Sistemi Clearplay Casino Reward

0 Comments
Sistemi Clearplay Casino Reward

Lidhje me Informacionin për Sistemin e Shpërblimit të Casino Clearplay Online:

•              Prezantimi

•              Historia e Clearplay

•              Lojë Përqindjet

o             Tabela - Përqindjet e Lojërave Tradicionale

o             Tabela - Përqindjet e Lojërave të Grupit të Shpërblimeve të Kazinos

o             Tabela - Përmbledhje e Rregullave të Shpërblimit të Regjistrimit

•              Çfarë duhet të bëni nëse tërheqja e hershme është e lejuar

•              Çfarë duhet të bëni nëse tërheqja e hershme nuk është e gatshme

o             Tabela - Mbajtja e shpërblimeve gjatë bastoreve me përqindjet e lojës tradicionale

o             Tabela - ShpërblimiMbajtja gjatë Wageringwith Kazino RewardsPercentages

Sistemi Clearplay Casino Reward

Prezantimi

Kur është fjala për kazinotë online, shumica e tyre implementojnë një sistem bonusi të quajtur Clearplay (i njohur gjithashtu si sistemi bonus i Flexi ose eZ). Çfarë bën ky sistem? Ai ndan llogarinë tuaj në dy të ndryshme - një bilanc shpërblimi dhe një bilanc individual të parave të gatshme. Ndërsa luani në internet kazino, shpërblimi ose shpërblim bilanci shndërrohet në bilancin e parasë së gatshme në shumat e kredisë 10. Nuk ka lojëra të ndaluara, megjithatë ato do të maten në përqindje të ndryshme. Kur bëhet fjalë për lojëra të avantazheve të larta në shtëpi, si lojëra elektronike, ata llogarisin 100% drejt bastit. Në të njëjtën kohë, lojëra të vogla buzë në shtëpi si Video Poker ose Blendë do të lejojë një kontribut të konsiderueshëm më të vogël. Brenda një krijimi standard të programit Clearplaybonus, mund të merrni në çdo moment bilancin tuaj të parave të gatshme dhe shpërblime, pavarësisht nëse keni përfunduar lojërat e fatit apo jo. Megjithatë, shumica e kazinove kanë një formë të modifikuar të shpërblimit të zbatuar me një kërkesë për playthrough, që do të thotë që ju do të jeni në gjendje të fitoni fitimet tuaja vetëm pasi të keni përfunduar bastin e plotë. gardenslots

Lojtarët në kazinotë në internet shpesh shpërfillin shpërblimet e ofruara, pasi ata e kuptojnë se nuk ka të ngjarë të përmbushin kërkesat për lojë. Kjo është arsyeja pse përsëri në 2006 disa kazinotë në internet u bashkuan për të zhvilluar sistemin e shpërblimit Clearplay i krijuar për të zgjidhur këtë çështje. Sipas këtij sistemi, lojtarët mund të marrin shumat e fituara në çdo moment, minus bonusin e përqindjes që ata nuk e kanë përdorur akoma. Në këtë mënyrë lojtarët nuk lihen kurrë në pozitë të pafavorshme. Nuk është për t'u habitur që sistemi ka fituar popullaritet midis të dyve Microgaming kazinove dhe lojtarëve. shpërblimet e kazinosë 2

Një numër i madh i kazinove siguruan shpërblime të mëdha për regjistrim dhe rimbursim - për shembull, shpërblime 400% me sa $ / € / £ 200. Kishte kaluar shumë kohë para se lojtarët të zbulonin se ata mund të fitojnë një avantazh masiv duke përdorur këto shpërblime duke bërë bast të gjithë bilancin e llogarisë së tyre (e cila mund të jetë abone ose bilanci i parave të gatshme) duke përdorur një bast të vetëm dhe më pas duke bërë një tërheqje ose duke përfunduar bastin duke përdorur Microgamingautoplay. Kjo lloj teknikë po rritet vazhdimisht më shumë. Për t'u marrë me situatën, një bandë kazinosh vendosën të veprojnë mbi të. Për shembull, në Mars 2007, grupi Fortune Lounge vazhdoi me ndalimin e dhjetëra qindra lojtarëve nga kazinotë e tyre. Përfundimisht, rregullat e bonusit pësuan modifikime në të gjitha kazinotë që fillimisht kishin futur bonusin Clearplay. kazino e grandbay

