ligjet e kazinosë të maryland

LLOJET E CASINOS N IN Marianland

Ekzistojnë pesë kazino të Maryland që lejohen të ofrojnë makina elektronike lojrash, si dhe lojëra të gjalla tavoline. Sidoqoftë, një nga ato kazinotë, Kazino në Ocean Downs nuk ka lojëra në tavolinë dhe nuk ka ndonjë plan t'i instalojë ato.

Asnjë informacion publik nuk është i disponueshëm në lidhje me përqindjet aktuale të shpagimit në makinat elektronike të lojërave në kazinotë e Maryland. Sidoqoftë, rregulloret e lojrave kërkojnë një shpagim minimal prej 87% për cilindo makineri dhe të gjitha makinat brenda një kazino duhet të kenë një kthim mesatar prej 90% deri 95%. Për dallim nga Maryland, në shumë shtete statistikat e kthimit të automjeteve për këtë shtet të veçantë

Nëse dëshironi të porosisni një pije ndërsa luani në ndonjë prej kazinove të Maryland, ju lutemi të keni kujdes që rregullat shtetërore të lojërave nuk lejojnë kazinotë të ofrojnë pije alkoolike falas. Mosha minimale e lojërave të fatit është 21 për të luajtur në të gjitha kazinotë e Maryland dhe është 18 për bastet para-mutuel. Pirja e duhanit është e ndaluar në të gjitha kazinotë e Maryland.

Të gjitha kazinot në Maryland janë të hapura 24 orë dhe, përveç rasteve kur përmendet ndryshe, ofroni: lojëra elektronike, video poker, video keno, shirita, shkop polici, ruletë dhe tre poker karta. Lojërat opsionale përfshijnë: le të ngasin, poker pa poker, baccarat, Ultimate Texas Hold

Kazinoja MGM në National Harbour, Maryland është kazinoja më e afërt me Washington DC Ajo është e vendosur 12 milje nga qyteti Washington DCFor informacion mbi vizitën e kazinove në Maryland, ose për informacion mbi turizmin në Maryland, telefononi (800) 543-1036, ose vizitoni faqen e tyre sit në www.visitmaryland.com

Dëshironi të shihni një hartë të të gjitha kazinove në Maryland?

Vizitoni tonë

Paraqitur më poshtë është një listë e të gjitha kazinove në Maryland. Klikoni në një emër kazino për të parë një faqe informacionesh të hollësishme në lidhje me atë kazino të veçantë në Maryland.

Kumari ka një histori të gjatë në Maryland, veçanërisht me traditën e pasur të garave me kalë. Preakness Stakes, një e treta e Triple kurorës së shenjtë të garave me kalë të hollë, mbahet çdo vit në Kursin Gara Pimlico në Baltimore. Por nuk është i vetmi vend ku bastet ndodhin në Maryland.

Ndoshta ju jeni duke pritur një lojë të përjavshme në poker ose ndoshta ju

Ligjet e lojërave të fatit në Maryland në shikim

Ndërsa disa lloje të lojërave të fatit janë të paligjshme dhe ndiqen penalisht nën secilën prej tyre

Specifikat e ligjeve të lojërave të fatit në Maryland janë renditur në tabelën më poshtë.

Seksioni i koditMaryland Code, Ligji Penal,
KumarBastisja ose basti në çfarëdo mënyre për të marrë diçka me vlerë të varur nga rezultati i ndonjë gare, konkursi ose rasti.
Garat e kalit / Bastet jashtë pistësGara të rregullta dhe garazhe parzmore ligjore. Basti Pari-mutuel; bast intertrack; dhe bastet simulcast satelitore lejohen.
Garat e qenve / Bastet jashtë-pistaE paspecifikuar.
Kazinot e lejuar?Të okupohet çdo shtëpi, ndërtesë ose anije në tokë ose ujë me qëllim të lojërave të fatit të ndaluara. Makinat automatike ligjore në qarqe të caktuara.
Lloje të tjera të aktiviteteve të lidhura me lojërat e fatit lejohen ose ndalohenbookmaking; pishinë-marrjes; jai alai ilegal. Lojëra argëtimi, p.sh. bingo dhe pushkë, duke përfshirë vizatime të mirëfillta të komitetit politik dhe rafles të pasurive të patundshme nga organizatat bamirëse. Furnizuesi i karburantit motorik nuk mund të përdorë lojëra të fatit, vetëm stacione shërbimi me pakicë.

Shënim: Ligjet shtetërore janë gjithmonë subjekt i ndryshimeve përmes miratimit të legjislacionit të ri, vendimeve në gjykatat më të larta (përfshirë vendimet federale), nismat e votimit dhe mjete të tjera. Ndërsa ne përpiqemi të sigurojmë informacionin më të tanishëm në dispozicion, ju lutemi konsultohuni me një avokat ose bëni një hulumtim tuaj ligjor për të verifikuar ligjin (at) shtetëror që po hulumtoni.

Ligjet Federale të Kumarit

Kumari përfshin përgjithësisht gjithçka, nga kazinotë deri tek garat e shteteve deri në llotaritë shtetërore dhe rregullohet nga një ndërthurje e ligjeve shtetërore dhe federale. Shtetet si Maryland që lejojnë lojërat e fatit në përgjithësi kanë ndarje qeveritare ose komisione lojrash që kontrollojnë praktikat e industrisë, siç janë licencimi i punonjësve dhe rregullimi i lojërave dhe financave. Shumica e shteteve do të ofrojnë rregullore të rrepta zonimi për të ndarë garat dhe kazinotë nga shkollat ​​dhe zonat e banuara. Në nivelin federal,

Merrni Ndihmë Juridike Të Kuptoni Ligjet e Lojërave të Lojërave të Maryland

Rregulloret e lojrave mund të jenë të ndryshme nga shteti në shtet dhe mund të ndryshojnë me kalimin e kohës. Nëse dëshironi këshillë juridike në lidhje me një çështje të lojërave, do të doni këshilla profesionale në lidhje me këtë aktivitet shumë të rregulluar. Kontaktoni me një lokal

Ligjet e kazinove të marylandit Nuk ka Bonus depozitash

ligjet e kazinosë maryland Rrotullimet Falas


Ligjet popullore të kazinosë në Marion 25 etiketa

 • ligjet e kazinove të marylandit poker
 • ligjet e kazinove të maryland
 • lojëra elektronike për ligjet e kazinosë maryland
 • ligjet e kazinosë në maryland
 • ligjet e kazinosë të maryland lojëra elektronike
 • ligjet e kazinosë të maryland lojra kazino
 • ligjet e kazinosë maryland jackpot
 • ligjet e kazinove të maryland lojëra elektronike falas
 • Bonusi i ligjeve të kazinove të maryland
 • ligjet e kazinove të marylandit duart e pokerit
 • rulet e ligjeve të kazinosë të maryland
 • ligjet e lojërave kazino të maryland
 • kazino ligjet e maryland kazinove pranë meje
 • ligjet kazino të maryland në internet kazino
 • ligjet e kazinosë maryland royale
 • ligjet e kazinosë maryland 888 kazino
 • ligjet e kazinove të maryland texas holdem poker
 • ligjet e kazinove të marylandit poker në internet
 • ligjet e kazinove të maryland texas Holdem
 • ligjet e kazinove të maryland ylli i pokerit
 • ligjet e kazinove të maryland poker video
 • ligjet e kazinove të maryland tregojnë se nuk ka vegla
 • ligjet e lojrave poker të ligjeve të kazinosë
 • ligjet e kazinosë maryland betonline
 • ligjet e kazinove të marylandit kazino të Hollivudit

<<Shtëpi