10 faqet më të preferuara kazino online franceze

A e doni të luani lojëra kazino në internet dhe kërkoni disa nga kazinotë më të mira në internet Francë, atëherë ju në vendin më të përshtatshëm. Këtu në këtë faqe do të gjeni kazinotë më të mira franceze në internet që po pranojnë lojtarë nga vendi juaj i bukur.
Ashtu si pjesa tjetër e botës, Franca është gjithashtu shtëpia e një shumëllojshmërie të gjerë të kazinove në internet që ofrojnë shumë zgjedhje dhe argëtim. Kazinotë online të disponueshme në frëngjisht janë të shumta. Por ka edhe kazino franceze online të krijuara posaçërisht për këtë treg. Ne në Bonus.Express i kemi mbledhur të gjitha, duke përmbledhur jo më pak se 298 institucione të tilla. Lojtarët drejtohen në këto dy lloje kazinosh për të thjeshtuar të kuptuarit e rregullave, udhëzimeve të ndryshme, si dhe specifikimeve të shumta në këto sajte të lojërave të fatit në internet. Ky është pikërisht rasti për fillestarët dhe të brendshëm. Për t'i ndihmuar ata të vendosin midis kazinove të besueshme në internet dhe mashtruesve të mundshëm, ne mbështetemi te lojtarët e vërtetë të kazinosë për të paraqitur komentet e tyre të sinqerta. Transparenca mbi të gjitha!

10 Top Sitet në internet të Kazinosë Online me një shpërblim FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total €1600

100% deri në $ 400 + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.88%
Bonusi total $400

Deri në 5000 € + 50 Rrotullime Falas

pagim 98.11%
Bonusi total €5000

€ 1000 FALAS

pagim 97.80%
Bonusi total €1000

300 € + 150 Rrotullime Falas

pagim 97.80%
Bonusi total €300

77 Rrotullime të lira + 100% deri në 200 dollarë

pagim 98.09%
Bonusi total $200

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £100

Bonus 1000 $ + 300 Rrotullime Falas!

pagim 97.34%
Bonusi total $1000

20 Bonus rrotullohen + 200 € Bonusi i Mirëseardhjes

pagim 98.40%
Bonusi total €200

100% deri 200 € + 15 rrotullime pa para

pagim 97.80%
Bonusi total €200

100% deri 200 € + 50 Spin Bonus

pagim 98.19%
Bonusi total €200

1500 € + 100 Bonus rrotullohet

pagim 97.80%
Bonusi total €1500Rreth 10 Top faqeve të Kazinosë Online Franceze me një shpërblim të SHUMGE!

Historia e lojërave të fatit në Francë

Franca ka një histori të gjatë të lojërave të fatit dhe raportohet të ketë shtuar Mbretëreshën në kuvertën e kartave në shekullin e 16-të (duke zëvendësuar Fisnikun). Dihet mirë se Ruletë u zhvillua në Francë në vitet 1700 dhe bastet para-mutuel thuhet gjithashtu se kanë origjinën në Francë në vitet 1800. Në kohët më të fundit, në 1988, ishte viti në të cilin makinat e vendosura me tokë u bënë të ligjshme dhe Franca u bë një nga vendet më miqësore të lojërave të fatit në Evropë. Po ashtu në të njëjtin vit, mosha e lojërave të fatit u ul nga 21 në 18.

Lojtarët u kthyen shpejt në lojërat e fatit kazino online në mesin e viteve '90 me shfaqjen e vendeve të shumta të lojërave të fatit me bazë të huaj, por nuk ishte deri në vitin 2010 që industria e kazinove online u rregullua siç duhet. Para vitit 2010 vetëm kompanitë nacionale lejoheshin të operonin sitet e lojërave të fatit në internet dhe dy drejtuesit e shquar të tregut ishin Francaise des Jeux dhe PMU.

Në vitin 2010 hyri në fuqi Akti i ri i Kumarit, dhe ishte në këtë pikë kur lojëra të caktuara si lojëra elektronike, baccarat dhe ruleta u bë e ndaluar. Legjislacioni i ri lejoi gjithashtu si rregullimin dhe taksimin e kazinove online të bazuara në të huaj, poker online, bingo dhe faqet e basteve sportive. Sidoqoftë, afërsisht gjysma e operatorëve online të lojërave të fatit që përfunduan marrjen e licencës së lojërave të fatit gjysmë dekade më parë, tashmë janë larguar nga tregu, dhe arsyeja kryesore për këtë është për shkak të taksave jashtëzakonisht të larta që janë vendosur nga autoritetet.

Ligjet e Bixhozit në Francë dhe Ligjet e Kumarit Online

Franca në tërësi ende njihet si një komb miqësor me lojërat e fatit me perspektivën e saj mjaft liberale ndaj aktiviteteve të lojërave të fatit në përgjithësi. Kur u prezantua Akti i Lojërave të Kumarit 2010, u formua gjithashtu një organ rregullator i njohur si ARJEL ('Autoriteti Rregullator për Lojërat Online') dhe ai ishte krijuar për të mbikëqyrur posaçërisht aktivitetet ligjore të lojërave të fatit në internet në vend. Një nga rolet e autoritetit ishte goditja në faqet e lojërave të fatit të kontrolluara nga jashtë që synonin biznesin e tyre drejt qytetarëve francezë, por që ishin të palicencuar në Francë.

Taksat e larta janë një nga pengesat kryesore që operatorët e mundshëm konsiderojnë përpara se të aplikojnë për licencë në Francë, dhe ky faktor vetëm ka larguar shumë operatorë që nuk dëshirojnë të vazhdojnë të ofrojnë shërbimet e tyre në tregun francez. Ekzistojnë gjithashtu taksa të larta mbi fitimet nga poker online dhe bastet sportive, gjë që i ka shtyrë lojtarët larg lojërave të fatit në faqet e tyre të lojërave shtëpiake, dhe në krahët e faqeve të internetit të kontrolluara nga jashtë, ku lojtarët nuk kanë nevojë të paguajnë asnjë taksë. Përkundër taksave të larta dhe mungesës së lojërave të caktuara popullore, tregu i lojërave të fatit në internet në Francë është ende lulëzon dhe vazhdon të tregojë një rritje të qëndrueshme. Në kohën e shkrimit, nuk ka ligje që parandalojnë lojtarët nga lojërat e fatit në vendet e huaja të lojërave të fatit

SI VLERSOJM & DHE RISHIKOJM S SITET E GAMBLIMIT ONLINE TANCE FRANCS?

Sitet më të mira të lojërave të fatit në internet në Francë renditen pas një studimi të plotë mbi 10 pika kryesore nga ekipi ynë i ekspertëve. Më të mirët e kazinove lokale dhe ndërkombëtare të Francës në internet u japin përdoruesve përvojën më të madhe të lojërave të fatit, duke përfshirë shërbimet VIP, shpërblimet dhe promovimet. Kur zgjidhni një kazino në internet, aspektet ligjore të Francës nuk duhet të anashkalohen, por faktorët e tjerë nuk janë më pak të rëndësishëm. Ne besojmë se kriteret më poshtë janë më të gjithanshmet për faqet e përfaqësuara të lojërave në internet në Francë.

 • Liçensë. Për të fituar besueshmërinë e nevojshme, kazinotë në Francë në internet duhet të licencohen nga ARJEL – L'Autorité de régulation des jeux en ligne, e cila, për fat të keq, ndalon të gjitha lojërat e kazinove, përveç llotarive, pokerit dhe bingos. Megjithëse operatorët e huaj kanë disa licenca, pjesa më e madhe e kazinove më të mira në internet në Francë është e monopolizuar. Ne kemi hulumtuar fushën ligjore franceze dhe kemi përfshirë vetëm kazinotë më të sigurta dhe më të sigurta në internet të Francës në listën kryesore, kështu që nuk do të keni probleme ligjore kur luani kumar në çdo kazino në internet të Francës.
 • Larmi Lojërash Kazino. Të gjitha 10 kazinotë më të mira në Francë mund të krenohen me një zgjedhje të gjerë të lojërave të fatit. Vlen të përmendet se disa kazinotë në det të hapur në Francë gjithashtu mbështesin lojrat që zyrtarisht janë të ndaluara në qark.
 • Softuer i besueshëm kazino. Për çdo kazino të respektuar në internet për lojtarët në Francë dhe puntorët ndërkombëtarë, besueshmëria është ndër shqetësimet kryesore. Kazinot e Top Francës janë të pajisura me softverin më të mirë nga Microgaming, NetEnt, Playtech, dhe udhëheqësit e tjerë të tregut botëror, kështu që ju garantohet të keni një proces të qetë dhe pa gabime të lojërave të fatit. Kazinot më të mira në internet në Francë rregullisht azhurnojnë softuerin e tij në mënyrë që edhe më të voglat mos të kalojnë pa u vënë re.
 • Jackpots. Madhësia dhe shansi për të goditur Jackpot janë ato që kemi marrë parasysh gjithashtu kur përpilojmë listën e vendeve të lojërave të fatit në Francë. Në mënyrë tipike, Jackpots statik lëshohen më shpesh, ndërsa Jackpots Progresive janë më të mëdha. Një kazino online France është një nga vendet më të mira për të fituar të madhe!
  Përputhshmëria me celularin. Në Francë kazinotë në internet janë të pajtueshme, që do të thotë se mbështesin lojërat e fatit celular në të gjitha sistemet operative. Me një smartphone në internet të kazinosë bëhet shoku juaj më i mirë: thjesht ngarkoni lojën e preferuar në shfletues dhe shijoni lojën e lojës nga kudo në hartë!
 • Bonuset e kazinosë. Sipas rishikimeve të kazinove në internet në Francë, shpërblimet tërheqin më së shumti lojtarë me përvojë, dhe për një arsye. Rrotullime falas, fitimet e dyfishuara, Wilds dhe Scatters rritin fitimet tuaja me kohë! Faqet më të mira të basteve online në Francë ofrojnë një shumëllojshmëri bonusesh për fillestarët dhe lojtarët me përvojë.
 • Opsione të përshtatshme pagese. Nëse do të luani në internet me para të vërteta, duhet të siguroheni që kazino i zgjedhur në internet France ofron mundësinë e depozitimit dhe pagesës që ju nevojitet. Për këtë, lundroni nëpër seksionin korrespondues të kazinosë. Metoda më e përhapur e pagesës është EUR, por USD, BTC, dhe monedha të tjera janë mbështetur gjithashtu. Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e një kazino në internet Franca ka kazino që mbështesin Visa, MasterCard, amerikan Express, si dhe një numër i opsioneve të portofolit elektronik, duke përfshirë por jo të kufizuar në PayPal, Ticket Premium, Neosurf.
  Ështjet e sigurisë. Kur merret me kazino në internet Franca duket se është një nga destinacionet më të sigurta të lojërave të BE për shkak të rregullave të saj të rënda të lojrave. Një kazino online legjitim në Francë nuk përjeton asnjë shkelje të sigurisë dhe azhurnon vazhdimisht algoritmet e tij të mbrojtjes.
 • Ndihma për klientët. Për lojtarët në Francë kazino është i besueshëm nëse ka shërbim të përgjegjshëm ndaj klientit. Kazinoja më e mirë në Francë përpunon menjëherë pyetjet dhe u rekomandon lojtarëve mënyra optimale për zgjidhjen e situatave problematike.
 • Programet VIP. Do kazino i madh në Francë në internet trajton lojtarët e kazinosë VIP në një mënyrë të veçantë. Kjo mund të jetë kushte unike e lojërave të fatit të ofruara nga tregtarët e kazinove live online, pa lojëra falas bonus kazino për depozita, fitime të rritura, etj.
 • Introcution To Kumar Online Në Francë
  Disa nga vendet më të mira të lojrave në botë sot janë kazinotë më të mira në internet në Francë. Nuk është sekret që populli i Francës ka kohë që është i dhënë pas lojërave të lojërave të fatit si Blendë dhe ruletë. Tani është e mundur të luhen ato lojëra dhe shumë më tepër në kazinotë më të mira në internet në Francë.

