Vendet e Ndikimit

Shpesh ushtria dhe fuqia politike përdoren si matje në përcaktimin e shkallës së ndikimit të një vendi. Fatmirësisht, njerëzit nuk mbështeten vetëm në këto dy matje për të përcaktuar ndikimin dhe ndikimin e një vendi. Në vend të kësaj, gjëra si argëtimi, ushqimi, moda, në thelb kultura, janë faktorë kontribues shumë të fortë. Nuk duhet të vijë asnjë surprizë që disa nga vendet me ushtrinë dhe politikën më të fortë e kanë bërë listën. Në fakt, nëse do të shihnim pesë qarqet më të mira me ndikimin më të madh kulturor, shumica janë perëndimore dhe evropiane. Por unë nuk jam këtu për të hyrë në një debat social apo politik, jo, jo, jo, unë jam këtu për t'ju treguar për vendet më të mira të 5-it me ndikim kulturor. Në asnjë mënyrë të rëndësisë, ata janë ...

Festoni kulturën dhe diversitetin në JackpotCity Online Casino Ireland! Gëzoni lojëra elektronike si Voila, Dubya Money, Quest Gonzo dhe shumë të tjera. Ka gjithmonë një shans për të fituar në JackpotCity!

Itali

Ferrari, Gucci, Versace, Armani, Alfa Romeo, markat e shkëlqyera me ndikime të gjera janë gjetur në një vend me një nga historitë dhe trashëgimet më të pasura. Nëse italianët janë arrogantë, atëherë ata kanë fituar atë të drejtë. Disa nga artistët më të mëdhenj në botë kanë ardhur nga atje dhe nuk kam nevojë të flas për Perandorinë Romake dhe kontributet e saj. Kuzhina është një tjetër segment i ndikimit kulturor ku italianët dalin nga maja.

Francë

Francezët shpesh admirohen për sofistikimin dhe praktikat e tyre liberale. Pastaj sigurisht që ka verë fantastike, e cila rivalizohet vetëm nga Afrika e Jugut, e cila është rezultat i vendosjes së francezëve atje edhe më shumë se njëqind vjet më parë. Arkitektura e Francës nuk është asgjë për të qeshur ose në sajë të një të pasur trashëgim duke u kthyer dy mijë vjet në pushtimin romak. Kuzhina franceze është një tjetër veçori përcaktuese e një kulture që ka pak kohë për gjuhën angleze dhe një që këmbëngul që t'i përshtatet atij, dhe jo atij.

Amerikë

La SHBA natyrisht e bën listën dhe për arsye të shumta. Aftësia e Amerikës për të argëtuar botën është e pakrahasueshme. Filmat dhe shfaqjet televizive të saj janë shpesh të cilësisë më të lartë dhe, edhe nëse miraton dhe pastaj përshtat një shfaqje të bërë nga një vend tjetër, e bën atë më të madh dhe më të mirë. Kur bëhet fjalë për muzikën dhe mediumin e filmit, është tepër e vështirë të mposhtim Yanksin. Pastaj ka ushqim - të gjithë e duan një hamburger të mirë - dhe le të mos zbresim teknologjinë. Apple, Google, Facebook dhe shumë para tyre kanë shtëpinë e tyre në SHBA të mirë të vjetër të A. Nëpërmjet këtyre mjeteve të ndryshme, Amerika përhapë ideologjitë e saj - si flasim, mendojmë dhe veshim dhe harrojmë amerikan Dream, ideja që ju mund të filloni me shumë pak dhe të arrini shumë.

Spanjë

Fillimisht, pyesja veten se si Spanja kishte bërë listën. Pastaj shfrytëzova rrjetin dhe kuptova se pas mandarinës, spanjishtja është gjuha më e folur dhe kjo me të vërtetë thotë shumë. Kishte një kohë kur Spanja kishte një nga perandoritë më të mëdha dhe përmes pushtimeve të saj përhapte gjuhën dhe fenë e saj. Kultura spanjolle është shumë e një kuzhinie, familjeje dhe miqsh. Ideja e punës për të jetuar është theksuar mbi jetesën në punë dhe kjo është personifikuar përmes gjërave si dreka të gjata me tapas (ndarja e ngrënies). Stili i jetesës spanjolle është një nga relaksimi dhe mirëdashësi dhe është diçka që shumë që kanë vizituar tokën, kanë marrë shpejt.

Mbretëria e Bashkuar

Së fundmi ne kemi UK, një vend që pothuajse është në krahasim me SHBA-në sa i përket ndikimit të saj. Nëse mendoj vetëm për muzikën, kush e bën më mirë se britanikët dhe yanks? Britania ofron disa nga institucionet më të mira të edukimit në botë dhe Brits me krenari do t'u tregojë të tjerëve se kompjuteri, kodin e makinës dhe www. janë të gjitha krijimet e tyre. Trashëgimia e Britanisë dhe historia e saj e pasur nuk kanë nevojë për hyrje. Muzetë dhe të gjitha llojet e vendeve kulturore do të thotë që gjithmonë do të keni diçka të re për të përjetuar ose eksploruar. Pintat dhe pies janë shenjat dalluese të pubeve të tyre, dhe me sa duket ata kanë më shumë kanale se Venediku!

Reggie Washington

Reggie Uashingtoni është një avid
ndjekës i kulturës pop, lexon
rregullisht dhe ka qenë i njohur
për të nxjerrë një artikull të mirë
çdo herë pas here.

Bonuset e kazinosë të kazinosë në internet

Jackpot City Casino Online. Bashkohu tani!
Burimi: jackpotcitycasino.com
Vendet e Ndikimit përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon