10 Top sitet e kazinosë në internet Antigua dhe Barbuda

Në kërkimin tonë për vendet më të mira për lojrat e fatit në internet në Antigua dhe Barbuda, kemi parasysh një sërë kriteresh. Ato përfshijnë faktorë si zgjedhja e lojës, shpërblimet për lojtarët e rinj dhe të rregullt, platforma e tregtarëve të drejtpërdrejtë, mirëdashësia për celular, ligjshmëria, lehtësia e përdorimit dhe shumë më tepër. Ka shumë pak vende atje që mund të kalojnë të gjitha provat tona me ngjyra fluturuese, por ato që bëjnë mund të gjenden në tabelën më poshtë. Shikoni pak nga afër, pasi këto janë bastet tuaja më të mira nëse dëshironi të shijoni duke luajtur në faqet e kazinosë në Antigua dhe Barbuda!

10 Top Sitet e Kazinosë Online të Antigua dhe Barbuda me një shpërblim FRESH!

100% deri në $ 400 + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.88%
Bonusi total $ 400

Bonus deri në € 2000 + 200 Rrotullime Falas

pagim 97.39%
Bonusi total € 2000

77 Rrotullime të lira + 100% deri në 200 dollarë

pagim 98.09%
Bonusi total $ 200

Bonus 300 dollarë për klientë të rinj

pagim 98.14%
Bonusi total $ 300

150 Spin Falas + 1000 Bonus Mirësevini!

pagim 97.42%
Bonusi total $ 1000

100% në depozitën e parë deri në 200 €

pagim 98.32%
Bonusi total € 200

€ 500 Bonus i Mirëseardhjes

pagim 97.80%
Bonusi total € 500

1500 € + 100 Bonus rrotullohet

pagim 97.80%
Bonusi total € 1500

$ / 500 € Bonus dhe 140 Rrotullime Falas!

pagim 98.06%
Bonusi total $ / € 500Rreth 10 Top Sitet e Kazinosë Online të Antigua dhe Barbuda me një shpërblim të SHUMGE!

Trupi Drejtues

Licencat në Antigua u dhanë fillimisht sipas Aktit të Tregtisë së Lirë dhe Përpunimit dhe menaxhohen nga Divizioni i Lojërave të Faturave të Komisionit Rregullativ të Shërbimeve Financiare (FSRC). Një organ i ri licencimi, Drejtoria e Lojërave në Det të hapur, u krijua në 1999 për të licencuar industrinë në rritje të kazinove në internet. Atyre ndërmarrjeve të licensuara u jepet 'Vula Preferenciale' e Drejtorisë, që do të thotë se ata kanë kaluar kontrolle rigoroze, plotësojnë standardet e lojës së ndershme dhe kanë një prani fizike dhe server primar të lojërave në ishull.

Drejtoria e Lojërave në det të hapur ofron dy lloje të licencave të përfshira në Rregulloren e Lojërave Interaktive dhe Rregullimet Interpaguese të Lojërave, të cilat u ndryshuan në vitin 2007, me secilën licencë që zgjati saktësisht një vit.

Licencë interaktive e lojrave - lejon kazinon online të ofrojë lojëra kazino, me një tarifë prej 100,000 $ për licencë, plus një tarifë shtesë aplikimi 15,000 $.
Licenca Interactive Wagering - lejon bastshkruesin online të ofrojë baste për sporte dhe ngjarje të tjera, me një tarifë prej $ 75,000 për licencë, plus një shtesë prej $ 15,000 tarifë aplikimi.
Pasi të ketë skaduar secila prej këtyre licencave, ajo mund të rinovohet për një tarifë prej 5,000 dollarë.

Historia si Agjent i Liçensimit

Ishulli i vogël i Karaibeve i Antigua, së bashku me ishullin e tij binjak Barbuda, ishte një nga vendet e para që reagoi ndaj botës së lojrave në internet, duke dhënë licencat qysh në vitin 1994.

Antigua ka hyrë në kokë amerikan legjislacioni i lojërave të fatit me raste. Sipas ligjvënësve amerikanë, Antigua është e ndaluar të ofrojë të gjitha shërbimet e lojrave në internet për SHBA përmes një ligji kyç të njohur si Akti Federal i Telit. Vlerësohet se pjesa e Antigua në trafikun e lojrave në internet ra nga 59% në 2001 në vetëm 7% në 2007, kryesisht për shkak të AmerikëNdjekjet penale të zellshme të firmave të lojrave online. Sidoqoftë, Antigua kishte qenë në dijeni të kësaj rënie dhe kishte ndërmarrë veprime për të kundërshtuar mbytjen e SHBA.

Në atë që mund të shihet si një betejë David vs Goliath, Antigua sfidoi Amerikën duke filluar një proces të zgjidhjes së mosmarrëveshjeve me Organizatën Botërore të Tregtisë (OBT). Në vitin 2004, OBT-ja gjeti favor të ishullit të vogël, duke deklaruar se "kufizimet e SH.B.A.-së kundër lojërave të fatit në internet shkelnin traktatet ndërkombëtare". Amerika nisi një apel të pasuksesshëm dhe, edhe pas kësaj disfate, zgjodhi të mos respektojë vendimin e OBT-së. Pas disa vjetësh kundërshtime ndaj OBT-së në lidhje me mosveprimin e Amerikës, ajo i dha Antigua-s një dhuratë të rrezikshme: autorizimin për të pezulluar pagesat për të drejtat e pronësisë intelektuale ndaj të drejtave të autorit dhe markave tregtare amerikane, pasi ato mbrohen sipas marrëveshjes për të drejtën IP të OBT-së. Edhe pse kjo ishte autorizuar nga OBT në janar 2013, Antigua nuk e ka përdorur ende atë për të sanksionuar SH.B.A. dhe për të ofruar atë që kundërshtarët e kanë quajtur "pirateri ligjore".

