e lojës. Lojërat e kazinosë live janë shumë të njohura në kazinotë në internet të Hong Kongut. Ju mund të zini një vend virtual në tavolinat Sic Bo, ose të provoni fatin tuaj në Dragon Tiger.
  • Numri i metodave bankare – Është e rëndësishme që metoda juaj e preferuar bankare të jetë e shënuar në arkë. Pavarësisht nëse dëshironi të depozitoni dollarët tuaj të Hong Kongut nëpërmjet kartës së kreditit ose Bitcoin, duhet të jeni në gjendje ta bëni këtë shpejt dhe me lehtësi. Ne rishikojmë gjithashtu limitet bankare për t'u siguruar që ato janë të arsyeshme.
  • Liçensat dhe Masat e Sigurisë - Vetëm sepse një kazino në internet në HK nuk është i licencuar nga pushteti vendor nuk do të thotë që nuk duhet të kërkoni licencë. Përveç licencimit, ne sigurojmë që kazino përdor teknologji të kriptimit dhe të kërkojmë masa si Autentifikimi Dy-Faktor (2FA).
  • Kanalet e Ndihmës së Konsumatorëve - Duhet të jetë e lehtë të kontaktoni me një agjent mbështetës miqësor dhe me njohuri, pavarësisht se në cilin kazino bashkohen. Kazinot më të mira në internet në Hong Kong ofrojnë mbështetje 24/7 përmes postës elektronike, telefonit dhe bisedës live në gjuhë të shumta për t'ju ndihmuar në çdo problem.

Sitet e huaja veprojnë në territor

Si në pjesën tjetër Kinë, nuk ka asnjë kuadër rregullator për lojërat e fatit në internet në Hong Kong. Kjo do të thotë se është e paligjshme për këdo që të operojë një kazino online në Hong Kong. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se sajte të tilla nuk shihen këtu – thjesht se të gjitha janë të bazuara në vende të huaja. Dhe meqenëse qeveria nuk ka treguar interes për të ndaluar individët të luajnë në këto faqe interneti, këta operatorë jashtë shtetit e shohin këtë si një treg gri, një treg ku ata mund të ofrojnë lojëra pavarësisht mungesës së një sistemi licencimi.

Përzgjedhja e kazinove në internet të Hong Kongut që gjenden këtu informohet nga kjo mungesë rregullimi: ndërsa ka shumë kompani shumë me reputacion që lejojnë lojrat e tyre të luhen këtu, emra të tjerë të mëdhenj në industri qëndrojnë jashtë, duke zgjedhur të rrinë në tregjet e rregulluara (kjo është veçanërisht e vërtetë për kompanitë në pronësi publike). Megjithatë, do të keni të ngjarë të gjeni faqe me softuer nga ndonjë prej markave të mëposhtme ndërsa luani këtu:

Lojëra ligjore të kufizuara, por gjerësisht të disponueshme

Ashtu si në territorin e Kinës, bastet kanë një histori të gjatë dhe të ruajtur në Hong Kong. Ndërsa pushteti vendor kurrë nuk donte të ndalonte plotësisht këtë veprimtari, ata kishin një interes të kontrollonin shtrirjen e industrisë pa e bërë shumë të vështirë për qytetarët që të shijojnë vendosjen e një basti këtu dhe atje. Kjo dëshirë çoi në kalimin e Urdhërit të Lojërave të Lojërave të vitit 1977, i cili qeveris sot industrinë atje.

Sipas ligjit aktual, nuk ka kazino me bazë tokësore në territor. Sidoqoftë, ka anije lundrimi me kazinotë në bord që depërtojnë në qytet dhe pastaj udhëtojnë jashtë në ujërat ndërkombëtare para se të marrin ndonjë bast.

Ndërtesat me tulla dhe llaç janë konsideruar këtu, por janë refuzuar nga qeveria në disa raste. Dituria mbizotëruese duket se çdo përpjekje për të garuar me Makau do të ishte e pamend, dhe çdo fitim do të tejkalohej nga dëmi shoqëror i sjellë nga opsionet e zgjeruara të lojërave.

Faqet e kazinosë në internet Macau funksionojnë në një mënyrë të ngjashme me ato që janë në dispozicion të banorëve të Hong Kongut, megjithëse qeveria e Macau pranoi se nuk ekzistojnë ligje mbi lojrat e fatit në internet dhe marrin një qasje shumë më të qetë ndaj lojërave të fatit në përgjithësi.

10 vendet e kazinosë në internet në Hong Kong përditësuar: Qershor 9, 2020 Author: Damon

Bonuse të lidhura:

kazino me fat të keksave 100 rrotullime falas