10 top faqet në internet kazino online

Megjithëse ne gjithmonë fillojmë me sigurinë dhe rregulloret, kritere të ndryshme duhet të adresohen gjithashtu kur flasim për operatorët në internet. Në fund të fundit, nëse nuk ka shumëllojshmëri të lojërave dhe platformave të operatorit nuk u besohet, a mund t'i konsiderojmë kazinotë si të denjë për kohën tuaj? Metodat e pagesës gjithashtu duhet të analizohen, si dhe disponueshmëria e aplikacioneve celularë për tifozët e lojërave në lëvizje. Këta dhe shumë faktorë të tjerë u vëzhguan dhe, në fund, arritëm në përfundimin e kazinosë më të mirë në internet në Bjellorusi. Sidoqoftë, le të kontrollojmë së pari sugjerimet kryesore në tabelën më poshtë.
Ne donim t'i nisnim gjërat me listën tonë të vendeve më të mira të lojërave të Bjellorusisë. Nëse jeni gati të zhyteni në lojërat e fatit në internet tani, do të dëshironi të luani në një nga rekomandimet tona më poshtë. Ne kaluam një proces të detajuar të përzgjedhjes i cili na ndihmoi të identifikojmë këto sugjerime si sugjerimet më të mira për lojtarët bjellorusë. Vazhdoni të lexoni më poshtë nëse dëshironi të mësoni më shumë rreth asaj se si dolëm me këtë listë.

10 Top Sitet në Kazino Online Online me shpërblime FRESH!

Depozitoni 10 € dhe luani me 70 €

pagim 97.74%
Bonusi total € 10

500 $ bonus në depozitën e parë + 225 rrotullime falas

pagim 97.61%
Bonusi total $ 500

GET BONUS 200 freins + 2000 €

pagim 97.60%
Bonusi total € 2000

Bonus deri në € 2000 + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.39%
Bonusi total € 2000

250% bonus + 125 rrotullime falas

pagim 97.73%
Bonusi total $ 250

$ / 200 € + 200 Rrotullime falas

pagim 97.81%
Bonusi total $ / € 200

1000 dollarë Bonus të Mirëseardhur + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.65%
Bonusi total $ 1000

Bonus ndeshjes 100% deri në 250 £

pagim 98.21%
Bonusi total £ 250

100% deri 200 € + 15 rrotullime pa para

pagim 97.80%
Bonusi total € 200

100% në depozitën e parë deri në 200 €

pagim 98.32%
Bonusi total € 200

Bonusi i Mirëseardhjes 100% deri 500 €

pagim 97.65%
Bonusi total € 500

Bonus 100% i Mirëseardhjes 500 € + 200 FS!

pagim 97.80%
Bonusi total € 500Rreth 10 Top Faqet e Kazinosë Online në Bjellorusi me një shpërblim të SHUMGE!

Bjellorusia njihet gjerësisht në të gjithë planetin edhe pse është një nga vendet më të reja të pavarura në Evropë. Ndër atraksionet më të spikatura të tij turistike janë Muzeu i frymëzuar nga Lufta e Madhe Patriotike e Luftës së Dytë Botërore, zona antike ku mbizotërojnë pemët, barrikadat madhështore, arkitektura e Perandorisë Staliniste, Kisha e Kuqe (Kisha e Shenjtorëve Simon dhe Helena), Selia e KGB-së dhe multi-stili komplekset antike të kështjellës në qytetet Nesvizh dhe Mir.

Mbi të gjitha tërheqjet historike dhe turistike në vend, Bjellorusia zakonisht quhet "Las Vegas post-Sovjetik". Ajo siguron një industri të lojërave të fatit me një klimë të shkëlqyeshme, aktivitete të bollshme dhe lehtësira të klasit botëror.

Lista e Kazinove në Bjellorusi

Më poshtë është një listë e të gjitha kazinove që veprojnë aktualisht në rajonet e Bjellorusisë.

