Si funksionojnë bonuset e kazinosë?

0 Comments

Aktualisht, shpërblimet janë bërë një mjet i rëndësishëm për të tërhequr dhe për të mbajtur lojtarë të rinj në një faqe interneti. Por kjo nuk do të thotë se metodat e tjera të tërheqje mos punoni. Sot do të flasim për bonuse. Shumë njerëz mendojnë se shpërblimet janë një skemë flluskë, por në fakt ata shpesh punojnë në favor të një lojtar. Lexoni manualin tonë për të ditur më shumë për këtë çështje.

Si funksionojnë bonot?

Bonuset janë një lloj shpërblimi për krijimin e llogarisë ose bërjen e depozitave. Bonusi shpesh jepet si kredit që mund ta përdorni për të luajtur çdo lojë dhe sapo të keni përmbushur një numër kërkesash, bonuset do të grumbullohen në llogarinë tuaj. Ka lloje të tjera të njohura bonusesh, duke përfshirë rrotullimet falas dhe kthimin e parave. Qëllimi i këtyre shpërblimeve është t'i japë një lojtari shansin e dytë. Ju mund ta vazhdoni lojën duke përdorur këto bonuse edhe pa asnjë depozitë. Pavarësisht nga një bast shumë i ndërlikuar që kanë marrë këto bonuse, ka ende shanse për t'i kthyer ato në para të vërteta.

Llojet kryesore të shpërblimeve

 • bonus depozitave - kjo është një lloj kredie që varet nga shuma e depozitave. Kryesisht, një lojtar merr 50% ose 100% nga shuma e depozitës, por nganjëherë një kazino i jep 200% dhe madje edhe 300%. Por mbani mend për kufizimet! Kushtet e një kazino shpesh thonë: "150% në shpërblime për një depozitë të 150 Euro". Mos harroni as shpërblimet duhet të bëheni.
 • Asnjë bonus depozitash- kjo është një bonus shumë i popullarizuar, sidomos në mesin e të ashtuquajturve gjuetarët e bonusit (njerëzit që kërkojnë shpërblime), të cilët dëshirojnë të fitojnë pa ndonjë rrezik ose depozitim. Është shumë e thjeshtë për të marrë një bonus të tillë. Ju duhet vetëm për të hapur një llogari lojë. Nuk është e nevojshme të bëni një depozitë. Shuma e bonusit ndryshon nga 10 në 20 Euro, por kërkesat e basteve janë mjaft të komplikuara.
 • rrotullime falas - Në këtë rast, një lojtar nuk merr para, por rrotullime falas në lojëra elektronike popullore. Nëse lojtari fiton, fitimi do të mblidhet në llogarinë e bonusit. Për ta transferuar atë në llogarinë e lojës dhe më vonë ta kthejë atë në para të vërteta, është e nevojshme të plotësohen kushte shtesë.
 • Bonusi i arkës - kjo është një shlyerje e një pjese të humbur paratë në formën e një shpërblimi. Shuma e ripagimit varet nga kazinoja.
 • Programi i Besnikërisë - çdo kazino është e interesuar të mbajë lojtarët e tij sa më gjatë që të jetë e mundur. Për të fituar favorin e tyre, ajo ofron për të marrë pjesë në një program të veçantë. Është mjaft e vështirë të formulosh një mendim për avantazhet e programit. Në shumicën e rasteve, ajo siguron pikë besnikërie, qasje në lojëra ekskluzive ose pjesëmarrje në garat për një çmim të parë.
Shih edhe  Si të parandaloni animin kur luani në një kazino në internet

Kushtet e përgjithshme të shpërblimeve

Është e mundur që bonuset të ktheheni në para reale vetëm nëse plotësoni një numër kërkesash. Para se të pranoni një bonus, lexoni me kujdes kushtet e përdorimit të saj. Nëse keni ndonjë dyshim në lidhje me të paktën një artikull, bëjeni pyetje operatorëve të shërbimit të klientit. Një numër artikujsh interesantë nga kushtet e bonuseve të kazinove janë si më poshtë:

 • Kazinotë shpesh vendosin kufizime mjaft të rrepta. Për shembull, një llogari lojë për IP adresa, adresa e-mail dhe kartë bankare. Kjo do të thotë që një lojtar nuk mund të ketë dy llogari. Nëse ky kusht duket shumë i rreptë për ju, mos u përpiqni ta mashtroni kasetën duke bërë disa llogari. Ndoshta, ata do t'ju japin një bonus, por pasi të gjitha fitimet tuaja të depozitave do të anulohen.
 • Kur regjistroni llogarinë tuaj, tregoni vetëm informacione të besueshme; përndryshe, ekziston mundësia që ju nuk do të jeni në gjendje të merrni paratë tuaja. Ndonjëherë, kazinotë kërkojnë të konfirmojnë identitetin tuaj. Për të përmbushur këtë kërkesë duhet të dërgoni një skanim të dokumenteve tuaja (ID, patentë shoferi ose pasaportë).
 • Ju nuk mund ta tërhiqni bonusin menjëherë. Sipas kërkesave të bastit, ju duhet të vini bast bonusin që keni marrë më shumë se një herë, dhe kjo do të thotë që ju duhet të rrisni bonusin tuaj disa herë. Për shembull, ju është dhënë një bonus në shumën 100 Euro, kërkesat për bast janë 30 herë, që do të thotë se duhet të vini bast 3000 Euro. Nëse luani lojëra elektronike dhe vini bast 10 Euro, kjo do të thotë që ju duhet të luani 300 herë (pavarësisht se fitoni ose humbni). Shumë lojtarë nuk mund t'i plotësojnë këto kushte dhe humbasin të gjitha shpërblimet.
 • Kazinotë shpesh kufizojnë shpërblimet për lojtarët nga vende të caktuara. Sigurohu ta kontrollosh këtë artikull në kushtet e bonusit.
 • Në mënyrë që të merrni një bonus është e nevojshme të futni një kod promovimi kur të bëni një depozitë.
Shih edhe  Bonuset Australiane të Kazinosë

Çfarë duhet të dini rreth bonuseve?

 • Luaj vetëm në kazinotë me një reputacion të mirë. Në mënyrë që të gjeni informacion në lidhje me reputacionin e kazinosë, vizitoni faqen e internetit askgamblers.com ose thjesht "google" në Internet. Në rast se gjeni disa ankesa të vlefshme të marra nga lojërat e fatit, mos krijoni një llogari në këtë kazino edhe nëse shpërblimet e tij ju janë dukur shumë tërheqëse.
 • Shumë kazinotë shkruajnë në kushtet e tyre: "Kazino rezervon të drejtën për të ndryshuar, anuluar dhe anuluar bonuse". Bonuset jepen nga kazinoja dhe ata kanë çdo të drejtë të bëjnë rregullat që i shohin të arsyeshme. Bej kujdes. Nëse fitoni një shumë të madhe parash duke përdorur shpërblimet tuaja, ata mund t'ju akuzojnë për mashtrim dhe anuloni fitimet tuaja. Dhe nëse kazino vendos ta bëjë këtë gjë tek ju, na besoni, do. Sigurisht, ju mund të lini ankesat në forume të ndryshme duke shpresuar që kazinoja të ndryshojë vendimin e saj, por, për fat të keq, do të jetë e padobishme. 

Bonus Express ekipi vlerëson shumë kazinove me kushte transparente dhe të kuptueshme. Këto vende janë shënuar në listën tonë me etiketë duke thënë "Termat dhe kushtet e drejta".

Si funksionojnë bonuset e kazinosë? përditësuar: Janar 14, 2019 Author: Damon