Blackjack dhe Bikinis: Casinos 5 Ku Jeta është një Plazh

Shumica e gjërave në jetë mund të përmirësohen duke i afruar ato më pranë detit. Shtëpi pushimi me pamje nga deti, një darkë romantike në plazh, një sy gjumë i butë në një shtrat i varur si rrotullon në shfletoj.

Kazinot nuk janë përjashtim. Ne kemi pastruar plazhet më të bukura në botë për të zbuluar kazinotë që vijnë me mbrojtje UV, flip flops, dhe një kovë dhe lopatë. A ka ndonjë gjë më të mirë se Blendë në plazh?

#1. Atlantis Paradise Island - Bahamas

Atlantis Paradise Island nuk është vetëm kazinoja më e madhe në Karaibe, por është gjithashtu një nga vendpushimet më të habitshme në botë. Ka gjashtë hotele në ishullin 5.5 milje të gjatë privat, një marinë, një fushë golfi të projektuar nga Jack Nicklaus, një park ujor, dhe - natyrisht - një kazino me klasë botërore.

Kazinoja kryesore Atlantis përfshin një lagune prej shtatë akër dhe ka lojëra tavoline 75 dhe më shumë se lojëra elektronike 750. Për rollers lartë, ka një pasuri e thesareve VIP për të zbuluar.

Gjëja më e mirë për Atlantidën është Kaini në Kovi - ku lojrat e pishinave dhe shkopinjtë në një bikini janë një realitet. Mund të ulesh jashtë, luaj craps, pije kokteje, shijoni DJ-në dhe shihni diellin të zbresë mbi një shtrirje të mrekullueshme prej dy miljesh me rërë të bardhë pluhur.

#2. Conrad Punta del Este Resort dhe Kazino - Uruguaj

Uruguai është i ftohtë. Është shumë e ftohtë. E vendosur pak më poshtë Brazilit dhe pranë Argjentinës, është e vogël 3.3 milion njerëz që gëzojnë cilësinë më të mirë të jetës në Jug Amerikë. Është liberale, e zhvilluar në mënyrë shoqërore dhe u emërua vend i vitit nga Ekonomisti në 2013.

Ajo gjithashtu ka Conrad Punta del Este Kazino - 3,400 metra katror të lojrave me 63 shkop polici, ruletëdhe baccarat tavolina. Të gjithë e gjetën largimin e një guri nga ujërat kristal e qartë të plazhit La Mansa.

Kazinoja ka gati dhoma 300 me pamje në det dhe lojtarë të lodhur mund të rifreskohen në pishinë ose të zhyten në det. Me Shakira dhe Paul Anka në librin e mysafirëve të hotelit, ju nuk do të jeni i vetmi person që kërkon disa argëtime al freskore.

#3. Holiday Palace Sihanoukville - Kamboxhia

Kazinot u shfaqën së pari në Kamboxhia në 1990s vonë, pas dekadave të luftës civile. Tani janë gati 60 në të gjithë vendin, por favorite jonë është Pallati i Festave, në Pallatin e Pavarësisë, në Sihanoukville.

Ujërat bruz, palma, dhe rërat e bardha me pluhur janë sfond idilik të hotelit. Kazinoja është e hapur 24 orë në ditë dhe është relativisht e vogël me vetëm lojëra 24 dhe lojëra elektronike 200. Baccarat është loja e preferuar, por është plazhi që është ylli i shfaqjes.

#4. Hard Rock Punta Cana - Republika Dominikane

Është kazino e dytë Karaibe në listë, por nuk mund të injorohet. Hard Rock Punta Cana është një hotel i madh dhe kazino me një qëndrim edhe më të madh. Ka lojëra elektronike 450, lojëra tavoline 41 dhe një dhomë poker në kazinotë masive 45,000 sq.

Nëse mund të heqësh veten nga pishinat e 13 të resortit, plazhi i Punta Cana është klasë botërore me rërë të bardhë, ujë snorkeling me ujë të pastër dhe hipur mbi kalë. Nëse ju merrni mërzitur me të dy kazino dhe plazh, hoteli do të ju japë një kitarë elektrike në mënyrë që ju mund të lani deri në aftësitë tuaja sëpatë.

#5. Grand Hotel dhe Kazino - Vanuatu

Vanuatu është parajsa perfekte e Paqësorit Jugor. Ishujt e mrekullueshëm, ujërat mahnitëse, një vullkan aktiv dhe mundësia për të luajtur ruletë në një dhomë me pamje.

Kazinoja e Grand Hotel ka edhe një dhomë kryesore dhe një suitë VIP. Ekziston edhe dhoma Laki Tam Tam me makinat e pokerit 136 për të kënaqur dëshirat e vizitorëve australianë të vizituar.

Kazino mbikëqyr portin dhe është një hop, hap, dhe hidhen nga lloji i plazhit shumica prej nesh vetëm ndonjëherë ëndërrojnë. Cfare po prisni? Rezervoni biletat tuaja në parajsë tani ...

Bonuset e kodit Casino.com >>


Burimi: casino.com
Blackjack dhe Bikinis: Casinos 5 Ku Jeta është një Plazh përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon