Bitcoin dhe Casinos Online

0 Comments

Nëse nuk jeni fshehur nën një shkëmb për disa vitet e fundit, ndoshta keni dëgjuar për Bitcoin. Ndërkohë që nuk mund ta kuptoni plotësisht, ka shumë të ngjarë që ta dini se Bitcoin është një lloj monedhe që përdoret në internet. Në thelb, kjo është pikërisht ajo që Bitcoin është: një monedhë dixhitale që vepron në mënyrë të pavarur dhe paralelisht me ekonominë globale. Në mënyrë që të kuptojmë me të vërtetë Bitcoin dhe përdorimet e saj, ne duhet të hyjmë në hollësitë finer. Pra, nëse doni të kuptoni më mirë casinot online Bitcoin, atëherë vazhdoni të lexoni.

Çfarë është Bitcoin?

Mirë, kështu që le të fillojmë në fillim. Çfarë është Bitcoin? Bitcoin përcaktohet si një kriptokalencë ose një monedhë dixhitale. Kjo do të thotë se nuk ka Bitcoins fizik që fluturojnë përreth. Monedha ekziston në hapësirën kibernetike, që do të thotë se përdoret vetëm dhe transferohet në internet. Kjo e bën atë ideal për pagesat online të kazinove, transfertat e parave ose ndonjë lloj tjetër të pagesës në internet. Ndryshe nga sistemet e portofolit të internetit që financohen nga monedhat vendase, Bitcoin është monedha e vet me kursin e saj të këmbimit.

Instalimi i një portofoli Bitcoin

Pra, si mund të merrni Bitcoins? Nëse dëshironi të merrni ose dërgoni Bitcoins, së pari duhet të instaloni një portofol Bitcoin në kompjuterin tuaj ose smartphone. Është mirë ta shikoni këtë portofol dixhitale si një portofol fizik aktual, kur humbur, do të marrë paratë tuaja me të. Kjo do të thotë nëse kompjuteri yt rrëzon, Bitcoins tuaj të shkojnë me të.

Sapo të keni instaluar një portofol Bitcoin, do të prodhojë një adresë Bitcoin. Ky është një adresë e pagesës një herë që mund të përdoret për një transaksion të vetëm për shitjen ose blerjen e Bitcoins. Portofoli juaj Bitcoin mund të prodhojë një adresë të re çdo herë që duhet të bëni një tjetër transaksion.

Transaksionet Bitcoin

Kur bëni një transaksion me Bitcoin, portofoli juaj digjital do të mbajë një pjesë të informacionit të quajtur një çelës privat ose farë. Kjo përdoret si nënshkrimi digjital për të siguruar provën e transaksionit. Gjithashtu parandalon që transaksioni të alarmohet nga burimet e jashtme.

Transaksionet Bitcoin gjurmohen dhe konfirmohen përmes një procesi të quajtur minierat Bitcoin, që është kur transaksionet konfirmohen duke i përfshirë ato në një "zinxhir bllok". Procesi lejon kompjuterë të ndryshëm të bien dakord mbi gjendjen e tërë sistemit. Sistemi punon duke përdorur njerëzit e thjeshtë për të shtypur numrat në kompjuterët e tyre dhe për të fituar Bitcoins në proces. Duke lënë jashtë të gjitha sendet teknike të panevojshme, ajo që keni në fund të ditës është një monedhë që mund të blihet, shitet dhe transferohet në kuleta të tjera.

Ku të Merr Bitcoins

Tani që keni vendosur të përdorni Bitcoin dhe keni instaluar një portofol Bitcoin në kompjuterin tuaj ose smartphone, çfarë tjetër? Epo, tani duhet të marrësh duart mbi disa Bitcoins. Ju mund ta bëni këtë duke blerë Bitcoins në shkëmbimet online. Nëse jepni një shërbim ose shitni diçka në internet, mund të paguani edhe në Bitcoin. Shkëmbimet Bitcoin janë zakonisht mënyra më e lehtë për të mbushur portofolin tuaj. Vendet e shkëmbimit mbështeten në transferimet e kolegëve në radhë të parë me pagesa bankare lokale ose pagesa të sigurta me kartë krediti.

Pasi të keni Bitcoins në portofolin tuaj dixhital, tani mund të filloni duke përdorur monedhën tuaj dixhitale për të blerë mallra dhe shërbime online. Siç u përmend më herët, industria e kazinove online është vendi ideal për përdorimin e Bitcoin. Jo të gjitha kazinotë online pranojnë Bitcoin në këtë pikë në kohë, por numri rritet çdo ditë. Shumë shpejt, do të renditet si një metodë depozite standarde krahas kartave të kreditit dhe transfertave të internetit.

Financimi i llogarisë suaj të kazinosë

Bitcoin ka ngjashmëri me web-portofolin, por në të njëjtën kohë, Bitcoin është një monedhë e veçantë krejtësisht. Ju mund të mendoni për atë si një monedhë globale që çdo vend në botë mund të përdorë në të njëjtin kurs këmbimi. Kjo e bën më të lehtë punën me një kazino. Për shembull, një kazino mund të marrë pagesën e tarifave për monedhën tuaj nëse nuk është në listë. Nëse të gjitha monedhat kanë vlerë të njëjtë, a nuk do të ishte shumë më e lehtë blerja dhe shitja e sendeve?

Bitcoins kanë një vlerë të caktuar dhe mund të përdoren për të përmirësuar llogarinë tuaj të kazinosë online. Në mënyrë që të bëni një depozitë kazino, të gjitha që ju duhet është adresa Bitcoin e kazinosë. Ju pastaj mund të hapni portofolin tuaj Bitcoin dhe "Paguani" kazinën. Transaksioni përpunohet brenda minutave 10 dhe llogaria juaj do të pasqyrojë menjëherë balancën tuaj.

Një arsye pse pagesat e Bitcoin po rriten në popullarizëm është se ato mund të jenë krejtësisht anonim, me vetëm një emër identifikimi të nevojshëm dhe një adresë Bitcoin. Fakti që ato nuk janë të rregulluara nga një entitet i caktuar është ende një pikë e diskutimit, prandaj MGA nuk do të lejojë asnjë kazino që lejon që ta pranojë këtë formë të kriptocurenit vetëm ende.

Pallati i Spinos Asnjë Bonus Depozitues në Kazino >>


Burimi: spinpalace.com
Bitcoin dhe Casinos Online përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon
Përhapeni dashurinë

Reklama Sponsored