 • BigZZ Casino Princess (dhe BigZZ Slot Princess Slot)
 • Carat Casino
 • Kazino 777
 • Admirali i Kazinosë 1
 • Admirali i Kazinosë 2
 • Admirali i Kazino - Gomel
 • Kazino Metelica
 • Oazë kazino
 • Pallati i Kazinove - Klubi Zio Pepe
 • Royal Casino - Minsk
 • Kazino Tornado Minsk
 • Kazino XO Club Minsk
 • Kazino Zebra
 • Kazino Zeus
 • Klubi Avrora
 • Klub-Kazino Belaya Vezha
 • Kazino Princesha Diamanti
 • Elegance Kazino Princess
 • Emir Kazino
 • Europa Casino
 • Hotel Yubileiny dhe Casino Yubileinoye
 • Kazino Princesha Juravinca
 • Kazino Viktoriya Cherri (Kazino e Qershisë Victoria)
 • Kazino e Mijëvjeçarit
 • Kazino Mirage - Minsk
 • Kazino Princess Nemiga
 • Kazino Opera
 • Kazino Poker Club AMG
 • Kazino Shalimar
 • Shangri-La Kazino Minsk

Historia e Kazinove në Bjellorusi

Paraqitja e parë dhe nxitja e lojërave të fatit në Bjellorusi janë mjaft e pamundur të përcaktohen, ashtu si rasti i Shqipërisë. Së pari, historia e Bjellorusisë është vërejtur kur pushteti autorizues po transferohet nga një autoritet në tjetrin: Perandoria Ruse, Dukati i Madh i Lituanisë, Principata e Polotsk dhe Bashkësia e Polonisht-Lituanishtja.

Para se territori të fitonte pavarësinë nga Rusia dhe të bëhej një Republikë Socialiste Sovjetike një numër të ndryshme herë, bixhozi - edhe pse rreptësisht i ndaluar - kishte filluar të shfaqej. Filloi me krijimin e kazinosë shumë të parë nga një biznesmen i lindur i lartë i quajtur Geydukevich në shekullin XIX. Kazino me qendër në Minsk ishte më shumë një shtëpi ekskluzive për qytetarët e klasave të larta për t'u takuar, darkuar dhe bixhoz. Kishte shumë lojëra lokale me karta në dispozicion që lojtarët të shijonin, por, për fat të keq, kazinoja u mbyll në vitet '19.

Kumari rritet pas pavarësisë

Sidoqoftë, lojërat e fatit dëshmuan një rritje mbarëkombëtare pasi Bjellorusia përfundimisht fitoi pavarësinë nga Bashkimi i Republikave Socialiste Sovjetike më 25 gusht 1991. Më 16 tetor të po këtij viti, Këshilli i Ministrave Bjellorusi lëshoi ​​një legjislacion që zhyte pjesërisht gishtat në kumar. Pas legjislacionit, autoritetet filluan dhënien e licencave për operatorët e mundshëm të kazinosë - shumë pasi Aleksandr Grigoryevich Lukashenko, Presidenti i parë dhe i vetëm i Bjellorusisë, përfundimisht miratoi legjislacionin.

Prandaj, pavarësia e Bjellorusisë u njoh në 26 Dhjetor 1991 dhe Kushtetuta e Republikës së Bjellorusisë u krijua më 15 Mars 1994. Prandaj, industria e lojërave të fatit u prezantua në botë, njerëzit e biznesit filluan të zhvillojnë një interes, dhe sektori ishte duke parë një pjekuri graduale në të gjitha rajonet.

Duke vazhduar më tej, u paraqit edhe çështja e industrisë së lojërave të fatit në Rusi (d.m.th. krijimin e zonave të veçanta të lojërave të fatit), por autoritetet bjelloruse parashikuan se sa e keqe do të ndikonte në industri. Në Rusi, lojërat e fatit janë të ndara në mënyrë të egër dhe kjo është një nga arsyet pse lojërat e fatit janë mjaft të njohura në Bjellorusi - sepse Rusët e pasur dhe lojtarët rus preferojnë të vizitojnë Bjellorusinë për të shijuar lojërat e fatit në kazino. Në mënyrë të ngjashme, lojtarët ukrainas eksplorojnë gjithashtu kazinotë e Bjellorusisë, pasi Ukraina ka një sektor të lojërave të fatit identike me Rusinë.

Dekreti Presidencial Nr.9

Më tej, një dekret presidencial - Dekreti Nr.9 - u aprovua më 10 janar 2005, me qëllim zbatimin e aktiviteteve të lojërave të fatit brenda territorit të Bjellorusisë. Për një, bizneset e lojërave të fatit duhej t'i nënshtroheshin taksave më të larta dhe rregullave më të ngurta tatimore nga Ministria e Taksave dhe Detyrimeve të Republikës së Bjellorusisë.