Këtu është një udhëzues i shkurtër që do t'ju ndihmojë të kuptoni më shumë rreth lojërave të fatit në Francë dhe se si këto lojëra të fatit dhe aftësive tani mund të gjenden në internet.

Lojërat e fatit në Francë

Kultura franceze ka qenë gjithmonë ajo që mbështet lojërat e fatit. Kjo shkon paralelisht me traditën franceze për të festuar jetën dhe liritë personale. Kushdo që ka qenë ndonjëherë në Paris, do të pajtohet që Francezët kanë një vlerësim për gjërat më të imta në jetë. Kjo përfshin lojëra duke luajtur në të dy kazinotë live dhe online.

Lojërat e fatit, kartat, lojërat e kazinosë, garat me kalë dhe sportet mbesin një aktivitet popullor në të gjithë Evropën, por kazinotë më të mira në internet shpesh mund të gjenden duke shërbyer Francën. Lojërat e kazinosë në Francë përshkohen në elegancë dhe traditë. Sot ajo traditë realizohet me krenari nga kazinotë në internet që ofrojnë lojëra të tilla si baccarat, craps, dhe makinat slot.

Rreth kazinove Franceze Online

Ekzistojnë dy lloje kazinosh që mund të gjenden në Francë. E para nga këto është kazinoja në internet që ka bazën e saj të operimeve në Francë. Këto kazino janë të licencuar në vend dhe rregullohen nga autoritetet lokale të lojrave. Shumë shtetas francezë preferojnë këto vende lojrash, duke i bërë ata kazinotë më të mira në internet në Francë.

Megjithatë, jo të gjitha kazinot më të mira në internet janë të vendosura në Francë. Disa kazino që i shërbejnë Francës janë të vendosura në det të hapur si Maltë ose Curacao. Këto kazino funksionojnë në të njëjtën mënyrë si kazinotë e tjera që janë të regjistruara në Francë. Ato ofrojnë të njëjtat lojëra, të njëjtat metoda të depozitave dhe të njëjtat grafikë realiste. Ju me të vërtetë nuk mund ta tregoni ndryshimin kur luani në secilin prej këtyre llojeve të kazinosë.

Fakti që ekzistojnë lloje të ndryshme të kazinove në internet në Francë është një lajm i mirë për lojtarin. Kjo do të thotë që kazinotë gjithmonë konkurrojnë me njëri-tjetrin për biznes. Ata do të përpiqen rregullisht të kryesojnë njëri-tjetrin në shpërblimet që ofrojnë dhe promovimet e tjera. Gjithmonë kontrolloni për të parë se cila kazino në internet Francez aktualisht po shërben për marrëveshjet më të mira për lojtarët.

10 faqet më të preferuara kazino online franceze përditësuar: Qershor 9, 2020 Author: Damon

Bonuse të lidhura:

asnjë depozitë bonuse kazino në Sh.B.A.