4 Kafshët Ekzotike Njerëzit në të vërtetë ruajnë

Unë nuk duhet t'ju them se marrëdhënia e njerëzimit me kafshët shkon prapa një kohë shumë të gjatë - qindra mijëra vjet në fakt. Shumica e antropologëve, historianëve dhe të gjithë atyre njerëzve me tituj e diploma do t'ju tregojnë se njeriu e zbuti ujkun dhe se gjërat u rritën prej andej. Ne tashmë e dimë se njerëzit si mbajtja e kafsheve, kryesisht qentë, macet dhe peshqit. Deklaratat e përgjithshme, megjithëse, grupi i kafshëve që njerëzit mbajnë është shumë e ndryshme. Unë jam një person i maceve. Cats nuk janë sycophants si qentë që do të bëjnë vetëm për ndonjë gjë për ju për të kafshuar ato. Sot jam këtu për të folur për zgjedhjet më ekzotike që njerëzit bëjnë kur bëhet fjalë për shoqërimin e kafshëve. Pra, pa zhurmë të mëtejshme, le të zbresim në të.

Snakes

Gjarpërinjtë janë zgjedhje popullore në gamën ekzotike të kafshëve. Unë ende e mbaj atë frikë të ngulitur që të gjithë njerëzit kanë kur është fjala për pamjen e thjeshtë të këtyre krijesave. Zgjedhjet e zakonshme janë boas dhe pythons - gjarpërinjtë jo-helmët që, varësisht nga raca, mund të rriten një këmbë të mirë 5-in në gjatësi dhe të kënaqen dhe të trembin të gjithë ata që vizitojnë. Këto gjarpërinjtë janë mirëmbajtje të ulët gjithashtu. Ju vënë ato në mbylljen e tyre, rënie në një mouse çdo herë pas here, dhe Bob's xhaxhai juaj.

Scorpions

Për ata që ju duan kafshët vëzhguese, akrepi mund të jetë për ju. Ju kurrë nuk do të jeni në gjendje ta mbani këtë ose të përkëdhelni, dhe pse do të keni? Duket si një tank i shkretëtirës që bëri dashuri me një gaforre dhe kjo ka një bisht helmues. Besoni apo jo, këto gjëra janë të lehta për t'u kapur. Të gjitha që ju duhet është një lopatë, një kuti 2 - 5 litër ujë dhe një ... çfarë? Po, unë e di se është një blog gamblers. Pse nuk kam folur për Jackpot City Online Casino? Sepse nuk mendova se ishte e zbatueshme këtu. Kjo nuk do të ndodhë përsëri. Nuk ka problem.

Tarantula meksikane me këmbë të kuqe

Diçka që është me të vërtetë e mahnitshme për secilën kafshë të listuar deri tani, është se pavarësisht nga madhësia, është e frikshme. E njëjta gjë vlen edhe për Tarantula meksikan me këmbë të kuqe, e cila siç rezulton është në thelb modeli 101 i tarantulës tuaj. Pra, mos u frikësoni nga ngjyrat e kundërta ose këmbët me flokë, sepse këto merimanga kanë një temperament të mirë dhe më mirë do të largohen sesa lufta. Nga ajo që unë mund të them, ata janë merimangat e qetë me një prirje të butë për agresion dhe sjellje të ashpër.

Ketri fluturues

Unë nuk jam aq i njohur me ketrat. Unë kam parë shumë dhe ata më sulmojnë aq të egër sa të egra mund të marrin. Unë do të them këtë shumë, në qoftë se ka një mënyrë për të marrë ato critters të vijnë në rrugën tuaj, është për të prodhuar një qese me arra. Ata do të del në asnjë kohë dhe unë mendoj se kjo është mënyra se si do të fitoni zemrën e kushërinjëve të tyre të fluturimit. Me sa duket ata bëjnë kafshe të mrekullueshme, aq shumë sa që ju mund t'i leni të ngjiten në vendet e larta në shtëpinë tuaj dhe t'i shikojnë ata të fluturojnë poshtë. Ata mund të vërtetë të zbutur shumë, duke bërë kështu për një shok krejtësisht të bukur, edhe pse ju nevojitet një leje.

Në përfundim

E pra kjo është për tani chaps dhe chicks. Para se të nënshkruaj, do të doja të shtoja se nëse do të konsiderosh seriozisht një kafshë ekzotike si një kafshë, bëj gjithë hulumtimin që është e mundur. Gjeni kërkesat e sakta përpara se të shkoni përpara. Është vetëm gjëja e duhur për të bërë.

Burimet:

Ekzotike mirëmbajtje të ulët Pets Cool që janë të ligjshme për të

Bonuset e kazinosë të kazinosë në internet

Jackpot City Casino Online. Bashkohu tani!
Burimi: jackpotcitycasino.com
4 Kafshët Ekzotike Njerëzit në të vërtetë ruajnë përditësuar: Qershor 18, 2019 Author: Damon