Në të kundërt, Uladzimir Mukvich - Zëvendës Ministri i Ministrisë së Taksave dhe Detyrimeve - tha, në fund të vitit 2017, se Ministria po planifikon të zvogëlojë taksat e kazinosë dhe automjeteve në vitin 2018. Që nga maji i vitit 2018, asgjë nuk ka ndodhur ende.

Përveç politikës tatimore, lojtarët e kazinosë duhej të verifikonin identitetin e tyre përpara se të ishin në gjendje të pretendonin fitimet e tyre. Dekreti u miratua kryesisht për të luftuar rastet e përsëritura të pastrimit të parave në vend në atë kohë, por segmentet e tjera u prekën gjithashtu.

Licencimi i kazinosë dhe rregulloret

Lidhur me licencimin dhe rregulloret, Ministria e Sportit dhe Turizmit e Republikës së Bjellorusisë lëshon leje të veçanta juridike dhe persona të aftë para se të mund të funksionojnë ndonjë objekt kumari. Liçensimi i nënshtrohet Rregullores Nr. 1377 që u miratua nga Kabineti i Ministrave i Republikës së Bjellorusisë më 20 janar 2003, një Dekret Presidencial që u miratua në 14 korrik të po këtij viti, dhe Dekreti 450 i 1 Shtatorit 2010.

Sipas këtyre akteve legjislative, në Bjellorusi ekzistojnë vetëm katër lloje të objekteve ligjore të lojërave të fatit: kazino, salla me lojëra elektronike, sweepstakes / llotari dhe librashitës. Prandaj, vetëm makinat e lojëra elektronike, lojërat në tavolinë, bastet sportive dhe spastrimet u nënshtrohen taksave. Objekti gjithashtu i nënshtrohet taksave që llogariten në muaj.

Kazinot paguajnë nga 2,500 deri në 4,000 € për tabelën e lojrave në varësi të numrit të lojërave dhe pozitës së tryezës së lojrave. Taksat për automjetet shkojnë nga 80 deri në 100 € ndërsa librashitësit dhe shumat paguajnë nga 130 deri në 1,500 €.

Lidhur me lehtësirat e lojërave të fatit, Hoteli Yubileiny hapi kazinon e parë të ditëve të sotme në 1992: Casino Yubileinoye. Para kazinosë, shumica e qendrave tregtare në vitet 1980 kishin instaluar automatikë për të tërhequr më shumë klientë.

Një nga kazinotë më të hershme që u hapën ndonjëherë në Bjellorusi ishte Dankoff Club Casino. Siç shihet në Google, kazinoja është mbyllur përgjithmonë, por data e saktë e daljes nuk bëhet e ditur. Postimi i fundit në faqen në Facebook të kazinosë u botua në 3 janar 2017 - por, përkundrazi, faqja e internetit dankoffclub.by është akoma aktive që nga Marsi i vitit 2018. Sidoqoftë, kazinoja ofroi nëntë lojëra tavoline dhe 30 makina slot, por u kritikua gjerësisht për të pasur një dizajn standard, standarde të dyshimta të shërbimit dhe punonjës joprofesionistë.

Kazinotë e tjera erdhën vonë, pasi Dankoff Club Casino dhe Casino Yubileinoye operuan ekskluzivisht në Bjellorusi për një numër të mirë vitesh. Kazinoja e tretë për t’u hapur është mjaft e pamundur të deklarohet sepse në faqet e internetit të të gjitha kazinove bjelloruse u mungon informacioni i kërkuar.

Sot, ka shumë kazino të përhapura nëpër 80,153 kilometra katrorë, në tokë të bllokuar dhe pjesa më interesante është polipoli. Për dallim nga shumica e vendeve ku vetëm një pjesë e vogël e kompanive të lojërave të fatit ose sipërmarrës zotërojnë dhe operojnë përqindjen e madhe të industrisë së lojërave të fatit, kazinotë bjelloruse janë në pronësi dhe operohen nga një grup operatorësh shumë të larmishëm.

10 top faqet në internet kazino online përditësuar: Qershor 8, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

udhëzues për lojë falas