Ajo u bë gjerësisht e popullarizuar për të detyruar gamers duke përdorur shpërblimin e regjistrimit për të përmbushur kërkesën për përparim përpara se ata të mund të marrin fitimet e tyre. Masat e ndryshme përfshijnë uljen e përqindjeve për lojëra të caktuara, siç është Ruletë franceze. Disa kazino lejuan lojtarët të përdorin shpërblimin e regjistrimit vetëm një herë brenda të gjithë grupit të tyre të kazinosë. Të tjerët e përmbajtën veten të ofrojnë asgjë më shumë se 100% në përqindje. Fatmirësisht, ka mbetur ende disa kazino që ende nuk kishin futur ndonjë modifikim në rregullat e bonusit dhe prapë ofrojnë shpërblime siç kanë qenë më parë. kazino i gjirit të madh

Lojë Përqindjet

Çdo grup kazino ka rregullat e veta për përcaktimin e përqindjeve të lojës. Nëse shihni tabelën më poshtë, do të shihni peshën për secilën lojë që përdoret tradicionalisht nën sistemin e shpërblimit Clearplay me një kërkesë 30xplaythrough në vend. Duke zgjedhur të luash vetëm lojëra elektronike, duhet të kesh mbushur shpërblimin 30 herë para se të tërheqësh fitimet. Në rast se luani vetëm lojra Table Poker, kërkesa do të jetë 60 herë - dhe do të jeni në gjendje të fitoni para pasi ta kënaqni atë. Për ata që luajnë Video Poker, kërkesa e kërcimit është në 300, që do të thotë se bonusi bëhet i arkëtueshëm pasi të keni bast 300 herë.

Përqindjet e lojërave tradicionale

lojëra elektronike, Ruletë Amerikane dhe lojra salloni 100%
Tabela lojra poker, Lufta e kazinos, Sicbo dhe të gjitha Roulettes me përjashtim të Ruletë amerikane 50%
Video Poker, Craps, Baccarat dhe të gjitha Blackjacks përveç Classic Blackjack 10%
Blackjack Classic 2%

Këto përqindje tradicionale të përdorura në lojëra u zhvilluan me qëllimin për ta bërë lojtarin të humbasë shpërblimin e tij më shpejt sesa të arrijë ta konvertojë atë në para. Për shembull, shumica e lojërave elektronike mund të sjellin rreth 4-5% fitime në kazino. Prandaj, një kërkesë 30xplaythrough në këtë përqindje rezulton në një humbje të mundshme prej 120% të shpërblimit në procesin e basteve. Përqindja në të cilën lojtari mund të fitojë para gjatë basteve është karakteristikë vetëm për dy lojra, Ruletë franceze dhe All Aces Video Poker. Loja e fundit nuk mund të konsiderohet praktike, pasi ju kërkohet të luani me baste të larta pa luajtur automatikisht. Por nëse shikojmë ruletin francez, mund të shohim se fitorja me të është e mundur. Për këtë arsye, shumë kazinotë vendosën të ndryshojnë përqindjet tradicionale të lojës për këtë lojë. Më poshtë, mund të gjesh një shembull të përqindjeve të përdorura nga grupi i Shpërblimeve të Kazinosë. Krahasoni përqindjet për French Roulette dhe All Aces me lojëra të tjera dhe do të vini re se sa janë të ulëta.

Përqindjet e Lojërave të Rimbursimeve të Lojërave të Kazinove

Lojëra elektronike dhe lojëra elektronike 100%
Tabela e Pokerit, Lufta e Kazinove dhe Sic Bo 50%
Video Poker, të gjitha Blackjacks përveç Classic Blackjack, Craps dhe Baccarat 10%
Blackjack Classic dhe të gjitha Roulettes 2%
Të gjitha Aces Video Poker 0%

Në tabelën e mëposhtme, do të gjeni një përmbledhje të përqindjeve të ndryshme të lojërave të klasifikuara sipas grupeve. Përqindjet e lojërave tradicionale janë në fuqi në Globet, Jackpot Factory, Roxy/Splendido, Palace Group dhe Intertops. Për sa u përket kazinove të tjera, përqindjet që ato ofrojnë janë dukshëm më të ulëta. Kolona e fundit tregon nëse një kazino e caktuar lejon arkëtimin e hershëm pa e detyruar lojtarin të përmbushë kërkesat e bastit në shpërblimin e regjistrimit. Vini re se disa nga grupet që ndalojnë tërheqjen e hershme të shpërblimit të regjistrimit i lejojnë lojtarit të marrë para nga shpërblimet e rifreskimit.

