10 faqet kryesore të kazinosë në Belgjikë

Duke qenë vendi pritës i Bashkimit Evropian, Belgjika duhej të udhëheqë me shembull kur bëhet fjalë për rregulloret në internet. Fatkeqësisht, kjo çoi në një shumë prej kazinove ndërkombëtare në internet që nuk kanë mundësi të pranojnë lojtarë nga Belgjika. Kjo është arsyeja pse ne bashkojmë një listë të kazinove që pranojnë lojtarët belgë (ose me ose pa licencë lokale), kështu që ju të mos humbni kohë për të kërkuar. Kur flasim për shërbimet e lokalizimit të një kazino në internet, Belgjika është mjaft e kërkuar me gjuhët zyrtare nga Holandishtja, Frengjishtja dhe Gjermania. Në listën tonë të kazinove, do të gjeni ato që ofrojnë një faqe në internet të përkthyer plotësisht dhe mbështetje të klientit në të tre gjuhët. E fundit, por jo më pak e rëndësishme, ju do të keni akses në kode të mrekullueshme dhe ekskluzive të bonusit në internet të Belgjikës, të cilat janë të lidhura me ofertat më të larta në rajon.

10 Top Sitet në internet të Kazinosë Belgjike me një shpërblim FRESH!

Merrni Bonusin tuaj 1600 €

pagim 97.89%
Bonusi total €1600

100% deri në 3000 € ose më shumë.

pagim 99.98%
Bonusi total €3000

Një bonus masiv depozitash 1000 €! ?

pagim 98.82%
Bonusi total €1000

NJË PROGRAMI KRYESOR BESNIKE TË KAZINOVE ONLINE NË BOTË!

pagim 98.07%
Bonusi total €5000

Bonus i Mirëseardhur 100% deri në 500 €

pagim 98.70%
Bonusi total $500

Deri në € / 200 $ + 100 Rrotullime

pagim 98.24%
Bonusi total € / $ 200

100% deri në 100 ots Slots

pagim 99.12%
Bonusi total £100

Bonus 1000 $ + 300 Rrotullime Falas!

pagim 97.34%
Bonusi total $1000

Bonus 300 dollarë për klientë të rinj

pagim 98.14%
Bonusi total $300

1000 € BONUS + 50 rrotullime FALAS

pagim 97.55%
Bonusi total €1000Rreth 10 Top Sitet në internet të Kazinosë Belgjike me një shpërblim të SHUMGE!

Nëse ka ndonjë vend që mund të konsiderohet vendlindja e Kazinove, është Belgjika. Koncepti modern i një kazino filloi për herë të parë në Evropë qindra vjet më parë, kur argëtimi ishte i pakët. Luajtja e lojërave të fatit me karta ose llotari u bë një mënyrë shumë e popullarizuar për të kaluar kohën midis popullsisë së përgjithshme.

Që atëherë, lojrat e kazinosë kanë gëzuar popullaritet të gjerë në Evropë dhe veçanërisht në Belgjikë. Shumica e kazinove online në Belgjikë u interesojnë jo vetëm lojtarëve belgë, por të gjithë evropianëve, duke u ofruar faqet e tyre në frëngjisht, holandisht, gjermanisht dhe gjuhë të tjera.

Lojërat në Belgjikë

Belgjika është e njohur për disa gjëra - kodra dhe livadhe të gjelbërta, disa nga çokollatat dhe verërat më të mira në botë, dhe sigurisht kazinotë më të mira në botë. Në shekullin e njëzet e një, Belgjika nuk e ka bërë humbur ajo reputacion. Kazinot e mëdha belge kanë një prani të madhe në internet, duke përfituar nga mungesa e ligjeve prudiane që shpesh ndalojnë lojërat e fatit në internet në vendet e tjera.

Shumë kazino me bazë tokësore ishin krijuar tashmë në Belgjikë, kështu që ishte një çështje e thjeshtë e krijimit të një uebfaqeje në mënyrë që të ofrojë shërbimet e tyre në internet. Në këtë mënyrë, ata tërhoqën një gamë edhe më të madhe të lojtarëve. Ata që nuk mund të vizitonin një kazino më parë, papritmas mund të provonin lojëra kazino nga komoditeti i shtëpive të tyre.

Ligjet e kazinosë në Belgjikë

Belgjika beson në hapje dhe transparencë kur bëhet fjalë për industrinë online të kazinove. Pra, të gjitha kazinotë në internet në Belgjikë janë plotësisht mbi bordet dhe ato ligjore. Ata duhet të ndjekin disa rregulla dhe rregullore të përcaktuara nga qeveria, por përndryshe, janë të lira për të funksionuar. Kjo zvogëlon sherr edhe për lojtarët, pasi ata nuk kanë pse të punojnë rreth ndonjë ndalese. Midis 1999 dhe 2010, Belgjika miratoi ligje që rregullonin dhe licenconin lloje të ndryshme të lojërave të fatit në internet, duke filluar nga llotaria ose ofruesit e lojërave lojëra elektronike deri tek kazinotë online me të drejta të plota.

Meqenëse të gjitha kazinotë në internet në Belgjikë janë të regjistruara dhe të licencuara nga një autoritet qendror, lojtarët nuk duhet të shqetësohen për mashtrimet ose faqet e mashtrimit. Çdo kazino duhet të kalojë kontrollin e besueshmërisë përpara se të mund të operojë biznesin e tyre brenda vendit.

Kazinove Online në Belgjikë

Janë 9 kazino me bazë tokësore të shpërndara në rajonet e vendit. Ka 4 kazino në Flandres, 4 të tjera në Wallonia dhe 1 në Bruksel. Këto kërkojnë një licencë të tipit 'A'. Ka edhe vende që lejohen të ofrojnë lojëra me automate, megjithëse kjo kërkon aplikimin për llojin 'B'. Mosha minimale për të hyrë në çdo lokal lojërash fati është 21 vjeç, e cila vlen edhe për regjistrimin në faqet e kazinove online.

  • A janë të ligjshme kazinotë në Belgjikë? Po.
  • A janë faqet e kazinosë në Belgjikë të besueshme? Po.
  • A mund të depozitoj përmes PaySafeCard / Neteller / Bancontact? Po.
  • A pranojnë faqet online të kazinosë EUR? Po.

Ligjet Online të Kazinosë në Belgjikë

Në vitin 2010, Ligji i Lojërave u ndryshua me qëllim të rregullimit të lojërave të fatit në internet. Në këtë mënyrë, faqet online të kazinove në Belgjikë u bënë të ligjshme, sipas kërkesave shumë të rrepta. Kazinot duhet të marrin një licencë 'A +', e cila është gjithashtu e vlefshme për 15 vjet. Për më tepër, sipas ligjit, vetëm kazinotë me tokë mund të operojnë uebfaqe.

Siç raportohet nga faqet e lajmeve të kazinove në internet, Komisioni i Lojërave të Lojërave bllokon në mënyrë aktive faqet e palicensuara të kazinove dhe operatorët mund të përballen me akuza penale dhe gjoba deri në 100,000 euro. Në fakt, shumë faqe interneti janë ndaluar tashmë. Por lojtarët mund të përballen edhe me dënime të rënda. Ata që kapen duke luajtur në këto faqe interneti mund t'u kërkohet të paguajnë një gjobë prej 25,000 €. Për më tepër, shtetasve belgë që punojnë për qeverinë u ndalohet të luajnë online.

Për shkak të standardeve të larta të licencave belge, vendasit kanë qasje në platforma të cilësisë, të tilla si Bwin Casino, e cila është e lidhur me Kazino e Oostende dhe ofron një gamë të gjerë lojrash, së bashku me disa nga shpërblimet më të mira në internet të kazino.

10 faqet kryesore të kazinosë në Belgjikë përditësuar: Qershor 8, 2020 Author: Damon

Bonuse të lidhura:

lojrave rezidencë