Pjesa më e madhe e historisë së lojrave në internet Antigua është shkatërruar me mosmarrëveshjen e saj të vazhdueshme me Amerikën. Sidoqoftë, ka shenja që ngërçi i vjetër i këtij dekade mund të tërhiqet. Ministri i Antigua dhe Barbuda për Tregtinë Ndërkombëtare dhe Punët e Jashtme, Charles Fernandez, pati një takim në korrik 2015 me homologun e tij amerikan, ndihmësin e përfaqësuesit të tregtisë amerikane për hemisferën perëndimore John Melle. Takimi u organizua për të provuar dhe shtruar rrugën drejt zgjidhjes midis dy vendeve mbi çështjen e OBT-së. Në një njoftim zyrtar për shtyp, Qeveria e SHBA e përshkroi mbledhjen si "produktive dhe të dobishme". Nëse arrihet një rezolutë, Antigua mund të shohë përsëri rritjen e industrisë globale të lojërave në internet.

Siguri

Antigua, pjesë e ish-kolonisë Britanike të Antigua dhe Barbuda, është në UKlista e bardhë e juridiksionit të lojërave të fatit, që do të thotë se të licencuarit e saj lejohen të reklamojnë shërbimet e tyre në Britani.

Drejtoria i merr përgjegjësitë e saj sociale shumë seriozisht, dhe rendit katër objektivat kryesore në angazhimin e saj për të mbajtur standarde të larta në këtë fushë:

  • Për të forcuar angazhimin e industrisë për lojëra të përgjegjshme dhe përgjegjësi sociale.
  • Për të rritur aftësinë që operatorët të bëjnë biznes në një mënyrë që promovon lojëra të përgjegjshme dhe objektiva të angazhimit të përgjegjësive shoqërore.
  • Për të mbrojtur lojrat e konsumatorëve me një sit të licencuar në juridiksionin tonë që ata janë duke luajtur me një operator që respekton objektivat tona rregullues dhe licencues.
  • Për t'i mbajtur operatorët përgjegjës për të përfshirë praktikat më të mira të industrisë në lidhje me lojrat përgjegjëse dhe ofrimin e shërbimeve të lojërave në mjedisin me përgjegjësi shoqërore.

Vendet më të mira të basteve për Antigua Barbuda

Organi i licencimit i Antigua Barbuda është në listën e bardhë të listës Mbretëria e Bashkuar Komisioni i lojërave të fatit, që do të thotë që operatorët që mbajnë këtë vulë, u lejohet të tregtojnë shërbimet e tyre për puntorët në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo tregon se sa larg kanë ardhur vendet më të mira të basteve që nga ditët e para të regjimit të licencave të lojërave të fatit në Antigua dhe Barbuda, nëse rregullatori më i mirë i lojërave të fatit në botë - UKGC - lejon lojtarët e tij të luajnë me faqet e tyre.

Krijuesit më të mirë në internet për Antigua dhe Barbuda do të kenë mijëra tregje të përditshme në një mori sportesh të ndryshme, duke përfshirë të gjitha ato, si - NBA, EPL, NFL dhe ligat e ndryshme - që janë të njohura në Karaibet Lindore. Ju do të jeni në gjendje të bastoni në këto sporte, dhe shumë më tepër, përpara se të fillojnë ngjarjet dhe gjithashtu pasi ato të jenë në lojë, me këto baste të vazhdueshme disa nga më të njohurat.

Si rregull i përgjithshëm në vendet e basteve në Antigua do të keni mundësi të bëni bast edhe në garat e kalit, me këto tregje që vijnë nga vende si Mbretëria e Bashkuar, SHBA, Australi dhe Hong Kong. Llojet e njohura të basteve që mund të vendosni në vendet e basteve të garave të kalit përfshijnë bastet e fitimit, fitoren dhe vendin, trifektet, quinellas dhe shumë më tepër.

Një tjetër vështirësi e madhe e basteve në internet nga Barbuda ose Antigua, është se ju mund ta bëni atë nga telefoni juaj celular ose tablet, me shumicën e reklamuesve të librave në internet që tani kanë aplikacione të shkarkueshme (përfshirë ato për iOS dhe Android), plus faqet e përgjegjshme të celularit. Shumë prej vendeve më të mëdha të basteve i kanë thënë BettingPlanet.com se në tendenca po tregojnë më shumë se 50% e të gjitha basteve të vendosura vijnë nga pajisjet mobile.

Ligjet e lojërave të fatit të Antigua dhe Barbuda

Të dy ishujt e Karaibeve Antigua dhe Barbuda, të përbërë si një vend, ishin relativisht të panjohura për botën, deri në bërjen e titujve në vitin 2020 kur uragani Irma shkatërroi infrastrukturën. Por Antigua dhe Barbuda janë selia për shumë operatorë të lojërave të fatit në internet dhe vendi u bë një nga juridiksionet e para për të lëshuar licencat e faqeve të basteve. Ndërsa ishujt kanë nisur suksesin e operatorëve, ne i hedhim një vështrim asaj që është në shtëpi për banorët, plus zbulojmë pse SHBA i detyrohen miliona Antigua dhe Barbuda për lojërat e fatit.

10 Top sitet e kazinosë në internet Antigua dhe Barbuda përditësuar: Qershor 9, 2020 Author: Damon

përmbajtje

Bonuse të lidhura:

timon çmim i parë pa bonus depozitash