Përmbledhja e Regjistrimit të Bonuseve

Kazino 
Grup
Lojë 
peshave
në fillim 
Tërheqje
Lojëra elektronike Tryezë BJ 
& VP
francez 
Ruletë
Belle Rock 100% 0% 10% 0% jo
Betway 100% 50% 2% / 10% 10% Po
CanBet 100% 0% 10% 0% Po?
Veprim në kazino 100% 50% 10% 2% jo
Shpërblime në Kazino 100% 50% 10% 2% No *
Fortune Lounge 100% 50% 10% 40% jo
Globet 100% 50% 10% 50% jo
I artë Yll 100% 25% 2% / 5% 25% jo
Grand Prive 100% 10% 2% 10% jo
Intertops 100% 50% 10% 50% jo
Fabrika e Jackpotit 100% 50% 10% 50% Po
MiniVegas 100% 50% 10% 10% jo
Pallati i Grupit 100% 50% 10% 50% jo
PlayShare 100% 25% 5% 25% jo
Roxy / Splendido 100% 50% 10% 50% Po
sfurk tridhëmbësh 100% 0% 10% 0% jo
Partner i Vegas 100% 25% 2% / 5% 25% jo
Villento 100% 10% 10% 2% jo

*Tërheqja lejohet pas 1/2 bast (15xBonus)

Çfarë duhet të bëni nëse tërheqja e hershme është e lejuar

Nëse kazino që po luani, ju lejon lojtarëve të tërhiqet herët (dmth. Para se të plotësoni kërkesat e playthrough), ju sugjerojmë të prisni deri në një fitore të madhe dhe të vazhdoni me tërheqjen e fitimeve tuaja menjëherë pasi të ndodhë. Nëse filloni të luani me baste shumash të ndryshme, do t'ju lejojë të fitoni një fitore të madhe ose të humbni bonusin tuaj shpejt, para se të humbni shumë para në favor të kazinosë. Ju mund të konsideroni një vend i caktuar që lejon bast të lartë të variancës dhe mund të paguajë shpërblime të mëdha (p.sh. i shushatur). Një tjetër mënyrë është bastja e lartë në Blackjack ose lojëra të tjera të varianta të ulëta. Vazhdoni derisa të arrini shumën e synuar të fitimit ose humbjes. Ajo që mund të bëni është që të vazhdoni të luani në mënyrën si jeni mësuar: bonus nuk ju pengon, pasi nuk keni nevojë të plotësoni kërkesat e fitimit para se të tërhiqni fitimet tuaja.

Në rast se shpërblimi hiqet nga llogaria përpara se dhjetë kreditë e para të shpërblimit të shndërrohen në para, atëherë raporti i fitimit / humbjes mesatarisht do të ishte i barabartë me Shpërblimin * Shansi i Humbjes - Bast Mesatar * Shtëpia Edge. Kushtojini vëmendje faktit që ndërsa rritet mundësia e humbjes, rritet edhe përqindja mesatare e fitores. Këtu, shansi i humbjes pasqyron rrezikshmërinë e lojë. Sa më i madh të jetë rreziku, aq më i madh është shpërblimi që merrni.

Për t'ju dhënë një shembull, imagjinoni se keni një shpërblim ndeshje 100% deri në 100 $. Ju mund të konsideroni bast 200 dollarë të bilancit tuaj në një numër në ruletë, me tërheqjen e fitimeve menjëherë pas kësaj, në rast se fitoni. Për ta thënë me terma të thjeshtë, le të supozojmë se nuk ka 0 ose 00 në ruletë. Prandaj, këtu shansi që ju të fitoni bast është 1 me 36 ndërsa shansi që të humbni është 35 me 36. Në rast se fitoni, bilanci juaj do të rritet në 7,200 $ dhe do të jeni në gjendje të arrini 7,000 dollarë, që janë fitimet tuaja. minus bonusin. Sidoqoftë, nëse humbni, do të humbni $ 100 të depozitës suaj. Sipas formulës, fitimi mesatar arrin në $ 7000 * (1/36) - $ 100 * (35/36) = 97.22 $. Nëse e llogaritni atë për numra të ndryshëm duke përdorur një shans më të ulët për të humbur, formula do të tregojë që fitimet mesatarisht rriten më pak me rënien e mundësisë së humbjes. Ju lutemi, mos harroni se ky është thjesht një shembull dhe ne nuk rekomandojmë zbatimin e strategjia e lartpërmendur. Possibleshtë e mundur që bastet e gjithë shumës së bilancit tuaj në vetëm një numër në këtë lojë nuk do të lejohen për shkak të kufijve të vendosur.

Çfarë duhet të bëni nëse tërheqja e hershme nuk lejohet

Në rast se nuk ka mundësi për tërheqje të hershme, shpërblimi humbet ankesën e tij. Në këtë situatë, shpërblimi është një bonus i zakonshëm, i ngjashëm me ato të ofruara nga lojërat e tjera të kazinove. E vetmja karakteristikë e madhe që e bën atë të ndryshëm nga cashable e zakonshme është përqindja e jashtëzakonshme e lojës.


Ajo që mund të bësh këtu është të fillosh me bastore me ndryshim të lartë, të ngjashme me ato për të cilat kemi shkruar në seksionin e mëparshëm. Pas kësaj, ju mund të vazhdoni me bastore me variancë më të ulët derisa të arrini të arrini qëllimin tuaj, në mënyrë që të zvogëloni shansin e goditjes ndërsa përmbushni kërkesën e bastit. Përqindjet për secilën lojë do të ndihmojnë në identifikimin e lojës optimale. Më poshtë mund të gjeni një tabelë me mbajtjen e mundshme të shpërblimit për një mori lojërash. Nëse vendosni të luani lojëra elektronike, ne sugjerojmë të shkoni në ato të variancës më të ulët.

Shpërblimi Mbajtja Gjatë Wagering me Percentages lojë tradicionale

Lojë koeficient bast Shpërblim 
mbajtje
grindje
Të gjitha Aces Video Poker 10% 300xB + 0.75xB Shumë i lartë
Ruletë franceze 50% 60xB + 0.19xB Med
Vegas Strip Blackjack 10% 300xB + 0.05xB i lartë
Lufta e kazinos 50% 60xB -0.3xB * Med
Jacks ose më të mirë Poker Video 10% 300xB -0.4xB i lartë
Lojëra elektronike 100% 30xB -0.1xB në -0.8xB i lartë

Ne kemi thënë tashmë se në shumicën e kazinove do të gjeni përqindjen për ruletin francez që është zvogëluar në një numër nën 50%, që shpjegohet me fitimin potencial gjatë bastit. Përqindjet e Shpërblimeve të Kazinosë lidhen me shumat e mbajtjes së shpërblimeve që mund të gjeni më poshtë. Është e qartë se nuk është praktike të luhen të gjitha Aces ose French Roulette në këto rrethana. E njëjta gjë mund të thuhet për Blackjack, pasi ajo përfshin baste të larta pa autoplay (kjo është një kufizim i vendosur nga grupi i Shpërblimeve të Kazinosë). Prandaj, ju mund të konsideroni 3-card Poker ose Luftën Kazino dhe lojëra elektronike të varianta të ulëta.

Shpërblim Mbajtja gjatë Wagering me Shpërblimet Kazino Përqindje

Lojë koeficient bast Shpërblim 
mbajtje
grindje
Vegas Strip Blackjack 10% 300xB + 0.05xB i lartë
Lufta e kazinos 50% 60xB -0.3xB * Med
Jacks ose më mirë Video Poker 10% 300xB -0.4xB i lartë
Lojëra elektronike 100% 30xB -0.1xB për të 
-0.8xB
i lartë
Ruletë franceze 2% 1500xB -19.25xB Shumë i lartë
Të gjitha Aces Video Poker 0% NA NA NA

Për të llogaritur raportin fitim / humbje mesatarisht duke marrë parasysh kërkesën për lojë, mund të përdorni formulën e mëposhtme: shpërblim - bast mesatar * avantazh shtëpie (për një bast). Nëse bëni bastore me ndryshim të lartë në fillim të lojës tuaj, ju mund ta ulni bastin mesatarisht, pasi nuk pritet ta përmbushni bastin e bastit kur të humbni. Në këtë rast, ju mund të shijoni fitime të rritura mesatarisht. A ju kujtohet hipoteza e ruletës që futëm në kapitullin e fundit? Ne thamë që mundësia e fitimit të $ 7000 ishte 1 me 36, ndërsa ajo e humbjes së $ 100 ishte 35 me 36. Le të supozojmë se kemi zgjedhur të luajmë ndeshjen me një mbajtje të mundshme të shpërblimit -0.3xB në Luftë, kjo do të nënkuptojë se fituesi mesatarisht (për bast) zbret në 6970 dollarë (7000 dollarë - 100 dollarë * 0.3). Le të vazhdojmë me llogaritjet - fitimet mesatare do të arrinin në $ 96.39 ($ 6970 * (1/36) - $ 100 * (35/36)). Mos harroni se ne po mendojmë për situata shumë hipotetike. Në kazinotë reale, bastja e të gjitha parave nga bilanci juaj vetëm në një numër në ruletë nuk do të ishte e mundur për shkak të kufijve të vendosur, dhe edhe nëse do të ishte e mundur, nuk do të rekomandohej.

Në të njëjtën kohë, ju mund të vazhdoni të luani siç luani normalisht, pa bërë asnjë ndryshim. Nëse planifikoni të bastni 30 herë bonusin në çdo moment të luajtur në kazino, atëherë bonus do të jetë vetëm ndihmë. Do të jetë edhe më e dobishme nëse vendosni që të bastni sasi të mëdha parash ose të luani variancë të lartë Lojra.

Sistemi Clearplay Casino Reward përditësuar: Nëntor 29, 2019 Author: Damon